Η εθνική ομάδα έχασε με 2-0 (21-18, 21-17) από τους Μεξικανούς Βίρτζεν / Οντιβέρος (Νο20) και κατέλαβαν την 25η θέση, βάζοντας 160 βαθμούς στο... σακούλι τους.
Οι Έλληνες πρωταθλητές κρατούν από το τουρνουά την μεγάλη πρόκριση στο κυρίως ταμπλό και θα προετοιμαστούν για τα τελικά του Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος που θα διεξαχθούν στην Μπιελ Μπιένε της Ελβετίας από την 1η Ιουνίου.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 29-May | Winner of match #69 | Winner of match #70 | ||||
Final 3rd Place | |||||||
71 | 29-May | Loser of match #69 | Loser of match #70 | ||||
Semifinals | |||||||
70 | 28-May | Winner of match #67 | Winner of match #68 | ||||
69 | 28-May | Winner of match #65 | Winner of match #66 | ||||
Round 3 | |||||||
68 | 28-May | Winner of match #63 | Winner of match #64 | ||||
67 | 28-May | Winner of match #61 | Winner of match #62 | ||||
66 | 28-May | Winner of match #59 | Winner of match #60 | ||||
65 | 28-May | Winner of match #57 | Winner of match #58 | ||||
Round 2 | |||||||
64 | 27-May | Draw | Winner of match #56 | ||||
63 | 27-May | Draw | Winner of match #55 | ||||
62 | 27-May | Draw | Winner of match #54 | ||||
61 | 27-May | Draw | Winner of match #53 | ||||
60 | 27-May | Draw | Winner of match #52 | ||||
59 | 27-May | Draw | Winner of match #51 | ||||
58 | 27-May | Draw | Winner of match #50 | ||||
57 | 27-May | Draw | Winner of match #49 | ||||
Round 1 | |||||||
56 | 27-May | Draw | Draw | ||||
55 | 27-May | Draw | Draw | ||||
54 | 27-May | Draw | Draw | ||||
53 | 27-May | Draw | Draw | ||||
52 | 27-May | Draw | Draw | ||||
51 | 27-May | Draw | Draw | ||||
50 | 27-May | Draw | Draw | ||||
49 | 27-May | Draw | Draw | ||||
Pool H | |||||||
48 | 26-May | 17:20 | 3 | Kadziola/Szalankiewicz POL [24] | Ricardo/Andre BRA [25] | LIVE - 0-0 (14-10) | |
47 | 26-May | 17:20 | 1 | Semenov/Krasilnikov RUS [8] | Samoilovs/Smedins J. LAT [9] | ||
32 | 26-May | 10:40 | 3 | Samoilovs/Smedins J. LAT [9] | Ricardo/Andre BRA [25] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:33 |
31 | 26-May | 10:40 | 1 | Semenov/Krasilnikov RUS [8] | Kadziola/Szalankiewicz POL [24] | 1-2 (21-13, 15-21, 13-15) | 0:45 |
16 | 25-May | 14:00 | 3 | Samoilovs/Smedins J. LAT [9] | Kadziola/Szalankiewicz POL [24] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:29 |
15 | 25-May | 14:40 | 1 | Semenov/Krasilnikov RUS [8] | Ricardo/Andre BRA [25] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:33 |
Pool G | |||||||
46 | 26-May | 18:10 | 1 | Kapa/McHugh AUS [23] | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [26] | ||
45 | 26-May | 18:10 | 3 | Doppler/Horst AUT [7] | Schalk/Saxton CAN [10] | ||
30 | 26-May | 11:30 | 1 | Schalk/Saxton CAN [10] | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [26] | 2-0 (21-16, 21-17) | 0:29 |
29 | 26-May | 11:30 | 3 | Doppler/Horst AUT [7] | Kapa/McHugh AUS [23] | 0-2 (14-21, 22-24) | 0:35 |
14 | 25-May | 12:20 | 4 | Schalk/Saxton CAN [10] | Kapa/McHugh AUS [23] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:31 |
13 | 25-May | 13:00 | 1 | Doppler/Horst AUT [7] | Stoyanovskiy/Yarzutkin RUS [26] | 2-1 (21-17, 18-21, 15-8) | 0:40 |
Pool F | |||||||
44 | 26-May | 18:10 | 2 | Krou/Rowlandson FRA [22] | Plavins/Regza LAT [27] | ||
43 | 26-May | 19:00 | 1 | Brouwer/Meeuwsen NED [6] | Bourne/Hyden USA [11] | ||
28 | 26-May | 11:30 | 4 | Bourne/Hyden USA [11] | Plavins/Regza LAT [27] | 1-2 (21-18, 17-21, 17-19) | 0:50 |
27 | 26-May | 11:30 | 2 | Brouwer/Meeuwsen NED [6] | Krou/Rowlandson FRA [22] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:34 |
12 | 25-May | 14:00 | 4 | Bourne/Hyden USA [11] | Krou/Rowlandson FRA [22] | 2-1 (18-21, 21-18, 15-12) | 0:45 |
