21-12-2014 15:14

Πήρε το ντέρμπι και κυνηγάει την κορυφή στη Λάρισα

Αήτττητος παραμένει ο Πορφύρας, που... τρόμαξε αλλά δεν είχε απώλειες, επικρατώντας με 3-1 του πολύ καλού Θριάμβου Χαϊδαρίου. Το ματς ήταν ντέρμπι για το Β όμιλο της Α2 γυναικών, καθώς έπαιζε ο δεύτερος με τον τέταρτο της βαθμολογία.

Όλο το... ζουμί του αγώνα ήταν στο τέταρτο σετ. Εκεί ο Παρφύρα βρέθηκε πίσω με 20-15 και όλα έδειχναν ότι θα είχαμε τάι μπρέικ. Όμως η γηπεδούχος έκανε ένα επιμέρους 11-4 για να πάρει το σετ με 26-24. Πλέον ο Βασίλη Καλογερόγιαννης και τα κορίτσια του θα ξεκουραστούν για τα Χριστούγεννα και θα προετοιμασούν για τον αγώνα με τον πρωτοπόρο Φιλαθλητικό στη Λάρισα, ματς που θα τους δώσει την ευκαιρία να επιστρέψουν στην κορυφή.

Τα σετ: 3-1 (25-12, 21-25, 25-17, 26-24)

ΠΟΡΦΥΡΑΣ (Καλογερόγιαννης): Δήμα, Γκολφινοπούλου, Μουστάκη, Χαλβατζή, Καράκου, Ράπτη/ Γκούρα Αρ. (λ), Χατζηπέτρου, Γκούρα Π., Θεοχάρη
ΘΡΙΑΜΒΟΣ (Σάκκουλα): Στρατίκη, Μουτζουρίδου, Αλιφιεράκη, Ζαχαρέα, Εικοσιπεντίδου, Γκότση/, Βλάχου Κ. (λ), Μαθιουδάκη (λ), Δρούγκα