Στο όπεν της Ξιαμέν της Κίνας οι ελληνίδες (Νο 20 στο ταμπλό) διεκδικούν ένα μετάλλιο.
Τα ξημερώματα της Παρασκευης νίκησαν τις Φορέ / Βεργκέ-Ντεπρέ από την Ελβετία με 2-1 (13-21, 23-21, 15-12) και προκρίθηκαν στα προημιτελικά.
Στα προημιτελικά σημείωσαν άλλη μια εντυπωσιακή ανατροπή και επιβλήθηκαν με 2-1 (21-23, 23-21, 20-18) των Τσέχων Μπονέροβα - Χερμάνοβα (Νο 15).
Πλέον είναι αναγκασμένες να κυνηγήσουν το... αδύνατο απέναντι στις σπουδαίες Βραζιλιάνες και Νο1 του ταμπλό Τζουλιάνα / Αντονέλι.
Final 1st Place | ||||||
72 | 12-Oct | 15:00 | 1 | Winner of match #69 | Winner of match #70 | |
Final 3rd Place | ||||||
71 | 12-Oct | 14:00 | 1 | Loser of match #69 | Loser of match #70 | |
Semi-finals | ||||||
70 | 12-Oct | 11:00 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | |
69 | 12-Oct | 10:00 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | |
Round 3 | ||||||
68 | 11-Oct | 12:30 | 3 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | 2-1 (21-23, 23-21, 20-18) |
67 | 11-Oct | 12:30 | 2 | Gallay-Klug ARG [3] | Juliana-Antonelli BRA [2] | 0-2 (18-21, 16-21) |
66 | 11-Oct | 13:30 | 2 | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | Behrens-Seyfferth GER [17] | 2-1 (20-22, 21-18, 15-12) |
65 | 11-Oct | 13:00 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | 2-1 (21-14, 19-21, 15-13) |
Round 2 | ||||||
64 | 11-Oct | 08:30 | 4 | Bloem-Wesselink NED [27] | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | 0-2 (14-21, 13-21) |
63 | 11-Oct | 08:30 | 3 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [6] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 1-2 (21-13, 21-23, 12-15) |
62 | 11-Oct | 08:30 | 2 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Day-Hochevar USA [5] | 2-0 (21-10, 21-17) |
61 | 11-Oct | 08:30 | 5 | Gallay-Klug ARG [3] | Carico-Dicello USA [4] | 2-0 (21-16, 21-19) |
60 | 11-Oct | 09:00 | 1 | Behrens-Seyfferth GER [17] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | 2-0 (22-20, 21-17) |
59 | 11-Oct | 09:30 | 4 | Broder-Valjas CAN [8] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 0-2 (17-21, 20-22) |
58 | 11-Oct | 09:30 | 3 | Take-Mizoe JPN [19] | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | 1-2 (13-21, 21-18, 9-15) |
57 | 11-Oct | 09:30 | 2 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Lahti-Lehtonen FIN [10] | 2-0 (21-19, 21-15) |
Round 1 | ||||||
56 | 10-Oct | 15:25 | 4 | Bloem-Wesselink NED [27] | Abalakina-Dabizha RUS [14] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-13) |
55 | 10-Oct | 14:45 | 4 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Kociolek-Gruszczynska POL [21] | 2-1 (18-21, 21-19, 15-9) |
54 | 10-Oct | 14:45 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [24] | 2-0 (21-17, 21-17) |
53 | 10-Oct | 14:45 | 2 | Hansel-Schwaiger S. AUT [9] | Carico-Dicello USA [4] | 0-2 (19-21, 14-21) |