11 | 25-May | 14:00 | 2 | Brouwer/Meeuwsen NED [6] | Plavins/Regza LAT [27] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:30 |
Pool E | |||||||
42 | 26-May | 17:20 | 4 | Vitor Felipe/Álvaro Filho BRA [21] | Windscheif/Fuchs GER [28] | ||
41 | 26-May | 17:20 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [5] | Herrera/Gavira ESP [12] | ||
26 | 26-May | 10:40 | 4 | Herrera/Gavira ESP [12] | Windscheif/Fuchs GER [28] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:38 |
25 | 26-May | 10:40 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [5] | Vitor Felipe/Álvaro Filho BRA [21] | 1-2 (19-21, 21-15, 21-23) | 1:03 |
10 | 25-May | 12:20 | 3 | Herrera/Gavira ESP [12] | Vitor Felipe/Álvaro Filho BRA [21] | 0-2 (17-21, 19-21) | 0:37 |
9 | 25-May | 12:20 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [5] | Windscheif/Fuchs GER [28] | 2-0 (21-17, 22-20) | 0:38 |
Pool D | |||||||
40 | 26-May | 16:30 | 3 | Virgen/Ontiveros MEX [20] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [29] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:31 |
39 | 26-May | 16:30 | 2 | Pedro Solberg/Evandro BRA [4] | Nicolai/Lupo ITA [13] | LIVE - 0-0 (16-15) | |
24 | 26-May | 09:50 | 3 | Nicolai/Lupo ITA [13] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [29] | 2-1 (21-17, 19-21, 15-10) | 0:45 |
23 | 26-May | 09:50 | 2 | Pedro Solberg/Evandro BRA [4] | Virgen/Ontiveros MEX [20] | 2-0 (21-18, 21-17) | 0:38 |
8 | 25-May | 14:50 | 3 | Nicolai/Lupo ITA [13] | Virgen/Ontiveros MEX [20] | 1-2 (21-17, 19-21, 21-23) | 0:53 |
7 | 25-May | 14:50 | 2 | Pedro Solberg/Evandro BRA [4] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [29] | 2-0 (21-10, 21-18) | 0:35 |
Pool C | |||||||
38 | 26-May | 16:30 | 1 | Erdmann/Matysik GER [19] | Barsouk/Liamin RUS [30] | LIVE - 0-0 (18-16) | |
37 | 26-May | 16:30 | 4 | Dalhausser/Lucena USA [3] | Ranghieri/Carambula ITA [14] | LIVE - 0-0 (3-2) | |
22 | 26-May | 09:50 | 1 | Ranghieri/Carambula ITA [14] | Barsouk/Liamin RUS [30] | 2-1 (21-17, 17-21, 15-13) | 0:49 |
21 | 26-May | 09:50 | 4 | Dalhausser/Lucena USA [3] | Erdmann/Matysik GER [19] | 0-2 (19-21, 20-22) | 0:40 |
6 | 25-May | 13:10 | 4 | Ranghieri/Carambula ITA [14] | Erdmann/Matysik GER [19] | 0-2 (15-21, 18-21) | 0:36 |
5 | 25-May | 13:50 | 1 | Dalhausser/Lucena USA [3] | Barsouk/Liamin RUS [30] | 2-0 (21-14, 21-18) | 0:30 |
Pool B | |||||||
36 | 26-May | 15:40 | 3 | Böckermann/Flüggen GER [18] | Faiga/Hilman ISR [31] | 2-0 (21-13, 21-17) | 0:33 |
35 | 26-May | 15:40 | 1 | Gibb/Patterson USA [2] | Fijalek/Prudel POL [15] | 0-2 (17-21, 14-21) | 0:33 |
20 | 26-May | 09:00 | 2 | Fijalek/Prudel POL [15] | Faiga/Hilman ISR [31] | 2-0 (21-18, 21-13) | 0:35 |
19 | 26-May | 09:00 | 1 | Gibb/Patterson USA [2] | Böckermann/Flüggen GER [18] | 2-1 (16-21, 21-14, 15-10) | 0:44 |
4 | 25-May | 15:30 | 1 | Fijalek/Prudel POL [15] | Böckermann/Flüggen GER [18] | 2-0 (21-19, 21-13) | 0:36 |
3 | 25-May | 14:50 | 4 | Gibb/Patterson USA [2] | Faiga/Hilman ISR [31] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:38 |
Pool A | |||||||
34 | 26-May | 15:40 | 4 | Losiak/Kantor POL [17] | Finsters/Tocs LAT [32] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:35 |
33 | 26-May | 15:40 | 2 | Alison/Bruno Schmidt BRA [1] | Binstock/Schachter CAN [16] | 2-0 (21-14, 21-14) | 0:36 |
18 | 26-May | 09:00 | 3 | Binstock/Schachter CAN [16] | Finsters/Tocs LAT [32] | 2-0 (21-13, 21-5) | 0:30 |
17 | 26-May | 09:00 | 4 | Alison/Bruno Schmidt BRA [1] | Losiak/Kantor POL [17] | 2-0 (21-18, 26-24) | 0:43 |
2 | 25-May | 13:10 | 3 | Binstock/Schachter CAN [16] | Losiak/Kantor POL [17] | 2-1 (17-21, 21-17, 15-11) | 0:49 |
1 | 25-May | 13:10 | 2 | Alison/Bruno Schmidt BRA [1] | Finsters/Tocs LAT [32] | 2-0 (21-17, 21-18) | 0:37 |