Στον τελικό οι κινέζες νίκησαν 2-1 (18-21, 21-17, 21-19) τις γερμανίδες Μπέργκερ / Μπούτε (Νο17) οι οποίες έφτασαν για πρώτη φορά σε τελικό Γκραντ Σλαμ. Στο μικρό τελικό το νέο βραζιλιάνικο δίδυμο Λίλι / Σεϊξάς νίκησε τις αμερικανίδες Ρος / Παύλικ με 2-0 (21-18, 21-15).
Στους ημιτελικούς οι Μπέργκερ / Μπούτε νίκησαν 2-0 (21-15, 21-19) τις Ρος / Παύλικ και οι Ξούε / Ζανγκ Ξι νίκησαν τις Λίλι / Σεϊξάς 2-0 (21-11, 21-17). Οι νικήτριες πήραν έπαθλο 60.000 Ευρώ και οι γερμανίδες 45.000 Ευρώ.
Φωτογραφίες από τον τελικό: ΕΔΩ
Φωτογραφίες από την απονομή: ΕΔΩ
Final 1st Place | ||||
104 | 06-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Borger-Büthe GER [17] | 2-1 (18-21, 21-17, 21-19) |
Final 3rd Place | ||||
103 | 06-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Ross-Pavlik USA [3] | 2-0 (21-18, 21-15) |
Semi-finals | ||||
102 | 06-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Borger-Büthe GER [17] | 0-2 (15-21, 19-21) |
101 | 06-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Xue-Zhang Xi CHN [2] | 0-2 (11-21, 17-21) |
Quarterfinals | ||||
100 | 05-Jul | Borger-Büthe GER [17] | Fendrick-Hochevar USA [22] | 2-1 (17-21, 21-16, 15-11) |
99 | 05-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-13) |
98 | 05-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | 2-0 (21-15, 21-15) |
97 | 05-Jul | Cicolari-Menegatti ITA [8] | Lili-Seixas BRA [13] | 1-2 (22-20, 15-21, 13-15) |
Round of 16 | ||||
96 | 05-Jul | Fendrick-Hochevar USA [22] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [26] | 2-0 (21-15, 21-19) |
95 | 05-Jul | Borger-Büthe GER [17] | Dubovcova-Nestarcova SVK [23] | 2-0 (21-17, 21-12) |
94 | 05-Jul | Hansel-Schützenhöfer AUT [33] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | 1-2 (16-21, 21-17, 13-15) |
93 | 05-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Liliana-Baquerizo ESP [10] | 2-0 (21-13, 21-15) |
92 | 05-Jul | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | Ukolova-Khomyakova RUS [7] | 2-0 (21-19, 21-16) |
91 | 05-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Elwin-Iatika VAN [37] | 2-0 (22-20, 21-11) |
90 | 05-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Keizer-Van Iersel NED [9] | 2-1 (21-14, 18-21, 15-12) |
89 | 05-Jul | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Cicolari-Menegatti ITA [8] | 0-2 (14-21, 12-21) |
Round of 32 | ||||
88 | 04-Jul | Mashkova-Tsimbalova KAZ [21] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [26] | 0-2 (15-21, 18-21) |
87 | 04-Jul | Fopma-Sweat USA [28] | Fendrick-Hochevar USA [22] | 1-2 (21-19, 13-21, 12-15) |
86 | 04-Jul | Maria Clara-Carol BRA [14] | Dubovcova-Nestarcova SVK [23] | 1-2 (21-10, 18-21, 21-23) |
85 | 04-Jul | Borger-Büthe GER [17] | Gioria-Giombini ITA [36] | 2-0 (21-18, 21-14) |
