21-06-2024 17:05

Beach Pro Tour Ios Futures 2024: Στα προημιτελικά Ντάλλας, Χατζηνικολάου

Σπουδαία πρόκριση στα προημιτελικά του Beach Pro Tour Ios Futures 2024 πανηγύρισαν ο Σταύρος Ντάλλας με τον Δημήτρη Χατζηνικολάου.
Οι πρωταθλητές Ελλάδας στο τελευταίο τους παιχνίδι για τον Γ' όμιλο ηττήθηκαν στο τάι μπρέικ από τους Λετονούς Μπεντράιτις, Ρίνκεβιτς (21-12, 23-25, 15-07) και πήραν το εισιτήριο για τη φάση των 12 της διοργάνωσης και εκεί βρήκαν απέναντί τους Νορβηγούς Ρίνγκοεν, Σόλιμ. Το ελληνικό δίδυμο πραγματοποίησε άλλη μία καλή εμφάνιση και με τη νίκη με 2-0 (21-18, 21-14) σετ εξασφάλισαν την παρουσία τους στην οκτάδα.

Αντίπαλός τους στον δρόμο για τα ημιτελικά οι Αυστριακοί Ντρέσλερ, Τράμερ. Ο αγώνας θα μεταδωθεί ζωντανά από το ACTION 24.

Αντίθετα, οι υπόλοιπες ελληνικές ομάδες δεν κατάφεραν να συνεχίσουν στην διοργάνωση, με τον Ιάσονα Κανέλλο και τον Παναγιώτη Ιωαννίδη να λυγίζουν στις λεπτομέρειες στον αγώνα για την πρόκριση στα προημιτελικά, χάνοντας από τους Νορβηγούς Μολ, Σούντε με 2-0 (22-24, 21-15, 15-12), ομάδα που πέρυσι είχε κατακτήσει το χρυσό μετάλλιο στην Ίο.