Οι πρωταθλητές Ευρώπης του 2013, οι Ισπανοί Χερρέρα / Γκάβιρα κατέκτησαν την 3η θέση, νικώντας στον μικρό τελικό τους Γερμανούς Χόλερ / Σλόντερ με 2-0 (21-17, 21-19).
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 31-May | 18:00 | 1 | Doppler-Horst AUT [4] | Fijalek-Prudel POL [3] | 0-2 (18-21, 14-21) | 0:37 |
Final 3rd Place | |||||||
29 | 31-May | 17:00 | 1 | Herrera-Gavira ESP [2] | Holler-Schröder GER [16] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:39 |
Semi-finals | |||||||
28 | 31-May | 15:00 | 1 | Fijalek-Prudel POL [3] | Holler-Schröder GER [16] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:35 |
27 | 31-May | 14:00 | 1 | Doppler-Horst AUT [4] | Herrera-Gavira ESP [2] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:35 |
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 31-May | 12:00 | 1 | Dittelbach-Koreng GER [11] | Holler-Schröder GER [16] | injury team A | |
25 | 31-May | 11:00 | 1 | Tomatis-Ranghieri ITA [6] | Herrera-Gavira ESP [2] | 1-2 (21-14, 18-21, 13-15) | 0:49 |
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 31-May | 10:00 | 3 | Kadziola-Szalankiewicz POL [5] | Dittelbach-Koreng GER [11] | 1-2 (21-15, 14-21, 13-15) | 0:50 |
23 | 31-May | 09:00 | 1 | Winter-Petutschnig AUT [12] | Tomatis-Ranghieri ITA [6] | 1-2 (21-14, 16-21, 12-15) | 0:49 |
Round 3 | |||||||
22 | 30-May | 18:10 | 1 | Fijalek-Prudel POL [3] | Herrera-Gavira ESP [2] | 2-0 (22-20, 21-17) | 0:36 |
21 | 30-May | 17:20 | 1 | Holler-Schröder GER [16] | Doppler-Horst AUT [4] | 1-2 (21-15, 19-21, 12-15) | 0:47 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 30-May | 15:40 | 1 | Huber-Seidl AUT [8] | Dittelbach-Koreng GER [11] | 0-2 (12-21, 20-22) | 0:42 |
19 | 30-May | 16:30 | 2 | Kadziola-Szalankiewicz POL [5] | Stiekema-Varenhorst NED [7] | 2-0 (28-26, 21-17) | 0:44 |
18 | 30-May | 15:40 | 2 | Tomatis-Ranghieri ITA [6] | Kufa, R.-Hadrava CZE [9] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:33 |
17 | 30-May | 16:30 | 1 | Horrem-Eithun NOR [10] | Winter-Petutschnig AUT [12] | 1-2 (18-21, 21-19, 16-18) | 0:59 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 30-May | 12:20 | 1 | Huber-Seidl AUT [8] | Brouwer-Meeuwsen NED [1] | 2-0 (21-18, 25-23) | 0:45 |
15 | 30-May | 13:10 | 2 | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [13] | Kadziola-Szalankiewicz POL [5] | 0-2 (18-21, 13-21) | 0:32 |
14 | 30-May | 12:20 | 4 | Tomatis-Ranghieri ITA [6] | Casadei-Ficosecco ITA [14] | 2-1 (16-21, 21-14, 15-12) | 0:48 |
13 | 30-May | 13:10 | 4 | Haralds-Armands LAT [15] | Horrem-Eithun NOR [10] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:35 |
Round 2 | |||||||
12 | 30-May | 13:10 | 3 | Stiekema-Varenhorst NED [7] | Herrera-Gavira ESP [2] | 1-2 (17-21, 22-20, 12-15) | 0:57 |
11 | 30-May | 12:20 | 2 | Fijalek-Prudel POL [3] | Dittelbach-Koreng GER [11] | 2-0 (21-18, 24-22) | 0:53 |
10 | 30-May | 13:10 | 1 | Winter-Petutschnig AUT [12] | Doppler-Horst AUT [4] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:38 |
9 | 30-May | 12:20 | 3 | Holler-Schröder GER [16] | Kufa, R.-Hadrava CZE [9] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:32 |
Round 1 | |||||||
8 | 30-May | 09:50 | 4 | Haralds-Armands LAT [15] | Herrera-Gavira ESP [2] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:31 |
7 | 30-May | 09:50 | 3 | Stiekema-Varenhorst NED [7] | Horrem-Eithun NOR [10] | 2-1 (19-21, 21-11, 15-11) | 0:56 |
6 | 30-May | 09:00 | 4 | Dittelbach-Koreng GER [11] | Tomatis-Ranghieri ITA [6] | 2-1 (14-21, 21-17, 19-17) | 0:59 |
5 | 30-May | 09:00 | 3 | Fijalek-Prudel POL [3] | Casadei-Ficosecco ITA [14] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:34 |
4 | 30-May | 09:50 | 1 | Gordieiev-Iemelianchyk UKR [13] | Doppler-Horst AUT [4] | 0-2 (18-21, 11-21) | 0:31 |
3 | 30-May | 09:50 | 2 | Kadziola-Szalankiewicz POL [5] | Winter-Petutschnig AUT [12] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:39 |
2 | 30-May | 09:00 | 1 | Kufa, R.-Hadrava CZE [9] | Huber-Seidl AUT [8] | 2-1 (21-17, 16-21, 15-12) | 0:48 |
1 | 30-May | 09:00 | 2 | Brouwer-Meeuwsen NED [1] | Holler-Schröder GER [16] | 1-2 (21-23, 21-15, 12-15) | 0:51 |