Volley League Ανδρών - 7η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου 2019
Δημήτριος Βικέλας 18.00: Α.Ο.Φοίνικας Σύρου - Α.Σ.Ελπίδα Αμπελοκήπων
Διαιτητές: Μουλά Λ., Βουδούρης, Παρατηρητής: Ράπτης, Επόπτες: Παπαδημητρίου, Βρούτσης, Γραμματεία: Πιρπινιά.
Ζηρίνειο 18.30 (Livestreaming volleyleague.gr): Α.Ο.Π.Κηφισιάς - Γ.Α.Σ.Παμβοχαϊκός
Διαιτητές: Γεροθόδωρος, Νικολόπουλος, Παρατηρητής: Βασιλειάδης Στ., Επόπτες: Κυργιαλάνη, Χατζηβασιλείου, Γραμματεία: Παπασηφάκη.
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου 2019
Αγίου Θωμά Μαρούσι 16.45 (ΕΡΤ Sports HD): Παναθηναϊκός Α.Ο. - Ολυμπιακός Σ.Φ.Π.
Διαιτητές: Κουτσούλας, Θεμελής, Παρατηρητής: Γεωργόπουλος, Ιορδανίδης, Επόπτες: Τόλιος, Κουρπανίδης, Γραμματεία: Εμμανοηλίδη, Θεοδωρίου.
Μίκρας 17.30 (Livestreaming volleyleague.gr): Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 - Π.Α.Ο.Κ.
Διαιτητές: Μυλωνάκης, Γεωργιάδης, Παρατηρητής: Καραμπαλάσης, Επόπτες: Σταυρίδης, Δρανίτσας, Γραμματεία: Καρακούλια.
Μιχάλης Παρασκευόπουλος 20.00: Μ.Γ.Σ.Εθνικός Αλεξανδρούπολης - Ο.Φ.Η.
Διαιτητές: Τζεπκινλής, Ιωαννίδης, Παρατηρητής: Σαρδάνης, Επόπτες: Βαγγέλογλου, Βασιλάκης, Γραμματεία: Χριστοδούλου.
Volleyleague Γυναικών - 10η αγωνιστική
Παρασκευή 13 Δεκεμβρίου
Ηλιούπολης 19.30: ΓΣ Ηλιούπολης - ΑΟ Θήρας
Διαιτητές: Λιδωρικιώτη, Γεωργάκη, Παρατηρητής: Τσάκωνας, Επόπτες: Δεκαβάλλα, Ιωάννου, Γραμματεία: Νικολάου.
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Μαρκόπουλου 18.00: ΑΟ Μαρκοπούλου - Ολυμπιακός ΣΦΠ
Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Σταρίδας, Παρατηρητής: Βαρθαλίτης, Επόπτες: Κώτσιας, Τσώτσος, Γραμματεία: Καλιμνίου.
Γ. Γεννηματάς 19.00: ΑΣΠ Θέτις - Ηλυσιακός ΑΟ
Διαιτητές: Μενεσλής, Μεταξά, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Κομιανού, Χατζηθωμά, Γραμματεία: Πεσίνογλου.
Π. Σαλπέας 20.00: ΑΟΦ Πορφύρας - ΠΑΟΚ
Διαιτητές: Μουλά Ειρ., Ράντσιου, Παρατηρητής: Γεωργουλέας, Επόπτες: Μαυρολαμπάδου, Κατσιάρας, Γραμματεία: Καλιγέρη.
ΔΑΚ Πυλαίας 20.00: ΑΣ Άρης - ΑΠΣ Αίας
Διαιτητές: Αβραμίδης, Κυριακόπουλος, Παρατηρητής: Κάλλης Εμμ., Επόπτες: Σπανός, Ψύχου, Γραμματεία: Τσιλιγκού.
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
ΔΑΚ Νάξου 19.00: Πανναξιακός ΑΟΝ - Παναθηναϊκός ΑΟ
Διαιτητές: Πρέντζας, Βελώνης, Παρατηρητής: Μαυρικίδης, Επόπτες: Παπαγιαννόπουλος, Θεοδοσίου, Γραμματεία: Τζακωνιάτου.
Pre League - 10η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Στ. Βενέτης 17.00: ΑΟ Αιγάλεω - ΖΑΟΝ
Διαιτητές: Κυριοπούλου, Μαριδάκης, Γραμματεία: Καστάνη, Παρατηρητής: Ανδρονικίδης.
Βριλησσίων 17.45: ΦΟ Βριλησσίων - ΑΣΠ Κόρινθος
Διαιτητές: Πικραμένος, Αντωνόπουλος, Γραμματεία: Πανταζή, Παρατηρητής: Τσιντομηνάς.
Χαλκιοπούλειο 18.00: ΑΟ Λαμίας 2013 - ΓΣ Πανιώνιος
Διαιτητές: Χλωρός, Μαυράκης, Γραμματεία: Καραβάνα, Παρατηρητής: Παναγής.
Κορυδαλλού 19.00: ΑΓΣ Άρτεμις - ΑΕΚ
Διαιτητές: Διαμάτης, Οικονόμου Β., Γραμματεία: Πατούχου, Παρατηρητής: Καπάνταης.
