Μετά το σοκ που προκάλεσαν στα προημιτελικά, ξεπερνώντας το εμπόδιο των χρυσών σε Ολυμπιακούς Αγώνες και Παγκόσμιο Πρωτάθλημα, Λάουα Λούντβιχ και Κίρα Βαλκενχορστ οι Γκλένζκε / Γκρόσνερ (η τελευταία ήταν συμπαίκτρια της Βάλκενχορστ στη αρχή του 2017) κατάφεραν να φτάσουν στον τελικό.
Εκεί επιβλήθηκαν με 2-1 (15-21, 21-17, 15-12) των Τσέχων Κριστίνα Κολότσοβα / Μιχάλα Κβαπίλοβα (Νο5). Οι Γκλένζκε / Γκρόσνερ συνεργάζονται μόλις μερικούς μήνες και μέχρι τώρα δεν είχαν βρεθεί πάνω από την 9η θέση σε διεθνή διοργάνωση.
Γερμανικό ήταν και το χάλκινο μετάλλιο καθώς οι Λάμπουρερ / Σούντε (Νο1) νίκησαν με 2-1 (17-21, 26-24, 15-8) τις Πολωνές Κλοσίνσκα / Γκρουστσίνσκα (Νο24).
Final 1st Place | |||||||
72 | 20-Aug | 16:15 | 1 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Glenzke/Großner GER [9] | 1-2 (21-15, 17-21, 11-15) | 0:43 |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 20-Aug | 15:00 | 1 | Laboureur/Sude GER [1] | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | 2-1 (17-21, 26-24, 15-8) | 0:48 |
Semifinals | |||||||
70 | 20-Aug | 12:00 | 1 | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | Glenzke/Großner GER [9] | 0-2 (13-21, 19-21) | 0:36 |
69 | 20-Aug | 11:00 | 1 | Laboureur/Sude GER [1] | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | 1-2 (17-21, 21-15, 11-15) | 0:45 |
Round 3 | |||||||
68 | 19-Aug | 11:00 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [7] | Glenzke/Großner GER [9] | 1-2 (21-17, 14-21, 17-19) | 0:57 |
67 | 19-Aug | 12:00 | 1 | Birlova/Makroguzova RUS [12] | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | 0-2 (10-21, 22-24) | 0:34 |
66 | 19-Aug | 15:00 | 1 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Lahti/Parkkinen FIN [10] | 2-1 (21-18, 18-21, 15-12) | 0:52 |
65 | 19-Aug | 16:00 | 1 | Laboureur/Sude GER [1] | Graudina/Kravcenoka LAT [8] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:31 |
Round 2 | |||||||
64 | 18-Aug | 15:00 | 4 | Borger/Kozuch GER [2] | Glenzke/Großner GER [9] | 1-2 (23-21, 15-21, 15-17) | 0:55 |
63 | 18-Aug | 15:00 | 1 | Ludwig/Walkenhorst GER [7] | Sinnema/Stubbe, J. NED [14] | 2-0 (22-20, 21-15) | 0:34 |
62 | 18-Aug | 15:00 | 2 | Moiseeva/Syrtseva RUS [22] | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:33 |
61 | 18-Aug | 15:00 | 3 | Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] | Birlova/Makroguzova RUS [12] | 0-2 (24-26, 15-21) | 0:42 |
60 | 18-Aug | 16:00 | 4 | Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] | Lahti/Parkkinen FIN [10] | 0-2 (19-21, 18-21) | 0:40 |
59 | 18-Aug | 16:00 | 3 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Betschart/Hüberli SUI [4] | 2-1 (13-21, 21-18, 15-8) | 0:44 |
58 | 18-Aug | 16:00 | 1 | Graudina/Kravcenoka LAT [8] | Elsa/Soria ESP [17] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:32 |
57 | 18-Aug | 16:00 | 2 | Laboureur/Sude GER [1] | Meppelink/van Gestel NED [15] | 2-0 (21-12, 21-17) | 0:32 |
Round 1 | |||||||
56 | 18-Aug | 11:00 | 2 | Bieneck/Schneider GER [6] | Glenzke/Großner GER [9] | 0-2 (22-24, 16-21) | 0:40 |
55 | 18-Aug | 11:00 | 3 | Sinnema/Stubbe, J. NED [14] | Davidova/Shchypkova UKR [11] | 2-0 (21-19, 21-13) | 0:32 |
54 | 18-Aug | 11:00 | 4 | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | Driessen/Meertens NED [32] | 2-0 (21-6, 21-17) | 0:25 |