84 | 04-Jul | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | Ross-Day USA [39] | 2-0 (21-19, 21-19) |
83 | 04-Jul | Hansel-Schützenhöfer AUT [33] | Pavan-Bansley CAN [42] | 2-1 (13-21, 21-19, 15-7) |
82 | 04-Jul | Bawden-Clancy AUS [20] | Liliana-Baquerizo ESP [10] | 0-2 (16-21, 17-21) |
81 | 04-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [24] | 2-0 (21-18, 21-16) |
80 | 04-Jul | Ukolova-Khomyakova RUS [7] | Meppelink-van Gestel NED [4] | 2-1 (23-25, 21-17, 15-11) |
79 | 04-Jul | Talita-Lima BRA [11] | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | 1-2 (17-21, 21-14, 18-20) |
78 | 04-Jul | Kolocova-Slukova CZE [15] | Elwin-Iatika VAN [37] | 0-2 (18-21, 19-21) |
77 | 04-Jul | Antonelli-Agatha BRA [6] | Xue-Zhang Xi CHN [2] | 0-2 (21-23, 14-21) |
76 | 04-Jul | Holtwick-Semmler GER [5] | Keizer-Van Iersel NED [9] | 1-2 (21-15, 17-21, 13-15) |
75 | 04-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Zumkehr-Heidrich SUI [16] | 2-0 (21-13, 21-12) |
74 | 04-Jul | Cicolari-Menegatti ITA [8] | Bieneck-Großner GER [25] | 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) |
73 | 04-Jul | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Bloem-Kadijk R. NED [46] | 2-0 (21-18, 21-13) |
Pool M | ||||
72 | 03-Jul | Gioria-Giombini ITA [36] | Elwin-Iatika VAN [37] | 2-1 (16-21, 21-18, 15-11) |
71 | 03-Jul | Bekier-Oleksy POL [12] | Lili-Seixas BRA [13] | 0-2 (13-21, 14-21) |
48 | 02-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Elwin-Iatika VAN [37] | 2-0 (21-10, 21-13) |
47 | 02-Jul | Bekier-Oleksy POL [12] | Gioria-Giombini ITA [36] | 2-1 (9-21, 21-19, 15-10) |
24 | 01-Jul | Lili-Seixas BRA [13] | Gioria-Giombini ITA [36] | 2-0 (21-16, 21-19) |
23 | 01-Jul | Bekier-Oleksy POL [12] | Elwin-Iatika VAN [37] | 0-2 (14-21, 15-21) |
Pool L | ||||
70 | 03-Jul | Talita-Lima BRA [11] | Sinnema-Stiekema NED [38] | 2-0 (21-12, 21-10) |
69 | 03-Jul | Maria Clara-Carol BRA [14] | Dampney-Boulton ENG [35] | forfeit team B |
46 | 02-Jul | Talita-Lima BRA [11] | Dampney-Boulton ENG [35] | 2-0 (21-14, 21-17) |
45 | 02-Jul | Maria Clara-Carol BRA [14] | Sinnema-Stiekema NED [38] | 2-0 (21-14, 21-17) |
22 | 01-Jul | Talita-Lima BRA [11] | Maria Clara-Carol BRA [14] | 1-2 (17-21, 21-19, 10-15) |
21 | 01-Jul | Dampney-Boulton ENG [35] | Sinnema-Stiekema NED [38] | 0-2 (11-21, 14-21) |
Pool K | ||||
68 | 03-Jul | Prokopeva-Popova RUS [34] | Ross-Day USA [39] | 1-2 (11-21, 26-24, 10-15) |
67 | 03-Jul | Liliana-Baquerizo ESP [10] | Kolocova-Slukova CZE [15] | 2-1 (14-21, 26-24, 15-12) |
44 | 02-Jul | Liliana-Baquerizo ESP [10] | Prokopeva-Popova RUS [34] | 2-0 (21-10, 21-19) |
43 | 02-Jul | Kolocova-Slukova CZE [15] | Ross-Day USA [39] | 2-0 (21-19, 21-16) |
20 | 01-Jul | Liliana-Baquerizo ESP [10] | Ross-Day USA [39] | 1-2 (21-14, 17-21, 10-15) |
