Το πρόγραμμα του Final 6
Κρακοβία (Πολωνία)
13 Ιουλίου
Βραζιλία - Ιταλία 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
Πολωνία - Γαλλία 3-2 (21-25, 17-25, 25-17, 28-26, 15-12)
14 Ιουλίου
ΗΠΑ - Ιταλία 1-3 (22-25, 25-27, 28-26, 21-25)
Πολωνία - Σερβία 1-3 (23-25, 20-25, 25-18, 18-25)
15 Ιουλίου
Σερβία - Γαλλία 2-3 (20-25, 19-25, 26-24, 25-19, 12-15)
Βραζιλία - ΗΠΑ 3-2 (24-26, 21-25, 28-26, 25-21, 15-12)
16 Ιουλίου
18.30 Σερβία - Ιταλία
21.30 Βραζιλία - Γαλλία
17 Ιουλίου
18.30 Μικρός τελικός
21.30 Τελικός
1ο Γκρουπ
Όμιλος Α1
Σύδνεϋ (Αυστραλία)
17 Ιουνίου
Γαλλία – Ιταλία 3-0 (25-23, 25-22, 25-18)
Αυστραλία – Βέλγιο 0-3 (27-29, 18-25, 22-25)
18 Ιουνίου
Βέλγιο – Ιταλία 0-3 (15-25, 23-25, 21-25)
Αυστραλία – Γαλλία 0-3 (14-25, 18-25, 21-25)
19 Ιουνίου
Βέλγιο – Γαλλία 3-2 (13-25, 26-24, 21-25, 25-18, 15-12)
Αυστραλία – Ιταλία 0-3 (23-25, 23-25, 20-25)
Όμιλος Β1
Ρίο ντε Τζανέιρο (Βραζιλία)
16 Ιουνίου
Βραζιλία – Ιράν 3-0 (25-19, 25-16, 28-26)
Αργεντινή – ΗΠΑ 1-3 (24-26, 23-25, 25-22, 22-25)
17 Ιουνίου
Βραζιλία – Αργεντινή 3-0 (25-21, 25-13, 26-24)
ΗΠΑ – Ιράν 3-1 (23-25, 25-13, 27-25, 26-24)
19 Ιουνίου
Ιράν – Αργεντινή 3-2 (25-22, 25-20, 21-25, 13-25, 15-11)
Βραζιλία – ΗΠΑ 3-1 (25-19, 25-15, 22-25, 25-22)
Όμιλος C1
Κάλινγκραντ (Ρωσία)
17 Ιουνίου
Βουλγαρία – Πολωνία 1-3 (25-19, 19-25, 17-25, 20-25)
Ρωσία – Σερβία 0-3 (22-25, 32-34, 17-25)
18 Ιουνίου
Βουλγαρία - Σερβία 0-3 (26-28, 25-27, 18-25)
Ρωσία – Πολωνία 3-0 (25-22, 25-19, 25-22)
19 Ιουνίου
Σερβία – Πολωνία 3-0 (25-20, 25-20, 25-23)
Ρωσία – Βουλγαρία 3-1 (20-25, 15-18, 25-17, 25-22)
Όμιλος D1
Λοτζ (Πολωνία)
24 Ιουνίου
Ρωσία – Γαλλία 0-3 (22-25, 34-36, 20-25)
Πολωνία – Αργεντινή 3-1 (26-24, 31-29, 36-38, 25-22)
25 Ιουνίου
Γαλλία – Αργεντινή 2-3 (25-19, 21-25, 23-25, 27-25, 13-15)
Πολωνία – Ρωσία 1-3 (17-25, 20-25, 25-20, 15-25)
26 Ιουνίου
Αργεντινή – Ρωσία 3-0 (25-18, 25-20, 28-26)
Πολωνία – Γαλλία 0-3 (28-30, 20-25, 29-31)
Όμιλος Ε1
Ρώμη (Ιταλία)
24 Ιουνίου