53 | 18-Aug | 11:00 | 1 | Birlova/Makroguzova RUS [12] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] | 2-0 (21-14, 24-22) | 0:38 |
52 | 18-Aug | 12:00 | 1 | Lahti/Parkkinen FIN [10] | Lunde/Ulveseth NOR [21] | 2-0 (21-12, 24-22) | 0:38 |
51 | 18-Aug | 12:00 | 2 | Betschart/Hüberli SUI [4] | Abalakina/Dabizha RUS [30] | 2-0 (21-12, 21-15) | 0:27 |
50 | 18-Aug | 12:00 | 4 | Elsa/Soria ESP [17] | Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] | 2-0 (21-17, 21-19) | 0:33 |
49 | 18-Aug | 12:00 | 3 | Meppelink/van Gestel NED [15] | Motrich/Kholomina RUS [23] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:33 |
Pool H | |||||||
48 | 17-Aug | 19:00 | 3 | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] | 2-0 (21-9, 21-15) | 0:27 |
47 | 17-Aug | 19:00 | 1 | Graudina/Kravcenoka LAT [8] | Glenzke/Großner GER [9] | 2-0 (21-16, 24-22) | 0:37 |
32 | 17-Aug | 11:30 | 4 | Glenzke/Großner GER [9] | Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] | 2-1 (18-21, 23-21, 15-10) | 0:52 |
31 | 17-Aug | 11:30 | 1 | Graudina/Kravcenoka LAT [8] | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | 2-0 (21-19, 21-19) | 0:34 |
16 | 16-Aug | 15:00 | 2 | Glenzke/Großner GER [9] | Kolosinska/Gruszczynska POL [24] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:36 |
15 | 16-Aug | 15:00 | 1 | Graudina/Kravcenoka LAT [8] | Plesiutschnig/Strauss T. AUT [25] | 2-0 (21-13, 21-17) | 0:31 |
Pool G | |||||||
46 | 17-Aug | 19:00 | 4 | Motrich/Kholomina RUS [23] | Jupiter/Lusson FRA [26] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:32 |
45 | 17-Aug | 19:00 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [7] | Lahti/Parkkinen FIN [10] | 2-1 (23-21, 19-21, 15-12) | 0:51 |
30 | 17-Aug | 11:30 | 3 | Lahti/Parkkinen FIN [10] | Jupiter/Lusson FRA [26] | 2-1 (21-17, 15-21, 15-10) | 0:45 |
29 | 17-Aug | 11:30 | 2 | Ludwig/Walkenhorst GER [7] | Motrich/Kholomina RUS [23] | 2-1 (21-18, 14-21, 15-9) | 0:44 |
14 | 16-Aug | 15:00 | 4 | Lahti/Parkkinen FIN [10] | Motrich/Kholomina RUS [23] | 2-0 (25-23, 21-18) | 0:38 |
13 | 16-Aug | 15:00 | 3 | Ludwig/Walkenhorst GER [7] | Jupiter/Lusson FRA [26] | 2-0 (21-18, 21-18) | 0:34 |
Pool F | |||||||
44 | 17-Aug | 16:00 | 1 | Moiseeva/Syrtseva RUS [22] | Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] | 2-0 (21-15, 22-20) | 0:32 |
43 | 17-Aug | 16:00 | 4 | Bieneck/Schneider GER [6] | Davidova/Shchypkova UKR [11] | 1-2 (17-21, 21-16, 10-15) | 0:45 |
28 | 17-Aug | 09:00 | 1 | Davidova/Shchypkova UKR [11] | Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] | 2-1 (21-19, 13-21, 16-14) | 0:45 |
27 | 17-Aug | 09:00 | 3 | Bieneck/Schneider GER [6] | Moiseeva/Syrtseva RUS [22] | 2-1 (25-27, 21-19, 15-12) | 0:53 |
12 | 16-Aug | 10:40 | 2 | Davidova/Shchypkova UKR [11] | Moiseeva/Syrtseva RUS [22] | 1-2 (21-18, 14-21, 13-15) | 0:44 |
11 | 16-Aug | 10:40 | 1 | Bieneck/Schneider GER [6] | Jursone/Auzina (Olte) LAT [27] | 2-0 (21-14, 21-19) | 0:31 |
Pool E | |||||||
42 | 17-Aug | 17:00 | 1 | Lunde/Ulveseth NOR [21] | Caica/Liepinlauska LAT [28] | 2-1 (21-19, 16-21, 15-12) | 0:48 |
41 | 17-Aug | 17:00 | 4 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Birlova/Makroguzova RUS [12] | 0-2 (15-21, 19-21) | 0:40 |
26 | 17-Aug | 09:50 | 1 | Birlova/Makroguzova RUS [12] | Caica/Liepinlauska LAT [28] | 2-0 (21-12, 21-19) | 0:32 |
25 | 17-Aug | 09:50 | 3 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Lunde/Ulveseth NOR [21] | 2-0 (21-13, 21-10) | 0:28 |
