Με το σετ που πήρε τη ελληνική ομάδα πήρε και την τρίτη θέση στον Η όμιλο και μαζί την πρόκριση για τις 24 καλύτερες ομάδες του τουρνουά καθώς στον άλλο αγώνα οι ρωσίδες Κορμπούνοβα / Αμπαλάκινα ηττήθηκαν από τις γερμανίδες Μερσμαν / Σνάιντερ 2-0 (21-17, 21-09).
Final 1st Place | |||||
27-Jul | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |||
Final 3rd Place | |||||
27-Jul | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |||
Semi-finals | |||||
27-Jul | Winner of match #67 | Winner of match #68 | |||
27-Jul | Winner of match #65 | Winner of match #66 | |||
Round 3 | |||||
26-Jul | Winner of match #63 | Winner of match #64 | |||
26-Jul | Winner of match #61 | Winner of match #62 | |||
26-Jul | Winner of match #59 | Winner of match #60 | |||
26-Jul | Winner of match #57 | Winner of match #58 | |||
Round 2 | |||||
26-Jul | Winner of match #56 | Draw | |||
26-Jul | Draw | Winner of match #55 | |||
26-Jul | Winner of match #54 | Draw | |||
26-Jul | Draw | Winner of match #53 | |||
26-Jul | Winner of match #52 | Draw | |||
26-Jul | Draw | Winner of match #51 | |||
26-Jul | Winner of match #50 | Draw | |||
26-Jul | Draw | Winner of match #49 | |||
Round 1 | |||||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
26-Jul | Draw | Draw | |||
Pool H | |||||
25-Jul | 13:10 | 1 | Mersmann-Schneider GER [24] | Gorbunova-Abalakina RUS [25] | 2-0 (21-17, 21-9) |
25-Jul | 13:10 | 2 | Goricanec-Hüberli SUI [8] | Arvaniti-Karagkouni GRE [9] | 2-1 (18-21, 21-16, 20-18) |
24-Jul | 15:50 | 3 | Arvaniti-Karagkouni GRE [9] | Gorbunova-Abalakina RUS [25] | 2-1 (21-10, 16-21, 15-9) |
24-Jul | 15:50 | 2 | Goricanec-Hüberli SUI [8] | Mersmann-Schneider GER [24] | 2-1 (21-16, 16-21, 15-12) |
24-Jul | 10:50 | 2 | Arvaniti-Karagkouni GRE [9] | Mersmann-Schneider GER [24] | 1-2 (21-18, 18-21, 7-15) |
24-Jul | 10:50 | 3 | Goricanec-Hüberli SUI [8] | Gorbunova-Abalakina RUS [25] | 0-2 (16-21, 19-21) |
Pool G | |||||
25-Jul | 14:00 | 3 | Motrich-Shiryaeva RUS [23] | Plesiutschnig-Jirak AUT [26] | 2-0 (21-11, 21-14) |
25-Jul | 14:00 | 2 | Radarong-Udomchavee THA [7] | Andrea-Gorda COL [10] | 2-0 (21-11, 21-11) |
24-Jul | 16:40 | 4 | Andrea-Gorda COL [10] | Plesiutschnig-Jirak AUT [26] | 1-2 (21-14, 27-29, 11-15) |
24-Jul | 16:40 | 3 | Radarong-Udomchavee THA [7] | Motrich-Shiryaeva RUS [23] | 0-2 (15-21, 18-21) |
24-Jul | 11:40 | 3 | Andrea-Gorda COL [10] | Motrich-Shiryaeva RUS [23] | 0-2 (24-26, 12-21) |
24-Jul | 11:40 | 2 | Radarong-Udomchavee THA [7] | Plesiutschnig-Jirak AUT [26] | 2-0 (21-16, 22-20) |
Pool F | |||||
25-Jul | 14:00 | 4 | Rehackova-Kvapilova CZE [22] | Hughes-Nielsen USA [27] | 1-2 (16-21, 21-17, 8-15) |
25-Jul | 14:00 | 1 | Prokopeva-Popova RUS [6] | Skalnikova-Missottenova CZE [11] | 2-0 (21-13, 21-19) |
24-Jul | 16:40 | 2 | Skalnikova-Missottenova CZE [11] | Hughes-Nielsen USA [27] | 0-2 (17-21, 15-21) |
24-Jul | 16:40 | 1 | Prokopeva-Popova RUS [6] | Rehackova-Kvapilova CZE [22] | 2-0 (21-16, 21-11) |
24-Jul | 11:40 | 4 | Skalnikova-Missottenova CZE [11] | Rehackova-Kvapilova CZE [22] | 0-2 (22-24, 18-21) |
24-Jul | 11:40 | 1 | Prokopeva-Popova RUS [6] | Hughes-Nielsen USA [27] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-13) |