Βέλγιο – ΗΠΑ 2-3 (25-17, 20-25, 21-25, 25-21, 10-15)
Αυστραλία - Ιταλία 0-3 (15-25, 27-29, 17-25)
25 Ιουνίου
ΗΠΑ – Αυστραλία 3-1 (20-25, 25-17, 25-23, 25-20)
Ιταλία – Βέλγιο 3-0 (25-20, 25-17, 31-29)
26 Ιουνίου
Αυστραλία – Βέλγιο 0-3 (21-25, 22-25, 17-25)
ΗΠΑ - Ιταλία 3-0 (25-22, 25-23, 25-23)
Όμιλος F1
Βελιγράδι (Σερβία)
23 Ιουνίου
17.00 Ιράν – Βουλγαρία 3-1 (18-25, 25-20, 25-23, 25-20)
20.00 Βραζιλία – Σερβία 1-3 (25-19, 15-25, 21-25, 22-25)
24 Ιουνίου
17.00 Βραζιλία – Ιράν 3-1 (25-18, 24-26, 25-16, 25-17)
20.00 Σερβία – Βουλγαρία 3-1 (25-18, 21-25, 25-19, 25-23)
25 Ιουνίου
Βουλγαρία – Βραζιλία 0-3 (14-25, 21-25, 12-25)
Ιράν – Σερβία 1-3 (19-25, 26-24, 18-25, 21-25)
Όμιλος G1
Νανσί (Γαλλία)
1 Ιουλίου
Βραζιλία – Πολωνία 3-0 (30-28, 25-21, 25-16)
Γαλλία – Βέλγιο 3-0 (25-19, 28-26, 25-20)
2 Ιουλίου
Βραζιλία – Βέλγιο 3-2 (20-25, 25-23, 22-25, 25-23, 15-11)
Γαλλία – Πολωνία 3-1 (22-25, 30-28, 25-22, 25-19)
3 Ιουλίου
Βέλγιο – Πολωνία 2-3 (25-19, 23-25, 22-25, 25-20, 13-15)
Γαλλία – Βραζιλία 1-3 (21-25, 24-26, 25-22, 21-25)
Όμιλος Η1
Ντάλας (ΗΠΑ)
2 Ιουλίου
Αυστραλία – Ρωσία 0-3 (19-25, 24-26, 12-25)
ΗΠΑ – Βουλγαρία 3-1 (23-25, 25-21, 27-25, 25-21)
3 Ιουλίου
Βουλγαρία – Ρωσία 0-3 (20-25, 14-25, 18-25)
ΗΠΑ – Αυστραλία 3-0 (25-14, 26-24, 25-15)
ΗΠΑ – Ρωσία 3-0 (35-33, 25-17, 25-21)
Βουλγαρία – Αυστραλία 3-2 (25-20, 21-25, 25-18, 23-25, 16-14)
Ομιλος Ι 1
Τεχεράνη (Ιράν)
1 Ιουλίου
Ιταλία – Αργεντινή 3-1 (25-18, 25-20, 22-25, 25-22)
Ιράν – Σερβία 3-2 (18-25, 22-25, 25-22, 25-23, 16-14)
2 Ιουλίου
Σερβία – Αργεντινή 0-3 (23-25, 22-25, 20-25)
Ιράν – Ιταλία 0-3 (20-25, 20-25, 21-25)
3 Ιουλίου
Ιταλία – Σερβία 2-3 (19-25, 18-25, 25-19, 25-22, 15-17)
Ιράν – Αργεντινή 3-2 (25-23, 22-25, 21-25, 25-22, 16-14)
Βαθμολογία Α Γκρουπ | ||||||
Θ | Ομάδα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Βραζιλία | 9 | 8 | 1 | 23 | 25-8 |
2. | ΗΠΑ | 9 | 8 | 1 | 23 | 25-9 |
3. | Σερβία | 9 | 7 | 2 | 21 | 23-11 |
4. | Γαλλία | 9 | 6 | 3 | 20 | 23-10 |
5. | Ιταλία | 9 | 6 | 3 | 19 | 20-10 |