ΕΑΚ Βότση 20.00: ΑΠΣ Ναύαρχου Βότση - ΑΣ Μακεδόνες
Διαιτητές: Μπουγιούκας Κ., Μπουκουβάλα, Γραμματεία: Πασπαλά Αικ., Παρατηρητής: Τσοπάνογλου.
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
Στ. Καλαϊτζής 16.00: ΑΟΝ Αμαζόνες - ΧΑΝΘ
Διαιτητές: Οικονόμου Μ., Κατερλή, Γραμματεία: Ακαρέπη, Παρατηρητής: Τσιμπινός.
Α2 Ανδρών - Α' όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Ολυμπιάδας 15.00: ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΓΕ Ηρακλείου, Διαιτητές: Σπυρόπουλος, Γκόλφης.
Στ. Καλαϊτζής 18.00: ΑΣ Πανερυθραϊκός - ΑΟ Καλαμάτα 80, Διαιτητές: Πρέντζας, Μάλφας.
Τ. Παπαγεωργίου 18.00: ΑΟ Νέοι Βύρωνος - ΑΣ Κέρκης, Διαιτητές: Βλάχος, Τσίτσικας.
Κροίσος Πέρσης 19.00: ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Αιγιαλέων, Διαιτητές: Προκοπίου, Τριανταφυλλόπουλος.
Ρεπό ο ΔΑΣ Δραπετσώνας.
Δευτέρα 16 Δεκεμβρίου
Μοσχάτο 22.15: ΓΣ Πανιώνιος - ΑΕ Αρμενίων, Διαιτητές: Παπαστάμος, Κατσούλης Β..
Α2 Ανδρών - Β' όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
ΔΑΚ Ξάνθης 18.00: ΑΣ Ερμογένης - ΣΠΑ Καρδίτσας, Διαιτητές: Κωστόπουλος, Κυριακίδης.
ΔΑΚ Βέροιας 18.00: ΑΠΣ Φίλιππος - ΑΣ Άρης, Διαιτητές: Θεμελής, Πορτοκαλίδης.
Ν. Σαμαράς 18.00: ΑΣ Άθλος - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Τονονίδης, Μαργαριτίδης.
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00: Πήγασος Πολίχνης - ΧΑΝΘ, Διαιτητές: Ισκάς, Μαυρίδης.
Τ9 Κατερίνης 18.00: ΣΦΚ Πιερικός - ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής, Διαιτητές: Δαλκιράνης, Σαρακινίδης.
Η. Τριανταφυλλίδης 18.30: ΑΕΝ Πανοράματος - ΦΕΣ Αριστοτέλης, Διαιτητές: Δημητρίου, Μπέλλος Εμμ..
Α2 Γυναικών - Α' όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Ν. Παξιμαδάς 15.00: ΓΣ Πετρούπολης - ΓΕ Ηρακλείου, Διαιτητές: Χαμπιλού, Μόσιαλος.
ΔΑΠΚ Ηρακλείου 16.00: ΑΘΛΕΣ Ηρακλείου - ΓΑΣ Μεσσαράς, Διαιτητές: Κόκκας, Καραπουλάκης.
Παραλίας 18.00: Απόλλων Καλαμάτας - ΓΣ Μεσσηνιακός, Διαιτητές: Χανδρινός, Κανελλίδης.
Π. Νικολαΐδης 19.00: ΟΦΑ Απολλώνιος - ΑΟΝ Αργυρούπολης, Διαιτητές: Καντλή, Μαλλιάρα.
ΑΚ Νότου 19.00: ΑΕ Αγίας Παρασκευής - ΑΕ Αμπελοκήπων, Διαιτητές: Μαρκάτης, Καπλανίδης.
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
Ζηρίνειο 17.00: ΓΣΚ Ηρακλής - Ένωση Βύρωνα, Διαιτητές: Οικονομοπούλου, Παγκοζίδης.
Α2 Γυναικών - Β' όμιλος - 9η αγωνιστική
Σάββατο 14 Δεκεμβρίου
Μ. Παρασκευόπουλος 16.00: ΓΣΓ Νίκη - Ακαδ. Πρωτ. Πεύκων, Διαιτητές: Σταματόπουλος, Παπαχρήστου.
ΔΑΚ Καλαμίτσας 18.00: ΑΟ Καβάλας - ΑΣ Ασκληπιός, Διαιτητές: Παπαβασιλείου, Τσαφαρίδης.
ΠΕΑΚ Ιωαννίων 18.00: ΑΣ Γιάννενα - ΜΑΣ Νέα Γενεά, Διαιτητές: Αποστόλου, Γκοργκόλης.
ΕΑΚ Νεάπολης 19.30: Φιλαθλητικός Λαρισαϊκός - ΕΑ Λαρίσης, Διαιτητές: Κολτσίδας, Παρασκευάς.
ΜΕΝΤ 19.30: ΜΕΝΤ - ΕΟ Σταυρούπολης, Διαιτητές: Ανθυμίδης, Κουκουμάκας Π..
Κυριακή 15 Δεκεμβρίου
Ι. Λεμονίδης 18.00: ΑΣ Ελπίς - Φοίνικας Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Λούμσι.