19 | 01-Jul | Kolocova-Slukova CZE [15] | Prokopeva-Popova RUS [34] | 2-0 (21-17, 21-15) |
Pool J | ||||
66 | 03-Jul | Hansel-Schützenhöfer AUT [33] | Kayser-Graessli SUI [40] | 2-0 (21-11, 21-13) |
65 | 03-Jul | Keizer-Van Iersel NED [9] | Zumkehr-Heidrich SUI [16] | 1-2 (21-18, 18-21, 15-17) |
42 | 02-Jul | Keizer-Van Iersel NED [9] | Kayser-Graessli SUI [40] | 2-0 (21-17, 21-15) |
41 | 02-Jul | Zumkehr-Heidrich SUI [16] | Hansel-Schützenhöfer AUT [33] | 1-2 (21-17, 19-21, 17-19) |
18 | 01-Jul | Keizer-Van Iersel NED [9] | Hansel-Schützenhöfer AUT [33] | 1-2 (18-21, 21-17, 13-15) |
17 | 01-Jul | Zumkehr-Heidrich SUI [16] | Kayser-Graessli SUI [40] | 2-1 (23-25, 21-11, 15-13) |
Pool H | ||||
64 | 03-Jul | Cicolari-Menegatti ITA [8] | Borger-Büthe GER [17] | 1-2 (16-21, 21-17, 13-15) |
63 | 03-Jul | Radarong-Udomchavee THA [32] | Arvaniti-Karagkouni GRE [41] | 1-2 (19-21, 21-18, 8-15) |
40 | 02-Jul | Borger-Büthe GER [17] | Arvaniti-Karagkouni GRE [41] | 2-0 (21-15, 21-17) |
39 | 02-Jul | Cicolari-Menegatti ITA [8] | Radarong-Udomchavee THA [32] | 2-0 (21-15, 21-16) |
16 | 01-Jul | Borger-Büthe GER [17] | Radarong-Udomchavee THA [32] | 2-0 (22-20, 21-14) |
15 | 01-Jul | Cicolari-Menegatti ITA [8] | Arvaniti-Karagkouni GRE [41] | 2-0 (21-13, 21-12) |
Pool G | ||||
62 | 03-Jul | Ukolova-Khomyakova RUS [7] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | 0-2 (14-21, 20-22) |
61 | 03-Jul | Artacho-Ngauamo AUS [31] | Pavan-Bansley CAN [42] | 1-2 (12-21, 21-17, 7-15) |
38 | 02-Jul | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | Pavan-Bansley CAN [42] | 2-1 (13-21, 21-15, 15-13) |
37 | 02-Jul | Ukolova-Khomyakova RUS [7] | Artacho-Ngauamo AUS [31] | 2-1 (21-11, 19-21, 15-7) |
14 | 01-Jul | Ukolova-Khomyakova RUS [7] | Pavan-Bansley CAN [42] | 1-2 (21-18, 14-21, 10-15) |
13 | 01-Jul | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [18] | Artacho-Ngauamo AUS [31] | 2-0 (21-13, 21-16) |
Pool F | ||||
60 | 03-Jul | Bonnerova-Hermannova CZE [30] | Goricanec-Hüberli SUI [43] | 0-2 (14-21, 12-21) |
59 | 03-Jul | Antonelli-Agatha BRA [6] | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | 2-0 (21-17, 21-11) |
36 | 02-Jul | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | Goricanec-Hüberli SUI [43] | 2-0 (21-17, 21-11) |
35 | 02-Jul | Antonelli-Agatha BRA [6] | Bonnerova-Hermannova CZE [30] | 2-0 (21-16, 21-11) |
12 | 01-Jul | Ludwig-Walkenhorst GER [19] | Bonnerova-Hermannova CZE [30] | 2-0 (21-13, 23-21) |
11 | 01-Jul | Antonelli-Agatha BRA [6] | Goricanec-Hüberli SUI [43] | 2-0 (21-17, 29-27) |
Pool E | ||||
58 | 03-Jul | Van der Vlist-Wesselink NED [29] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [44] | 2-0 (22-20, 21-14) |
