Αυτή ήταν η καλύτερη θέση που πήραν σε τουρνουά της FIVB μετά την επιστροφή της Τσιαρτσιάνη και δείχνουν ότι επιστρέφουν για τα καλά στο κοφυφαίο επίπεδο.
Στον αγώνα για τις θέσεις 3-4 το ελληνικό δίδυμο ηττήθηκε από τις αμερικανίδες Χούνκους / Βανζβίτεν (No11) με 2-0 (21-12, 21-15). Oι αμερικανίδες πήραν το χάλκινο μετάλλιο.
Rk. | Team | Country | Points | Earnings (US$) | |
---|---|---|---|---|---|
1 | Juliana-Antonelli | BRA | 500 | 11 000,00 | |
2 | Wang Fan-Yue Y. | CHN | 450 | 8 000,00 | |
3 | Hunkus-Vanzwieten | USA | 400 | 6 000,00 | |
4 | Arvaniti-Tsiartsiani | GRE | 350 | 4 500,00 | |
5 | Gallay-Klug | ARG | 300 | 3 375,00 | |
Bonnerova-Hermannova | CZE | 300 | 3 375,00 | ||
Behrens-Seyfferth | GER | 300 | 3 375,00 | ||
Ukolova-Prokopeva | RUS | 300 | 3 375,00 | ||
9 | Broder-Valjas | CAN | 240 | 2 000,00 | |
Y.Y. Ma-X. Y. Xia | CHN | 240 | 2 000,00 | ||
Lahti-Lehtonen | FIN | 240 | 2 000,00 | ||
Take-Mizoe | JPN | 240 | 2 000,00 | ||
Bloem-Wesselink | NED | 240 | 2 000,00 | ||
Forrer-Vergé-Dépré | SUI | 240 | 2 000,00 | ||
Carico-Dicello | USA | 240 | 2 000,00 | ||
Day-Hochevar | USA | 240 | 2 000,00 | ||
17 | Hansel-Schwaiger S. | AUT | 180 | 1 200,00 | |
Altomare-Gordon | CAN | 180 | 1 200,00 | ||
M. M. Lin-Tang N. Y. | CHN | 180 | 1 200,00 | ||
Lobato-Soria | ESP | 180 | 1 200,00 | ||
Ribera-Fernández Navarro | ESP | 180 | 1 200,00 | ||
Kociolek-Gruszczynska | POL | 180 | 1 200,00 | ||
Abalakina-Dabizha | RUS | 180 | 1 200,00 | ||
Daley-Hughes | USA | 180 | 1 200,00 | ||
25 | Rank 4 in round 3 | 120 | 800,00 | ||
Mowen-Mowen | AUS | 120 | 800,00 | ||
Wang X. X.-Y. Y. Wang | CHN | 120 | 800,00 | ||
Heinemann-Krebs | GER | 120 | 800,00 | ||
Miyuki-Matsuyama | JPN | 120 | 800,00 | ||
Urata-Nagata | JPN | 120 | 800,00 | ||
Strag-Baran | POL | 120 | 800,00 | ||
Turnerova-Tomašeková | SVK | 120 | 800,00 |
Final 1st Place | ||||||
72 | 12-Oct | 15:00 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Juliana-Antonelli BRA [2] | 1-2 (22-20, 17-21, 13-15) |
Final 3rd Place | ||||||
71 | 12-Oct | 14:00 | 1 | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 2-0 (21-12, 21-15) |
Semi-finals | ||||||
70 | 12-Oct | 11:00 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 2-0 (21-18, 21-15) |
69 | 12-Oct | 10:00 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 2-0 (21-14, 21-9) |
Round 3 | ||||||
68 | 11-Oct | 12:30 | 3 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | 2-1 (21-23, 23-21, 20-18) |
67 | 11-Oct | 12:30 | 2 | Gallay-Klug ARG [3] | Juliana-Antonelli BRA [2] | 0-2 (18-21, 16-21) |
66 | 11-Oct | 13:30 | 2 | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | Behrens-Seyfferth GER [17] | 2-1 (20-22, 21-18, 15-12) |
65 | 11-Oct | 13:00 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | 2-1 (21-14, 19-21, 15-13) |
Round 2 | ||||||
64 | 11-Oct | 08:30 | 4 | Bloem-Wesselink NED [27] | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | 0-2 (14-21, 13-21) |
63 | 11-Oct | 08:30 | 3 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [6] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 1-2 (21-13, 21-23, 12-15) |
62 | 11-Oct | 08:30 | 2 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Day-Hochevar USA [5] | 2-0 (21-10, 21-17) |
61 | 11-Oct | 08:30 | 5 | Gallay-Klug ARG [3] | Carico-Dicello USA [4] | 2-0 (21-16, 21-19) |
60 | 11-Oct | 09:00 | 1 | Behrens-Seyfferth GER [17] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | 2-0 (22-20, 21-17) |
59 | 11-Oct | 09:30 | 4 | Broder-Valjas CAN [8] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 0-2 (17-21, 20-22) |
58 | 11-Oct | 09:30 | 3 | Take-Mizoe JPN [19] | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | 1-2 (13-21, 21-18, 9-15) |
57 | 11-Oct | 09:30 | 2 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Lahti-Lehtonen FIN [10] | 2-0 (21-19, 21-15) |
Round 1 | ||||||
56 | 10-Oct | 15:25 | 4 | Bloem-Wesselink NED [27] | Abalakina-Dabizha RUS [14] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-13) |
55 | 10-Oct | 14:45 | 4 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Kociolek-Gruszczynska POL [21] | 2-1 (18-21, 21-19, 15-9) |
54 | 10-Oct | 14:45 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [24] | 2-0 (21-17, 21-17) |
53 | 10-Oct | 14:45 | 2 | Hansel-Schwaiger S. AUT [9] | Carico-Dicello USA [4] | 0-2 (19-21, 14-21) |
52 | 10-Oct | 15:25 | 2 | Behrens-Seyfferth GER [17] | Ribera-Fernández Navarro ESP [23] | 2-1 (14-21, 21-18, 15-11) |
51 | 10-Oct | 15:25 | 3 | Daley-Hughes USA [12] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 1-2 (21-15, 12-21, 12-15) |
50 | 10-Oct | 14:45 | 3 | Take-Mizoe JPN [19] | Altomare-Gordon CAN [16] | 2-0 (21-16, 21-11) |
49 | 10-Oct | 15:25 | 1 | Lahti-Lehtonen FIN [10] | Lobato-Soria ESP [18] | 2-0 (21-9, 21-16) |
Pool D | ||||||
40 | 10-Oct | 10:30 | 3 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-10, 22-20) |
39 | 10-Oct | 10:30 | 1 | Carico-Dicello USA [4] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | 0-2 (16-21, 15-21) |
24 | 09-Oct | 15:00 | 1 | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-15, 21-13) |
23 | 09-Oct | 15:00 | 3 | Carico-Dicello USA [4] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) |
8 | 09-Oct | 09:40 | 1 | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 0-2 (18-21, 24-26) |
7 | 09-Oct | 09:40 | 3 | Carico-Dicello USA [4] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-13, 21-9) |