6. | Ρωσία | 9 | 5 | 4 | 15 | 15-14 |
7. |
Ιράν |
9 | 4 | 5 | 9 | 15-22 |
8. | Βέλγιο | 9 | 3 | 6 | 11 | 15-20 |
9. | Αργεντινή | 9 | 3 | 6 | 10 | 16-20 |
10. | Πολωνία | 9 | 3 | 6 | 8 | 11-22 |
11. | Βουλγαρία | 9 | 1 | 8 | 2 | 8-26 |
12. | Αυστραλία | 9 | 0 | 9 | 1 | 3-27 |
Final 6 - Κρακοβία (Πολωνία)
13 Ιουλίου
18.30 Βραζιλία - Ιταλία
21.30 Πολωνία - Γαλλία
14 Ιουλίου
18.30 ΗΠΑ - Ιταλία
21.30 Πολωνία - Σερβία
15 Ιουλίου
18.30 Σερβία - Γαλλία
21.30 Βραζιλία - ΗΠΑ
16 Ιουλίου
18.30 Α' ημιτελικός
21.30 Β' ημιτελικός
17 Ιουλίου
18.30 Μικρός τελικός
21.30 Τελικός
2ο Γκρουπ
Όμιλος Α2
Σμύρνη (Τουρκία)
17 Ιουνίου
Ολλανδία – Σλοβακία 3-1 (24-26, 25-11, 25-23, 25-22)
Τουρκία – Πορτογαλία 3-1 (25-22, 25-20, 28-30, 25-19)
18 Ιουνίου
Πορτογαλία – Ολλανδία 0-3 (14-25, 18-25, 17-25)
Τουρκία – Σλοβακία 3-0 (27-25, 25-23, 25-22)
19 Ιουνίου
Πορτογαλία – Σλοβακία 2-3 (25-18, 25-21, 21-25, 23-25, 17-19)
Τουρκία – Ολλανδία 3-0 (25-21, 25-20, 25-23)
Όμιλος Β2
Οσάκα (Ιαπωνία)
17 Ιουνίου
Κούβα – Κορέα 3-2 (33-31, 25-18, 14-25, 22-25, 15-6)
Ιαπωνία – Φινλανδία 3-0 (26-24, 25-20, 25-23)
18 Ιουνίου
Ιαπωνία – Κούβα 2-3 (25-17, 25-21, 25-16 28-30, 11-15)
13.15 Φινλανδία – Κορέα 3-2 (25-22, 25-20, 27-29, 19-25, 19-17)
19 Ιουνίου
Κούβα – Φινλανδία 1-3 ((18-25, 25-15, 23-25, 23-25)
Ιαπωνία – Κορέα 3-0 (25-21, 25-17, 26-24)
Όμιλος C2
Σέσκε Μπουντεγιόβιτσε (Τσεχία)
17 Ιουνίου
Τσεχία – Αίγυπτος 2-3 (25-21, 22-25, 20-25, 25-22, 12-15)
Κίνα – Καναδάς 0-3 (18-25, 22-25, 21-25)
18 Ιουνίου
Καναδάς – Αίγυπτος 3-0 (25-23, 25-19, 25-16)
Κίνα – Τσεχία 1-3 (25-21, 22-25, 23-25, 17-25)
19 Ιουνίου
Αίγυπτος – Κίνα 3-0 (25-20, 28-26, 26-24)
Τσεχία – Καναδάς 1-3 (16-25, 23-25, 26-24, 24-26)
Όμιλος D2
Μπρατισλάβα (Σλοβακία)
23 Ιουνίου
Ολλανδία – Τσεχία 2-3 (21-25, 25-19, 23-25, 25-20, 11-15)
Σλοβακία – Κούβα 3-1 (25-19, 25-23, 22-25, 25-22)
24 Ιουνίου
Κούβα – Τσεχία 2-3 (19-25, 21-25, 26-24, 25-22, 11-15)
Σλοβακία – Ολλανδία 1-3 (14-25, 25-21, 14-25, 23-25)
25 Ιουνίου