Pool E | |||||
25-Jul | 13:10 | 4 | MIYAGAWA-Kusano JPN [21] | Behrens-Seyfferth GER [28] | 0-2 (17-21, 15-21) |
25-Jul | 13:10 | 3 | Gallay-Klug ARG [5] | Chaika-Syrtseva RUS [12] | 2-0 (21-14, 21-17) |
24-Jul | 15:50 | 1 | Chaika-Syrtseva RUS [12] | Behrens-Seyfferth GER [28] | 0-2 (12-21, 16-21) |
24-Jul | 15:50 | 4 | Gallay-Klug ARG [5] | MIYAGAWA-Kusano JPN [21] | 2-1 (16-21, 22-20, 15-9) |
24-Jul | 10:50 | 1 | Chaika-Syrtseva RUS [12] | MIYAGAWA-Kusano JPN [21] | 2-0 (21-19, 21-13) |
24-Jul | 10:50 | 4 | Gallay-Klug ARG [5] | Behrens-Seyfferth GER [28] | 2-1 (21-15, 18-21, 15-11) |
Pool D | |||||
25-Jul | 12:20 | 1 | Rudykh-Makroguzova RUS [20] | Adelin-Longuet FRA [29] | 1-2 (27-25, 19-21, 8-15) |
25-Jul | 12:20 | 4 | Brzostek-Kolosinska POL [4] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | 2-0 (21-12, 21-14) |
24-Jul | 15:00 | 4 | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | Adelin-Longuet FRA [29] | 2-1 (23-25, 21-19, 15-8) |
24-Jul | 15:00 | 3 | Brzostek-Kolosinska POL [4] | Rudykh-Makroguzova RUS [20] | 2-0 (21-16, 21-16) |
24-Jul | 10:00 | 1 | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [13] | Rudykh-Makroguzova RUS [20] | 0-2 (22-24, 17-21) |
24-Jul | 10:00 | 4 | Brzostek-Kolosinska POL [4] | Adelin-Longuet FRA [29] | 2-0 (21-16, 21-13) |
Pool C | |||||
25-Jul | 12:20 | 3 | Aulenbrock-Tillmann GER [19] | Dyachuk-Dabizha RUS [30] | 2-1 (19-21, 21-10, 15-13) |
25-Jul | 12:20 | 2 | Fernanda-Elize Maia BRA [3] | MacTavish-Whitaker CAN [14] | 2-0 (21-16, 21-13) |
24-Jul | 15:00 | 1 | MacTavish-Whitaker CAN [14] | Dyachuk-Dabizha RUS [30] | 0-2 (22-24, 15-21) |
24-Jul | 15:00 | 2 | Fernanda-Elize Maia BRA [3] | Aulenbrock-Tillmann GER [19] | 0-2 (19-21, 11-21) |
24-Jul | 10:00 | 2 | MacTavish-Whitaker CAN [14] | Aulenbrock-Tillmann GER [19] | 0-2 (14-21, 12-21) |
24-Jul | 10:00 | 3 | Fernanda-Elize Maia BRA [3] | Dyachuk-Dabizha RUS [30] | 2-0 (21-17, 21-15) |
Pool B | |||||
25-Jul | 14:50 | 3 | Treland-Pedersen NOR [18] | Iakovleva-Strugova RUS [31] | 2-0 (21-13, 21-16) |
25-Jul | 14:50 | 4 | Mashkova-Tsimbalova KAZ [2] | Take-Mizoe JPN [15] | 2-0 (23-21, 21-17) |
24-Jul | 17:30 | 3 | Take-Mizoe JPN [15] | Iakovleva-Strugova RUS [31] | 2-0 (25-23, 21-16) |
24-Jul | 17:30 | 4 | Mashkova-Tsimbalova KAZ [2] | Treland-Pedersen NOR [18] | 2-0 (21-18, 21-18) |
24-Jul | 12:30 | 4 | Take-Mizoe JPN [15] | Treland-Pedersen NOR [18] | 2-0 (21-16, 21-8) |
24-Jul | 12:30 | 3 | Mashkova-Tsimbalova KAZ [2] | Iakovleva-Strugova RUS [31] | 2-0 (21-11, 21-13) |
Pool A | |||||
25-Jul | 14:50 | 2 | Laboureur-Sude GER [17] | Baburina-Mulenko UKR [32] | 2-0 (21-15, 21-17) |
25-Jul | 14:50 | 1 | Ukolova-Khomyakova RUS [1] | Grawender-Lundqvist SWE [16] | 2-0 (21-13, 21-19) |
24-Jul | 17:30 | 2 | Grawender-Lundqvist SWE [16] | Baburina-Mulenko UKR [32] | 2-1 (21-19, 14-21, 15-8) |
24-Jul | 17:30 | 1 | Ukolova-Khomyakova RUS [1] | Laboureur-Sude GER [17] | 2-0 (21-18, 21-15) |
24-Jul | 12:30 | 2 | Grawender-Lundqvist SWE [16] | Laboureur-Sude GER [17] | 0-2 (17-21, 14-21) |
24-Jul | 12:30 | 1 | Ukolova-Khomyakova RUS [1] | Baburina-Mulenko UKR [32] | 2-1 (17-21, 21-13, 15-13) |