Ο Αρμενάκης αγωνίστηκε βασικός στα 3 πρώτα σετ για να γίνει αλλαγή στο τέταρτο. Ολοκλήρωσε τον αγώνα με 9 πόντους με 9/21 επιθέσεις και βοήθησε έτσι ώστε η ομάδα του να πάρει τη πρώτη νίκη της σεζόν στην Ευρώπη.
Ο Θανάσης Πρωτοψάλτης της Φρίντριχσάφεν υποδέχεται σήμερα για τον Γ' όμιλο την τουρκική Άρκας.
Α όμιλος
1η αγωνιστική
6/12/2016
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) 3-0 (25-12, 28-26, 29-27)
7/12/2016
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (25-22, 23-25, 25-22, 25-20)
2η αγωνιστική
21/12/2016
BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 1-3 (25-19, 18-25, 18-25, 22-25)
Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 0-3 (23-25, 22-25, 21-25)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία)
1/2/2017
BBSK Κωνσταντινουπολης (Τουρκία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Κεντζιέρζιν (Πολωνία) - Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο)
15/02/2017
Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) - BBSK Κωνσταντινούπολης (Τουρκία)
6η αγωνιστική
01/03/2017
BBSK Κωνσταντινουπολης (Τουρκία) - Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
Νολικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία)
Α' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Κεντζιέρζιν | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Ντιναμό Μόσχας | 2 | 6 | (6-2) |
3 | Νόλικο Μάασεϊκ | 2 | 0 | (1-6) |
4. | BBSK Κωνσταντινουπολης | 2 | 0 | (1-6) |
Β όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Μπερλίν (Γερμανία) - Λούμπε (Ιταλία) 3-1 (21-25, 25-16, 25-18, 26-24)
08/12/2016
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Ρεζόβια (Πολωνία) 2-3 (14-25, 16-25, 25-21, 25-23, 15-17)
2η αγωνιστική
20/12/2016
Λούμπε (Ιταλία) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) 3-0 (25-21, 25-15, 25-20)
22/12/2016
Ρεζόβια (Πολωνία) - Μπερλίν (Γερμανία)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Μπερλίν (Γερμανία)
19/01/2017
Ρεζόβια (Πολωνία) - Λούμπε (Ιταλία)
4η αγωνιστική
01/02/2017
Λούμπε (Ιταλία) - Ρεζόβια (Πολωνία)
02/02/2017
Μπερλίν (Γερμανία) - Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Μπερλίν (Γερμανία) - Ρεζόβια (Πολωνία)
Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία) - Λούμπε (Ιταλία)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Λούμπε (Ιταλία) - Μπερλίν (Γερμανία)
Ρεζόβια (Πολωνία)- Ντούκλα Λίμπερετς (Τσεχία)
Β' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Μπερλίν | 1 | 3 | (3-1) |
2. | Λούμπε | 2 | 3 | (4-3) |
3 | Ρεζόβια | 1 | 2 | (3-2) |
4. | Ντούκλα Λίμπερετς | 2 | 0 | (2-6) |
Γ όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Παρί (Γαλλία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) 2-3 (25-22, 26-24, 18-25, 18-25, 13-15)
07/12/2016
Άρκας (Τουρκία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (14-25, 11-25, 17-25)
2η αγωνιστική
21/12/2016
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Παρί (Γαλλία) 3-0 (25-17, 25-15, 25-21)
22/12/2016
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Άρκας (Τουρκία)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Παρί (Γαλλία) - Άρκας (Τουρκία)
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία)
01/02/2017
Άρκας (Τουρκία) - Παρί (Γαλλία)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Παρί (Γαλλία) - Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
15/02/2017
Άρκας (Τουρκία) - Φρίντριχσάφεν (Γερμανία)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) - Άρκας (Τουρκία)
Φρίντριχσάφεν (Γερμανία) - Παρί (Γαλλία)
Γ' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Ζενίτ Καζάν | 2 | 6 | (6-0) |
2. | Φρίντριχσάφεν | 1 | 2 | (3-2) |
3 | Παρί | 2 | 1 | (2-6) |
4. | Άρκας | 1 | 0 | (0-3) |
Δ όμιλος
1η αγωνιστική
06/12/2016
Μόντενα (Ιταλία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία) 3-2 (25-22, 21-25, 25-19, 23-25, 15-11)
Κράιοβα (Ρουμανία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) 3-1 (30-28, 25-23, 19-25, 25-22)
2η αγωνιστική
20/12/2016
Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) - Μόντενα (Ιταλία) 1-3 (22-25, 25-21, 17-25, 22-25)
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Κράιοβα (Ρουμανία) 3-2 (25-17, 18-25, 17-25, 25-21, 15-13)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Μόντενα (Ιταλία) - Κράιοβα (Ρουμανία)
19/01/2017
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία)
4η αγωνιστική
31/01/2017
Κράιοβα (Ρουμανία) - Μόντενα (Ιταλία)
01/02/2017
Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
5η αγωνιστική
14/02/2017
Μόντενα (Ιταλία) - Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία)
15/02/2017
Κράιοβα (Ρουμανία) - Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Σκρα Μπελχάτοφ (Πολωνία) - Κράιοβα (Ρουμανία)
Λουμπλιάνα (Σλοβενία) - Μόντενα (Ιταλία)
Δ' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Μόντενα | 2 | 5 | (6-3) |
2. | Κράιοβα | 2 | 4 | (5-4) |
3 | Λουμπλιάνα | 2 | 3 | (5-5) |
4. | Σκρα Μπελχάτοφ | 2 | 0 | (2-6) |
Ε όμιλος
1η αγωνιστική
07/02/2016
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Περούτζια (Ιταλία) 0-3 (19-25, 23-25, 23-25)
08/02/2016
Ροσελάρ (Βέλγιο) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) 2-3 (25-27, 20-25, 25-19, 25-19, 13-15)
2η αγωνιστική
22/12/2016
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
Περούτζια (Ιταλία) - Ροσελάρ (Βέλγιο)
3η αγωνιστική
18/01/2017
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Ροσελάρ (Βέλγιο)
Περούτζια (Ιταλία) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία)
4η αγωνιστική
01/02/2017
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Περούτζια (Ιταλία)
Ροσελάρ (Βέλγιο) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
5η αγωνιστική
15/02/2017
Ροσελάρ (Βέλγιο) - Περούτζια (Ιταλία)
Χάλκμπανκ (Τουρκία) - Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία)
6η αγωνιστική
01/03/2017
Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ (Ρωσία) - Ροσελάρ (Βέλγιο)
Περούτζια (Ιταλία) - Χάλκμπανκ (Τουρκία)
Ε' ΟΜΙΛΟΣ | ||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Σετ |
1. | Περούτζια | 1 | 3 | (3-0) |
2. | Μπελογκόριε Μπέλγκοροντ | 1 | 2 | (3-2) |
3 | Ροσελάρ | 1 | 1 | (2-3) |
4. | Χάλκμπανκ | 1 | 0 | (0-3) |