Συγκεκριμένα στον 1ο χρονικά αγώνα, είχαμε Αστέρας Ν. - Βριλήσσια 1-3 (13-25, 20-25, 28-26, 07-27).
Μπορεί οι δύο ομάδες να έχουν 4 κατηγορίες διαφορά, αλλά η νεοσύστατη ομάδα του Αστέρα απέδειξε ότι θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΠΕΔΑ, που θα λάβει μέρος.
Το σύστημα διεξαγωγής του τουρνουά και το απρόβλεπτο του, φάνηκε ξεκάθαρα στο 3ο σετ, στο οποίο αν και τα Βριλήσσια προηγούντο με 20-24, ο Αστέρας με ένα δίποντο από άσσο και άμεσα μετά με τρίποντο, προηγήθηκε με 25-24, για να μειώσει στα σετς σε 1-2, στην παράταση του.
Διαιτητής του αγώνα ήταν η κα. Κατερλή.
ΑΣΤΕΡΑΣ: (Μαρούλης) Αλέξάνδρου, Γεωργοπούλου, Γκιώνη, Δασκάλου, Ζγαρδάνα, Καλπύρη (λ), Καρούμπα, Μενιουδάκη, Μπάκα (λ), Παναγοπούλου, Παπαδάκη, Παπασπυρούλου, Φούρναρη, Χαβιαρίδου.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: (Ατσιδαύτης) Μικρουδάκη, Κωνσταντέλλου, Κωτσιάκη, Βασιλακοπούλου, Παπαστεργίου, Στάθη, Γκότση, Μπόκη, Κάβουρα, Τσαρακλή (λ).
Στο 2ο αγώνα του Σαββάτου, είχαμε Δραπετσώνα - Άρης Αμφ. 3-0 (25-15, 25-10, 25-21).
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τριανταφυλλόπουλος.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Καραγιαννίδου, Κρεμμύδα (λ), Χατζηπέτρου, Φούσκα, Δούκα, Τζώρτζη, Ιωάννου, Μπουρέλι, Βροντίση, Μικέλη, Βελιανίτη (λ).
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟΝΣ Μλιων (03-00) 03
-. ΔΑΣ Δραπετσώνας (03-00) 03
-. Βριλήσσια (03-01) 03
4. ΑΣτέρας Ν. (01-03) 00
---------------------------------------
-. ΑΠΣ Αρης Αμφ. (00-03) 00
-. ΑΓΣ Αρτεμις (00-03) 00
Η 2η αγωνιστική:
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/05
Δραπετσώνα - Μίλων
Αρτεμις -Αστέρας
Αρης - Βριλήσσια
Μπορεί οι δύο ομάδες να έχουν 4 κατηγορίες διαφορά, αλλά η νεοσύστατη ομάδα του Αστέρα απέδειξε ότι θα πρωταγωνιστήσει στο πρωτάθλημα της Β΄ ΕΣΠΕΔΑ, που θα λάβει μέρος.
Το σύστημα διεξαγωγής του τουρνουά και το απρόβλεπτο του, φάνηκε ξεκάθαρα στο 3ο σετ, στο οποίο αν και τα Βριλήσσια προηγούντο με 20-24, ο Αστέρας με ένα δίποντο από άσσο και άμεσα μετά με τρίποντο, προηγήθηκε με 25-24, για να μειώσει στα σετς σε 1-2, στην παράταση του.
Διαιτητής του αγώνα ήταν η κα. Κατερλή.
ΑΣΤΕΡΑΣ: (Μαρούλης) Αλέξάνδρου, Γεωργοπούλου, Γκιώνη, Δασκάλου, Ζγαρδάνα, Καλπύρη (λ), Καρούμπα, Μενιουδάκη, Μπάκα (λ), Παναγοπούλου, Παπαδάκη, Παπασπυρούλου, Φούρναρη, Χαβιαρίδου.
ΒΡΙΛΗΣΣΙΑ: (Ατσιδαύτης) Μικρουδάκη, Κωνσταντέλλου, Κωτσιάκη, Βασιλακοπούλου, Παπαστεργίου, Στάθη, Γκότση, Μπόκη, Κάβουρα, Τσαρακλή (λ).
Στο 2ο αγώνα του Σαββάτου, είχαμε Δραπετσώνα - Άρης Αμφ. 3-0 (25-15, 25-10, 25-21).
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Τριανταφυλλόπουλος.
ΔΡΑΠΕΤΣΩΝΑ: (Χατζηδημητρίου) Καραγιαννίδου, Κρεμμύδα (λ), Χατζηπέτρου, Φούσκα, Δούκα, Τζώρτζη, Ιωάννου, Μπουρέλι, Βροντίση, Μικέλη, Βελιανίτη (λ).
Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. ΑΟΝΣ Μλιων (03-00) 03
-. ΔΑΣ Δραπετσώνας (03-00) 03
-. Βριλήσσια (03-01) 03
4. ΑΣτέρας Ν. (01-03) 00
---------------------------------------
-. ΑΠΣ Αρης Αμφ. (00-03) 00
-. ΑΓΣ Αρτεμις (00-03) 00
Η 2η αγωνιστική:
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/05
Δραπετσώνα - Μίλων
Αρτεμις -Αστέρας
Αρης - Βριλήσσια