Εκεί ο Ολυμπιακός προηγήθηκε με 6-0 και 8-2. Ωστόσο, με την αλλαγή του τερέν ο Ηρακλής μεταμορφώθηκε και κατάφερε να πάρει το σετ με επιμέρους 13-4.
Τα σετ: 2-3 (25-11, 23-25, 23-25, 25-12, 12-15)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καμπερίδης): Μπεζάνι 8 (3/8επ, 2άσοι, 3μπλοκ), Μπαρμπούνης 22 (18/47επ, 67%υπ-60%αρ, 1άσος, 3μπλοκ), Δημούδης 13 (10/16επ., 1άσο, 2μπλοκ), Στράτος 17 (14/3επ., 2άσοι, 1μπλοκ, Μαγγανάς 17 (12/34επ, 68%υπ.-53%αρ., 5μπλοκ), Συναδινός λ. (62%υποδοχή-40%άριστες), Κοβάτσεφ 2 άσοι, Ζωγραφάκης 1(1/4επ)
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης 10 (10/38, 52%υπ-19%άριστες), Λιούτας 4 (3/9επ., 1μπλοκ), Βαρβεσιώτης 17 (17/47επ., ), Φραγκουλίδης 5 (3/19επ., 2μπλοκ), Κονιόρδος 7 (3/8, 3άσοι, 1μπλοκ), Κωστακόγλου λ. (55%υποδοχή-36%άριστες), Αθανασίου, Στεφανίδης 4 (1/6επ, 1άσος, 2μπλοκ), Μαδίτσης, Κάνιουρας, Γιοβανέκος, Καρατσάλης, Μοσχάς
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Final 4
1η αγωνιστική (14/07)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 2-3 (25-11, 23-25, 23-25, 25-12, 12-15)
19:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΠ Ολυμπιάς
2η αγωνιστική (15/07)
15:00 ΑΕΠ Ολυμπιάς – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
17:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιακός ΣΦΠ
3η αγωνιστική (16/07)
14:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΕΠ Ολυμπιάς
16:00 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1984: Άρης Νικαίας
1985: Πανελλήνιος
1986: Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1987: Φιλία Ηλιούπολης
1988: Άρης
1989: ΑΟ Ορεστιάδας
1990: ΓΑΣ Έδεσσας
1991: ΑΟ Ορεστιάδας
1992: ΑΟ Ορεστιάδας
1993: ΑΟ Ορεστιάδας
1994; Φιλία Ηλιούπολης
1995: ΑΟ Κηφισιάς
1996: Άρης Νικαίας
1997: Άρης Νικαίας
1998: Άρης Νικαίας
1999: Ορφέας Ηλιούπολης
2000: ΑΟ Ορεστιάδας
2001: Ηρακλής
2002: Ηρακλής
2003: Ηρακλής
2004: Ηρακλής
2005: Ηρακλής
2006: Ηρακλής
2007: Ηρακλής
2008: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2009: Ολυμπιακός
2010: Ηρακλής
2011: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2012: Ηρακλής
2013: Ηρακλής
2014: ΑΟΝΣ Μίλων
2015: ΓΣ Ηρακλής
2016: Πήγασος Πολίχνης
Τα σετ: 2-3 (25-11, 23-25, 23-25, 25-12, 12-15)
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ (Καμπερίδης): Μπεζάνι 8 (3/8επ, 2άσοι, 3μπλοκ), Μπαρμπούνης 22 (18/47επ, 67%υπ-60%αρ, 1άσος, 3μπλοκ), Δημούδης 13 (10/16επ., 1άσο, 2μπλοκ), Στράτος 17 (14/3επ., 2άσοι, 1μπλοκ, Μαγγανάς 17 (12/34επ, 68%υπ.-53%αρ., 5μπλοκ), Συναδινός λ. (62%υποδοχή-40%άριστες), Κοβάτσεφ 2 άσοι, Ζωγραφάκης 1(1/4επ)
ΗΡΑΚΛΗΣ (Μπαμπαλιούτας): Καλαϊτζίδης 10 (10/38, 52%υπ-19%άριστες), Λιούτας 4 (3/9επ., 1μπλοκ), Βαρβεσιώτης 17 (17/47επ., ), Φραγκουλίδης 5 (3/19επ., 2μπλοκ), Κονιόρδος 7 (3/8, 3άσοι, 1μπλοκ), Κωστακόγλου λ. (55%υποδοχή-36%άριστες), Αθανασίου, Στεφανίδης 4 (1/6επ, 1άσος, 2μπλοκ), Μαδίτσης, Κάνιουρας, Γιοβανέκος, Καρατσάλης, Μοσχάς
ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΟΥ Final 4
1η αγωνιστική (14/07)
Ολυμπιακός ΣΦΠ – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 2-3 (25-11, 23-25, 23-25, 25-12, 12-15)
19:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – ΑΕΠ Ολυμπιάς
2η αγωνιστική (15/07)
15:00 ΑΕΠ Ολυμπιάς – Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015
17:00 ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης – Ολυμπιακός ΣΦΠ
3η αγωνιστική (16/07)
14:00 Ολυμπιακός ΣΦΠ – ΑΕΠ Ολυμπιάς
16:00 Ηρακλής Πετοσφαίριση 2015 – ΜΓΣ Εθνικός Αλεξανδρούπολης
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
1984: Άρης Νικαίας
1985: Πανελλήνιος
1986: Μ. Αλέξανδρος Θεσσαλονίκης
1987: Φιλία Ηλιούπολης
1988: Άρης
1989: ΑΟ Ορεστιάδας
1990: ΓΑΣ Έδεσσας
1991: ΑΟ Ορεστιάδας
1992: ΑΟ Ορεστιάδας
1993: ΑΟ Ορεστιάδας
1994; Φιλία Ηλιούπολης
1995: ΑΟ Κηφισιάς
1996: Άρης Νικαίας
1997: Άρης Νικαίας
1998: Άρης Νικαίας
1999: Ορφέας Ηλιούπολης
2000: ΑΟ Ορεστιάδας
2001: Ηρακλής
2002: Ηρακλής
2003: Ηρακλής
2004: Ηρακλής
2005: Ηρακλής
2006: Ηρακλής
2007: Ηρακλής
2008: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2009: Ολυμπιακός
2010: Ηρακλής
2011: Εθνικός Αλεξανδρούπολης
2012: Ηρακλής
2013: Ηρακλής
2014: ΑΟΝΣ Μίλων
2015: ΓΣ Ηρακλής
2016: Πήγασος Πολίχνης