Το «τριφύλλι» πέτυχε τη δεύτερη νίκη του στον Γ' όμιλο της προημιτελικής φάσης και εξασφάλισε από σήμερα την παρουσία του στον επόμενο γύρο. Το Σάββατο θα αναμετρηθεί με την Αργυρούπολη. Ο Ολυμπιακός υπέστη την πρώτη του ήττα και χρειάζεται νίκη αύριο κόντρα στον Απόλλων Πάτρας για να πάρει το εισιτήριο ως δεύτερος.
Τα σετ: 3-1 (25-17, 27-25, 18-25, 25-18)
ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ ΑΟ (Μαρκάκης): Ανδρεόπουλος, Αυλωνίτης, Σταμπούλογλου, Ράπτης, Τάτσης, Φιλιππακόπουλος / Κουτσομύτης (λ), Πίντσος (λ), Αποστόλου, Σερεμέτης.
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ (Βουρδέρης): Ζωγραφάκης, Στράτος, Μπαραμπάτης, Μπεζάνι, Νάρτα, Μαγγανάς / Γεωργόπουλος (λ), Μαζωνάκης (λ), Σαπουτζής, Σγουρός.
Προημιτελική φάση Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Εφήβων
Α' όμιλος (ΔΑΚ Πολίχνης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΠΑΣ Ίκαρος - Πήγασος Πολίχνης 1-3 (17-25, 17-25, 25-19, 22-25)
ΑΣ Ελπίς - ΑΟ Ορεστιάδας 3-0 (25-21, 25-15, 25-15)
Παρασκευή 8 Μαρτίου
18.00: ΑΣ Ελπίς - ΠΑΣ Ίκαρος
20.00: ΑΟ Ορεστιάδας - Πήγασος Πολίχνης
Σάββατο 9 Μαρτίου
16.00: ΠΑΣ Ίκαρος - ΑΟ Ορεστιάδας
18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΑΣ Ελπίς
Βαθμολογία Α' ομίλου
1. ΑΣ Ελπίς 3β. (3-0)
2. Πήγασος Πολίχνης 3β. (3-1)
3. ΠΑΣ Ίκαρος 0β. (1-3)
4. ΑΟ Ορεστιάδας 0β. (0-3)
Β' όμιλος (Κατσάνειο)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΑΠΣ Φθία - ΦΕΣ Αριστοτέλης 0-3 (15-25, 16-25, 16-25)
ΑΟ Πρέβεζας - Ηρακλής Πετ. 2015 0-3 (14-25, 19-25, 08-25)
Παρασκευή 8 Μαρτίου
18.00: ΑΟ Πρέβεζας - ΑΠΣ Φθία
20.00: Ηρακλής Πετ. 2015 - ΦΕΣ Αριστοτέλης
Σάββατο 9 Μαρτίου
15.00: ΑΠΣ Φθία - Ηρακλής Πετ. 2015
17.00: ΦΕΣ Αριστοτέλης - ΑΟ Πρέβεζας
Βαθμολογία Β' ομίλου
1. Ηρακλής Πετ. 2015 3β. (3-0)
2. ΦΕΣ Αριστοτέλης 3β. (3-0)
3. ΑΠΣ Φθία 0β. (0-3)
4. ΑΟ Πρέβεζας 0β. (0-3)
Γ' όμιλος (Κλειστό Αργυρούπολης)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-0 (25-16, 25-19, 25-18)
Παναθηναϊκός ΑΟ - ΑΣΠ Απόλλων 3-0 (25-18, 25-14, 25-21)
Παρασκευή 8 Μαρτίου
Παναθηναϊκός ΑΟ - Ολυμπιακός ΣΦΠ
13.00: ΑΣΠ Απόλλων - ΑΟΝ Αργυρούπολης
Σάββατο 9 Μαρτίου
15.30: ΑΟΝ Αργυρούπολης - Παναθηναϊκός ΑΟ
17.30: Ολυμπιακός ΣΦΠ - ΑΣΠ Απόλλων
Βαθμολογία Γ' ομίλου
1. Παναθηναϊκός ΑΟ 6β. (6-1)
2. Ολυμπιακός ΣΦΠ 3β. (4-3)
3. ΑΟΝ Αργυρούπολης 0β. (0-3)
4. ΑΣΠ Απόλλων 0β. (0-3)
Δ' όμιλος (Κλειστό Μίλωνα)
Πέμπτη 7 Μαρτίου
ΑΟΝΣ Μίλων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2-3 (20-25, 24-26, 25-14, 25-11, 13-15)
ΑΟΝΣ ΜΙΛΩΝ (Γεωργούντζος): Αναγνωστόπουλος, Χρήστου, Παπαδάκης, Καφούρος, Χάκας, Πλιωτάς / Σεμιτεκολός (λ), Φραγκιαδής (λ), Καραμπάγιας, Κωφίτης.
ΓΑΣ ΠΑΜΒΟΧΑΪΚΟΣ (-): Συναδινός, Κιούσης, Πέππας, Κωτσάκης, Νανόπουλος Α., Σαράντος / Καρακώστας (λ), Νανόπουλος Ηλ. (λ), Σακελλαρίου, Καρακάσης, Μπαρτζής, Γκατζογιάννης, Λαγάκης.
ΦΟ Καμποχώρων - ΓΕ Ηρακλείου 0-3 (15-25, 10-25, 08-25)
ΦΟ ΚΑΜΠΟΧΩΡΩΝ (Λύκος): Μαρινάκης, Βαλαράκος, Λημναίος, Μάγγος, Βερνίκος, Σκαπινάκης.
ΓΕ ΗΡΑΚΛΕΙΟΥ (Νικητάκης): Παχιαδάκης, Σαμαριτάκης, Σταυρακάκης, Σταυρόπουλος, Αναπολιοτάκης, Αναγνώστου / Μαυρίδης (λ), Ποιμενίδης (λ), Πρασανάκης, Σπινθάκης, Σιμάτος, Βαντάρδας.
Παρασκευή 8 Μαρτίου
ΓΑΣ Παμβοχαϊκός - ΓΕ Ηρακλείου 3-2 (25-22, 26-28, 27-25, 23-25, 15-12)
14.00: ΑΟΝΣ Μίλων - ΦΟ Καμποχώρων
Σάββατο 9 Μαρτίου
15.30: ΦΟ Καμποχώρων - ΓΑΣ Παμβοχαϊκός
17.30: ΓΕ Ηρακλείου - ΑΟΝΣ Μίλων
Βαθμολογία Δ' ομίλου
1. ΓΕ Ηρακλείου 3β. (3-0)
2. ΓΑΣ Παμβοχαϊκός 2β. (3-2)
3. ΑΟΝΣ Μίλων 1β. (2-3)
4. ΦΟ Καμποχώρων 0β. (0-3)
Το πρόγραμμα της ημιτελικής φάσης:
Όμιλοι Α & Β - Κυριακή 10 Μαρτίου
ΔΑΚ Πολίχνης 16.00: Α1 - Β2
Κατσάνειο 18.00: Β1 - Α2
Όμιλοι Γ & Δ - Κυριακή 10 Μαρτίου
Μίλωνα 17.00: Δ1 - Γ2
Αργυρούπολης 18.00: Γ1 - Δ2