52 | 10-Oct | 15:25 | 2 | Behrens-Seyfferth GER [17] | Ribera-Fernández Navarro ESP [23] | 2-1 (14-21, 21-18, 15-11) |
51 | 10-Oct | 15:25 | 3 | Daley-Hughes USA [12] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 1-2 (21-15, 12-21, 12-15) |
50 | 10-Oct | 14:45 | 3 | Take-Mizoe JPN [19] | Altomare-Gordon CAN [16] | 2-0 (21-16, 21-11) |
49 | 10-Oct | 15:25 | 1 | Lahti-Lehtonen FIN [10] | Lobato-Soria ESP [18] | 2-0 (21-9, 21-16) |
Pool H | ||||||
48 | 10-Oct | 09:40 | 2 | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [24] | Heinemann-Krebs GER [25] | 2-1 (21-14, 12-21, 16-14) |
47 | 10-Oct | 08:50 | 5 | Broder-Valjas CAN [8] | Hansel-Schwaiger S. AUT [9] | 2-0 (21-8, 21-18) |
32 | 09-Oct | 15:50 | 3 | Hansel-Schwaiger S. AUT [9] | Heinemann-Krebs GER [25] | 2-0 (21-19, 21-17) |
31 | 09-Oct | 15:50 | 2 | Broder-Valjas CAN [8] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [24] | 2-0 (21-15, 21-19) |
16 | 09-Oct | 10:30 | 1 | Hansel-Schwaiger S. AUT [9] | M. M. Lin-Tang N. Y. CHN [24] | 2-1 (21-18, 26-28, 15-8) |
15 | 09-Oct | 09:40 | 4 | Broder-Valjas CAN [8] | Heinemann-Krebs GER [25] | 2-0 (21-15, 21-14) |
Pool G | ||||||
46 | 10-Oct | 11:20 | 5 | Ribera-Fernández Navarro ESP [23] | Mowen-Mowen AUS [26] | 2-0 (21-18, 21-14) |
45 | 10-Oct | 11:20 | 3 | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | Lahti-Lehtonen FIN [10] | 2-0 (21-16, 21-19) |
30 | 09-Oct | 14:10 | 2 | Lahti-Lehtonen FIN [10] | Mowen-Mowen AUS [26] | 2-0 (21-15, 21-14) |
29 | 09-Oct | 14:10 | 1 | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | Ribera-Fernández Navarro ESP [23] | 2-0 (21-16, 21-17) |
14 | 09-Oct | 08:50 | 4 | Lahti-Lehtonen FIN [10] | Ribera-Fernández Navarro ESP [23] | 2-1 (21-12, 17-21, 23-21) |
13 | 09-Oct | 08:50 | 3 | Ukolova-Prokopeva RUS [7] | Mowen-Mowen AUS [26] | 2-0 (21-14, 21-7) |
Pool F | ||||||
44 | 10-Oct | 11:20 | 2 | Strag-Baran POL [22] | Bloem-Wesselink NED [27] | 2-0 (21-18, 21-18) |
43 | 10-Oct | 11:20 | 1 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [6] | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | 2-0 (24-22, 21-18) |
28 | 09-Oct | 14:10 | 4 | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | Bloem-Wesselink NED [27] | 0-2 (16-21, 16-21) |
27 | 09-Oct | 14:10 | 3 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [6] | Strag-Baran POL [22] | 2-0 (21-18, 21-11) |
12 | 09-Oct | 08:50 | 2 | Hunkus-Vanzwieten USA [11] | Strag-Baran POL [22] | 2-1 (20-22, 21-15, 15-11) |
11 | 09-Oct | 08:50 | 1 | Forrer-Vergé-Dépré SUI [6] | Bloem-Wesselink NED [27] | 2-0 (21-17, 21-16) |
Pool E | ||||||
42 | 09-Oct | 08:00 | 4 | Kociolek-Gruszczynska POL [21] | Turnerova-Tomašeková SVK [28] | 2-0 (21-17, 21-8) |
41 | 09-Oct | 08:00 | 3 | Day-Hochevar USA [5] | Daley-Hughes USA [12] | 2-1 (18-21, 21-19, 15-11) |