10 | 16-Aug | 11:30 | 2 | Birlova/Makroguzova RUS [12] | Lunde/Ulveseth NOR [21] | 1-2 (21-17, 15-21, 13-15) | 0:46 |
9 | 16-Aug | 11:30 | 1 | Kolocova/Kvapilova CZE [5] | Caica/Liepinlauska LAT [28] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:29 |
Pool D | |||||||
40 | 17-Aug | 18:00 | 1 | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] | Lece/Ozolina LAT [29] | 2-0 (23-21, 21-15) | 0:38 |
39 | 17-Aug | 18:00 | 3 | Betschart/Hüberli SUI [4] | Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] | 0-2 (17-21, 14-21) | 0:32 |
24 | 17-Aug | 10:40 | 1 | Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] | Lece/Ozolina LAT [29] | 2-0 (21-15, 24-22) | 0:38 |
23 | 17-Aug | 10:40 | 4 | Betschart/Hüberli SUI [4] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] | 2-0 (21-12, 21-17) | 0:30 |
8 | 16-Aug | 14:10 | 2 | Schwaiger S./Schützenhöfer AUT [13] | Dumbauskaite/Povilaityte LTU [20] | 2-1 (19-21, 21-19, 16-14) | 0:51 |
7 | 16-Aug | 14:10 | 1 | Betschart/Hüberli SUI [4] | Lece/Ozolina LAT [29] | 2-0 (21-10, 21-12) | 0:27 |
Pool C | |||||||
38 | 17-Aug | 18:00 | 4 | Kjølberg/Hjortland NOR [19] | Abalakina/Dabizha RUS [30] | 0-2 (16-21, 16-21) | 0:28 |
37 | 17-Aug | 18:00 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] | Sinnema/Stubbe, J. NED [14] | 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) | 0:45 |
22 | 17-Aug | 10:40 | 3 | Sinnema/Stubbe, J. NED [14] | Abalakina/Dabizha RUS [30] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:26 |
21 | 17-Aug | 10:40 | 2 | Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] | Kjølberg/Hjortland NOR [19] | 2-1 (16-21, 21-16, 15-7) | 0:42 |
6 | 16-Aug | 14:10 | 4 | Sinnema/Stubbe, J. NED [14] | Kjølberg/Hjortland NOR [19] | 1-2 (21-10, 17-21, 16-18) | 0:41 |
5 | 16-Aug | 14:10 | 3 | Heidrich/Vergé-Dépré A SUI [3] | Abalakina/Dabizha RUS [30] | 2-0 (25-23, 21-17) | 0:36 |
Pool B | |||||||
36 | 17-Aug | 17:00 | 3 | Tuominen/Lehtonen FIN [18] | Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] | 0-2 (23-25, 17-21) | 0:40 |
35 | 17-Aug | 17:00 | 2 | Borger/Kozuch GER [2] | Meppelink/van Gestel NED [15] | 2-1 (21-18, 16-21, 21-19) | 0:55 |
20 | 17-Aug | 09:50 | 4 | Meppelink/van Gestel NED [15] | Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:29 |
19 | 17-Aug | 09:50 | 2 | Borger/Kozuch GER [2] | Tuominen/Lehtonen FIN [18] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:31 |
4 | 16-Aug | 11:30 | 4 | Meppelink/van Gestel NED [15] | Tuominen/Lehtonen FIN [18] | 2-0 (21-17, 21-12) | 0:33 |
3 | 16-Aug | 11:30 | 3 | Borger/Kozuch GER [2] | Makhno, In./Makhno, Ir. UKR [31] | 2-0 (22-20, 21-16) | 0:34 |
Pool A | |||||||
34 | 17-Aug | 16:00 | 3 | Elsa/Soria ESP [17] | Driessen/Meertens NED [32] | 2-0 (21-11, 21-11) | 0:26 |
33 | 17-Aug | 16:00 | 2 | Laboureur/Sude GER [1] | Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:32 |
18 | 17-Aug | 09:00 | 4 | Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] | Driessen/Meertens NED [32] | 0-2 (20-22, 18-21) | 0:36 |
17 | 17-Aug | 09:00 | 2 | Laboureur/Sude GER [1] | Elsa/Soria ESP [17] | 2-0 (21-9, 21-17) | 0:34 |
2 | 16-Aug | 10:40 | 4 | Sinisalo/Ahtiainen FIN [16] | Elsa/Soria ESP [17] | 0-2 (15-21, 13-21) | 0:30 |
1 | 16-Aug | 10:40 | 3 | Laboureur/Sude GER [1] | Driessen/Meertens NED [32] | 2-0 (21-13, 21-7) | 0:25 |