Νικητής του αγώνα ήταν ο Άρης Αμφ. με 3-1 (26-24, 27-25, 10-25, 25-09), παίρνοντας προβάδισμα από την Άρτεμη για την πρόκριση στην τελική φάση.
Διεξήχθη ένας αμφίρροπος αγώνας, ενώ ο Άρης στάθηκε τυχερός στο 1ο σετ, το οποίο κρίθηκε με τη hotball, γιατί ο Άρης, ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 23-24, πήρε το τρίποντο προηγούμενος με 1-0 στα σετς. Στα υπόλοιπα τρία σετς, δε σημειώθηκαν ιδιαίτερες μεταβολές στο σκορ.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μπολοβίνος.
ΑΡΗΣ: (Ευθυμιάδου) Μαρτίν, Στάμου, Πανταζοπούλου, Μπουραζάνη, Θεοδοσίου, Λουκοπούλου, Μοναχού, Αγγελάκη, Μπασματζιάν, Μπαλταδούρου, Πήττα, Δαμίγου.
ΑΡΤΕΜΗ: (Σαραντέας - Ζουπάνος) Αναστασιάδη, Καλλή, Μπαιρακτάρη, Ραυτοπούλου, Πετροπούλου, Μενδρινού, Μαστροπέτρου.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βριλήσσια (09-01) 09 (3) (3)
2. ΑΟΝΣ Μίλων (09-04) 09 (3) (0)
3. ΔΑΣ Δραπετσώνας (10-05) 09 (0)
4. ΑΠΣ Αρης Αμφ. (03-07) 03 (3)
------------------------------------------------
5. ΑΓΣ Αρτεμις (05-09) 03 (0)
5. Αστέρας Ν. (02-12) 00
Το υπόλοιπο πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03/06
21:00 Αστέρας - Αρης (5η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 04/06
18:30 Δραπετσώνα - Βριλήσσια (5η αγωνιστική)
ΚΥΡΙΑΚΗ 05/06
14:00 Μίλων - Αρης (3η αγωνιστική)
ΤΡΙΤΗ 07/06
18:30 Βριλήσσια - Αρτεμις (3η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/06
Ημιτελικοί
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/06
Τελικοί
Διεξήχθη ένας αμφίρροπος αγώνας, ενώ ο Άρης στάθηκε τυχερός στο 1ο σετ, το οποίο κρίθηκε με τη hotball, γιατί ο Άρης, ενώ ήταν πίσω στο σκορ με 23-24, πήρε το τρίποντο προηγούμενος με 1-0 στα σετς. Στα υπόλοιπα τρία σετς, δε σημειώθηκαν ιδιαίτερες μεταβολές στο σκορ.
Διαιτητής του αγώνα ο κ. Μπολοβίνος.
ΑΡΗΣ: (Ευθυμιάδου) Μαρτίν, Στάμου, Πανταζοπούλου, Μπουραζάνη, Θεοδοσίου, Λουκοπούλου, Μοναχού, Αγγελάκη, Μπασματζιάν, Μπαλταδούρου, Πήττα, Δαμίγου.
ΑΡΤΕΜΗ: (Σαραντέας - Ζουπάνος) Αναστασιάδη, Καλλή, Μπαιρακτάρη, Ραυτοπούλου, Πετροπούλου, Μενδρινού, Μαστροπέτρου.
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1. Βριλήσσια (09-01) 09 (3) (3)
2. ΑΟΝΣ Μίλων (09-04) 09 (3) (0)
3. ΔΑΣ Δραπετσώνας (10-05) 09 (0)
4. ΑΠΣ Αρης Αμφ. (03-07) 03 (3)
------------------------------------------------
5. ΑΓΣ Αρτεμις (05-09) 03 (0)
5. Αστέρας Ν. (02-12) 00
Το υπόλοιπο πρόγραμμα:
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 03/06
21:00 Αστέρας - Αρης (5η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 04/06
18:30 Δραπετσώνα - Βριλήσσια (5η αγωνιστική)
ΚΥΡΙΑΚΗ 05/06
14:00 Μίλων - Αρης (3η αγωνιστική)
ΤΡΙΤΗ 07/06
18:30 Βριλήσσια - Αρτεμις (3η αγωνιστική)
ΣΑΒΒΑΤΟ 11/06
Ημιτελικοί
ΚΥΡΙΑΚΗ 12/06
Τελικοί