26 | 10-Oct | 09:40 | 5 | Daley-Hughes USA [12] | Turnerova-Tomašeková SVK [28] | 2-0 (21-11, 21-8) |
25 | 10-Oct | 09:40 | 3 | Day-Hochevar USA [5] | Kociolek-Gruszczynska POL [21] | 2-0 (21-15, 21-15) |
10 | 09-Oct | 13:20 | 2 | Daley-Hughes USA [12] | Kociolek-Gruszczynska POL [21] | 2-0 (21-14, 21-15) |
9 | 09-Oct | 13:20 | 3 | Day-Hochevar USA [5] | Turnerova-Tomašeková SVK [28] | 2-0 (21-16, 21-9) |
Pool D | ||||||
40 | 10-Oct | 10:30 | 3 | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-10, 22-20) |
39 | 10-Oct | 10:30 | 1 | Carico-Dicello USA [4] | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | 0-2 (16-21, 15-21) |
24 | 09-Oct | 15:00 | 1 | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-15, 21-13) |
23 | 09-Oct | 15:00 | 3 | Carico-Dicello USA [4] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 2-1 (21-13, 18-21, 15-12) |
8 | 09-Oct | 09:40 | 1 | Y.Y. Ma-X. Y. Xia CHN [13] | Arvaniti-Tsiartsiani GRE [20] | 0-2 (18-21, 24-26) |
7 | 09-Oct | 09:40 | 3 | Carico-Dicello USA [4] | Miyuki-Matsuyama JPN [29] | 2-0 (21-13, 21-9) |
Pool C | ||||||
38 | 10-Oct | 10:30 | 2 | Take-Mizoe JPN [19] | Wang X. X.-Y. Y. Wang CHN [30] | 2-0 (21-10, 21-10) |
37 | 10-Oct | 10:30 | 4 | Gallay-Klug ARG [3] | Abalakina-Dabizha RUS [14] | 2-1 (21-17, 16-21, 15-6) |
22 | 09-Oct | 15:00 | 2 | Abalakina-Dabizha RUS [14] | Wang X. X.-Y. Y. Wang CHN [30] | 2-0 (21-7, 21-17) |
21 | 09-Oct | 15:00 | 4 | Gallay-Klug ARG [3] | Take-Mizoe JPN [19] | 2-0 (22-20, 21-17) |
6 | 09-Oct | 08:50 | 5 | Abalakina-Dabizha RUS [14] | Take-Mizoe JPN [19] | 0-2 (17-21, 16-21) |
5 | 09-Oct | 09:40 | 2 | Gallay-Klug ARG [3] | Wang X. X.-Y. Y. Wang CHN [30] | 2-0 (23-21, 21-14) |
Pool B | ||||||
36 | 10-Oct | 10:30 | 5 | Lobato-Soria ESP [18] | Urata-Nagata JPN [31] | 2-0 (21-18, 21-15) |
35 | 10-Oct | 09:40 | 4 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | 0-2 (13-21, 25-27) |
20 | 09-Oct | 13:20 | 4 | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | Urata-Nagata JPN [31] | 2-0 (21-17, 21-10) |
19 | 09-Oct | 13:20 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Lobato-Soria ESP [18] | 2-1 (21-23, 21-14, 15-13) |
4 | 09-Oct | 08:00 | 2 | Bonnerova-Hermannova CZE [15] | Lobato-Soria ESP [18] | 2-0 (21-19, 22-20) |
3 | 09-Oct | 08:00 | 1 | Juliana-Antonelli BRA [2] | Urata-Nagata JPN [31] | 2-0 (21-10, 21-11) |
Pool A | ||||||
34 | Behrens-Seyfferth GER [17] | Bye | ||||
33 | 10-Oct | 09:40 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Altomare-Gordon CAN [16] | 2-0 (21-14, 21-9) |
18 | Altomare-Gordon CAN [16] | Bye | ||||
17 | 09-Oct | 15:50 | 1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Behrens-Seyfferth GER [17] | 2-0 (21-14, 21-10) |
2 | 09-Oct | 09:40 | 5 | Altomare-Gordon CAN [16] | Behrens-Seyfferth GER [17] | 1-2 (16-21, 21-16, 13-15) |
1 | Wang Fan-Yue Y. CHN [1] | Bye |