Κούβα – Ολλανδία 2-3 (25-23, 25-14, 23-25, 23-25, 12-15)
Τσεχία – Σλοβακία 3-2 (23-25, 25-23, 19-25, 25-18, 15-11)
Όμιλος Ε2
Κάιρο (Αίγυπτος)
24 Ιουνίου
Τουρκία – Ιαπωνία 3-2 (20-25, 19-25, 25-19, 25-20, 15-10)
25 Ιουνίου
Αίγυπτος – Φινλανδία 0-3 (22-25, 17-25, 22-25)
Τουρκία – Φινλανδία 3-2 (19-25, 21-25, 25-21, 25-22, 15-11)
26 Ιουνίου
Αίγυπτος – Ιαπωνία 3-2 (25-22, 23-25, 21-25, 25-21, 15-9)
Φινλανδία – Ιαπωνία 3-1 (25-18, 31-19, 22-25, 25-21)
27 Ιουνίου
Αίγυπτος – Τουρκία 3-1 (23-25, 25-18, 25-23, 31-19)
Όμιλος F2
Σασκατούν (Καναδάς)
25 Ιουνίου
Κίνα – Πορτογαλία 3-1 (25-18, 22-25, 25-16, 25-20)
Καναδάς – Κορέα 3-0 (25-20, 25-21, 25-20)
Καναδάς – Κίνα 3-0 (25-21, 25-19, 25-17)
26 Ιουνίου
Κορέα – Πορτογαλία 0-3 (23-25, 26-28, 23-25)
27 Ιουνίου
Κορέα – Κίνα 1-3 (25-18, 23-25, 17-25, 23-25)
Καναδάς – Πορτογαλία 3-1 (24-26, 25-15, 25-23, 25-21)
Όμιλος G2
Σεούλ (Κορέα)
1 Ιουλίου
Κορέα – Τσεχία 3-0 (25-18, 25-21, 25-20)
Αίγυπτος Ολλανδία 1-3 (19-25, 25-21, 18-25, 16-25)
2 Ιουλίου
Κορέα – Αίγυπτος 3-2 (26-24, 25-20, 23-25, 28-30, 15-13)
Τσεχία – Ολλανδία 1-3 (20-25, 26-24, 23-25, 16-25)
3 Ιουλίου
Κορέα – Ολλανδία 3-2 (25-16, 22-25, 21-25, 25-21, 18-16)
Τσεχία – Αίγυπτος 3-0 (25-19, 32-30, 25-23)
Όμιλος Η2
Ξουντσενγκ (Κίνα)
1 Ιουλίου
Τουρκία – Ιαπωνία 3-0 (25-21, 25-20, 25-22)
Κίνα – Σλοβακία 3-0 (25-19, 25-18, 25-22)
2 Ιουλίου
Σλοβακία - Ιαπωνία 3-1 (25-18, 25-21, 24-26, 25-22)
Κίνα – Τουρκία 0-3 (25-27, 23-25, 18-25)
3 Ιουλίου
Τουρκία – Σλοβακία 3-2 (25-13, 16-25, 21-25, 25-22, 15-10)
Κίνα – Ιαπωνία 3-0 (25-11, 25-22, 25-20)
Όμιλος Ι2
Τάμπερε (Φινλανδία)
1 Ιουλίου
Καναδάς – Κούβα 3-2 (24-26, 25-21, 19-25, 25-16, 15-13)
Φινλανδία – Κούβα 2-3 (25-22, 21-25, 25-19, 24-26, 12-15)
2 Ιουνίου
Πορτογαλία – Καναδάς 0-3 (18-25, 22-25, 21-25)
Φινλανδία – Κούβα 3-1 (25-19, 25-12, 18-25, 25-21)
3 Ιουλίου
Κούβα – Πορτογαλία 3-2 (25-19, 22-25, 25-19, 20-25, 15-9)
Φινλανδία – Καναδάς 3-2 (25-22, 18-25, 25-20, 21-25, 15-13)
Βαθμολογία Β Γκρουπ | ||||||
Θ | Ομάδα | Αγ | Ν | Η | Β | Σετ |
1. | Καναδάς | 9 | 8 | 1 | 24 | 26-7 |
2. | Τουρκία | 9 | 8 | 1 | 21 | 25-10 |
3. | Ολλανδία | 9 | 6 | 3 | 19 | 22-15 |
4. | Φινλανδία | 9 | 6 | 3 | 18 | 22-16 |
5. | Τσεχία | 9 | 5 | 4 | 13 | 19-19 |
6. | Κίνα | 9 | 4 | 5 | 12 | 13-17 |
7. | Αίγυπτος | 9 | 4 | 5 | 11 | 15-20 |
8. | Σλοβακία | 9 | 3 | 6 | 10 | 15-22 |
9. | Κούβα | 9 | 3 | 6 | 9 | 18-24 |
10. | Κορέα | 9 | 3 | 6 | 9 | 14-22 |
11. | Ιαπωνία | 9 | 2 | 7 | 9 | 14-21 |
12. | Πορτογαλία | 9 | 2 | 7 | 7 | 13-23 |
Final-4
Ματοσινιος (Πορτογαλία)
9 Ιουλίου
18.00 Καναδάς - Τουρκία 3-0 (26-24, 25-17, 25-23)
21.00 Πορτογαλία - Ολλανδία 3-1 (25-22, 26-24, 17-25, 29-27)
10 Ιουλίου
Μικρός τελικός
Τουρκία - Ολλανδία 1-3 (23-25, 30-38, 22-25, 22-25)
Τελικός
Καναδάς - Πορτογαλία 3-0 (25-19, 25-22, 25-15)
3ο Γκρουπ
Όμιλος Α3
Λουμπλιάνα (Σλοβενία)
17 Ιουνίου
Τυνησία – Βενεζουέλα 0-3 (22-25, 26-28, 20-25)
Σλοβενία – Κατάρ 3-1 (25-15, 25-21, 18-25, 25-18)
18 Ιουνίου
Βενεζουελα – Κατάρ 3-1 (25-27, 25-15, 27-25, 25-23)
Τυνησία – Σλοβενία 0-3 (17-25, 20-25, 22-25)
19 Ιουνίου
Κατάρ – Τυνησία 3-1 (25-22, 25-20, 23-25, 25-20)
Βενεζουέλα – Σλοβενία 1-3 (25-23, 22-25, 24-26, 22-25)
Όμιλος Β3
Μέξικο Σίτι (Μεξικό)
18 Ιουνίου
Μαυροβούνιο – Γερμανία 3-2 (22-25, 25-22, 25-17, 21-25)
Μεξικό – Ισπανία 2-3 (22-25, 26-24, 19-25, 25-22, 12-15)
19 Ιουνίου
Γερμανία – Ισπανία 1-3 (20-25, 28-26, 16-25, 17-25)
Μεξικο – Μαυροβούνιο 1-3 (19-25, 25-21, 21-25, 23-25)
20 Ιουνίου
Ισπανία – Μαυροβούνιο 2-3 (27-25, 23-25, 18-25, 25-21, 13-15)
Μεξικό - Γερμανία 3-1 (25-21, 25-20, 15-25, 25-17)
Όμιλος C3
Κοζάνη (Ελλάδα)
17 Ιουνίου
Κινεζική Ταϊπέι – Πουέρτο Ρίκο 3-0 (25-20, 30-28, 25-15)
Καζακστάν – Ελλάδα 0-3 (16-25, 26-28, 18-25)
18 Ιουνίου
Καζακστάν – Κινεζική Ταϊπέι 3-0 (25-22, 25-23, 28-26)
Ελλάδα – Πουέρτο Ρίκο 3-0 (25-16, 25-22, 15-19)
19 Ιουνίου
Πουέρτο Ρίκο – Καζακστάν 3-0 (29-27, 25-19, 25-21)
Ελλάδα – Κινεζική Ταϊπέι 3-1 (22-25, 25-18, 25-21, 25-22)
Όμιλος D3
Θεσσαλονίκη (Ελλάδα)
24 Ιουνίου
Σλοβενία – Κατάρ 3-0 (25-21, 25-18, 25-20)
Ελλάδα – Πουέρτο Ρίκο 3-1 (25-17, 25-17, 27-29, 26-24)
25 Ιουνίου
Σλοβενία – Πουέρτο Ρίκο 3-0 (25-16, 25-22, 25-12)
Ελλάδα – Κατάρ 0-3 (21-25, 17-25, 24-26)
26 Ιουνίου
Πουέρτο Ρίκο – Κατάρ 0-3 (22-25, 23-25, 16-25)
Ελλάδα - Σλοβενία 3-1 (25-23, 22-25, 25-21, 29-27)
Όμιλος Ε3
Τύνιδα (Τυνησία)
24 Ιουνίου
Μαυροβούνιο – Βενεζουέλα 2-3 (19-25, 16-25, 25-19, 25-15, 13-15)
25 Ιουνίου
Tυνησία – Μεξικό 3-1 (22-25, 25-22, 25-17, 25-18)
Μεξικό – Βενεζουέλα 2-3 (25-22, 18-25, 21-25, 25-23, 10-15)
26 Ιουνίου
Tυνησία – Μαυροβούνιο 3-2 (22-25, 25-27, 31-29, 26-24, 19-17)
Μεξικό – Μαυροβούνιο 1-3 (25-18, 17-25, 22-25, 19-25)
27 Ιουνίου
Τυνησία – Βενεζουέλα 3-1 (28-26, 25-27, 25-23, 25-18)
Όμιλος F3
Αλμάτι (Καζακστάν)
24 Ιουνίου
Ισπανία – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (20-25, 22-25, 26-24, 20-25)
Καζακστάν – Γερμανία 0-3 (21-25, 19-25, 25-27)
25 Ιουνίου
Κινεζική Ταϊπέι – Γερμανία 3-1 (25-23, 16-25, 30-28, 25-21)
Καζακστάν – Ισπανία 0-3 (22-25, 18-25, 21-25)
26 Ιουνίου
Γερμανία – Ισπανία 3-1 (25-20, 21-25, 25-16, 25-14)
Kαζακστάν – Κινεζική Ταϊπέι 1-3 (25-23, 23-25, 22-25, 22-25)
1 Iουλίου - Ημιτελικοί
Γερμανία - Κινεζική Ταϊπέι 3-0 (25-16, 25-19, 25-22)
Σλοβενία - Ελλάδα 3-0 (25-22, 25-20, 25-16)
2 Ιουλίου
Μικρός τελικός
Κινεζική Ταϊπέι - Ελλάδα 1-3 (19-25, 25-22, 25-27, 18-25)
Τελικός
Γερμανία - Σλοβενία 1-3 (19-25, 18-25, 25-21, 20-25)
Βαθμολογία Γ' γκρουπ | ||||||
Θ. | Ομάδα | Αγ. | Β. | Ν | Η | Σετ |
1. | Σλοβενία | 6 | 15 | 5 | 1 | 16-5 |
2. | Ελλάδα | 6 | 15 | 5 | 1 | 15-6 |
3. | Κινεζική Ταϊπέι | 6 | 12 | 4 | 2 | 13-9 |
4. | Μαυροβούνιο | 6 | 12 | 4 | 2 | 16-12 |
5 | Βενεζουέλα | 6 | 10 | 4 | 1 | 13-8 |
6. | Κατάρ | 6 | 9 | 3 | 3 | 11-10 |
7. | Ισπανία | 6 | 9 | 3 | 3 | 13-12 |
8. | Γερμανία | 6 | 7 | 2 | 4 | 11-13 |
9. | Τυνησία | 5 | 5 | 2 | 3 | 7-12 |
10. | Μεξικό | 6 | 5 | 1 | 5 | 10-16 |
11. | Καζακστάν | 6 | 3 | 1 | 5 | 4-15 |
12. | Πουέρτο Ρίκο | 6 | 3 | 1 | 4 | 4-15 |