57 | 03-Jul | Holtwick-Semmler GER [5] | Bawden-Clancy AUS [20] | 2-1 (23-21, 15-21, 16-14) |
34 | 02-Jul | Bawden-Clancy AUS [20] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [44] | 2-0 (21-19, 21-7) |
33 | 02-Jul | Holtwick-Semmler GER [5] | Van der Vlist-Wesselink NED [29] | 2-0 (21-17, 21-15) |
10 | 01-Jul | Holtwick-Semmler GER [5] | Dumbauskaite-Povilaityte LTU [44] | 2-0 (21-15, 21-18) |
9 | 01-Jul | Bawden-Clancy AUS [20] | Van der Vlist-Wesselink NED [29] | 2-0 (22-20, 21-17) |
Pool D | ||||
56 | 03-Jul | Fopma-Sweat USA [28] | Pati-Michelle PAR [45] | 2-0 (21-12, 21-13) |
55 | 03-Jul | Meppelink-van Gestel NED [4] | Mashkova-Tsimbalova KAZ [21] | 2-1 (21-15, 16-21, 15-8) |
32 | 02-Jul | Mashkova-Tsimbalova KAZ [21] | Pati-Michelle PAR [45] | 2-1 (14-21, 21-16, 15-12) |
31 | 02-Jul | Meppelink-van Gestel NED [4] | Fopma-Sweat USA [28] | 2-1 (21-17, 21-23, 15-10) |
8 | 01-Jul | Meppelink-van Gestel NED [4] | Pati-Michelle PAR [45] | 2-0 (21-13, 21-6) |
7 | 01-Jul | Mashkova-Tsimbalova KAZ [21] | Fopma-Sweat USA [28] | 0-2 (15-21, 17-21) |
Pool C | ||||
54 | 03-Jul | Fendrick-Hochevar USA [22] | Broder-Valjas CAN [27] | 2-0 (21-16, 21-15) |
53 | 03-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Bloem-Kadijk R. NED [46] | 2-0 (21-19, 21-15) |
30 | 02-Jul | Fendrick-Hochevar USA [22] | Bloem-Kadijk R. NED [46] | 2-1 (19-21, 21-9, 15-8) |
29 | 02-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Broder-Valjas CAN [27] | 2-0 (21-11, 21-18) |
6 | 01-Jul | Broder-Valjas CAN [27] | Bloem-Kadijk R. NED [46] | 1-2 (21-17, 14-21, 6-15) |
5 | 01-Jul | Ross-Pavlik USA [3] | Fendrick-Hochevar USA [22] | 2-0 (21-15, 21-15) |
Pool B | ||||
52 | 03-Jul | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [26] | Paszek-Kociolek POL [47] | 2-0 (23-21, 21-11) |
51 | 03-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Dubovcova-Nestarcova SVK [23] | 2-0 (21-19, 21-18) |
28 | 02-Jul | Dubovcova-Nestarcova SVK [23] | Paszek-Kociolek POL [47] | 2-0 (21-9, 21-16) |
27 | 02-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [26] | 0-2 (17-21, 14-21) |
4 | 01-Jul | Dubovcova-Nestarcova SVK [23] | Nystrom Em.-Nystrom Er. FIN [26] | 2-1 (18-21, 21-19, 15-13) |
3 | 01-Jul | Xue-Zhang Xi CHN [2] | Paszek-Kociolek POL [47] | 2-0 (21-10, 21-19) |
Pool A | ||||
50 | 03-Jul | Bieneck-Großner GER [25] | Minusa-Ikauniece LAT [48] | 2-0 (21-15, 21-16) |
49 | 03-Jul | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Forrer-Vergé-Dépré SUI [24] | 2-0 (21-17, 21-18) |
26 | 02-Jul | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Bieneck-Großner GER [25] | 2-1 (21-16, 15-21, 17-15) |
25 | 02-Jul | Forrer-Vergé-Dépré SUI [24] | Minusa-Ikauniece LAT [48] | 2-1 (21-12, 18-21, 16-14) |
2 | 01-Jul | Kolosinska-Brzostek POL [1] | Minusa-Ikauniece LAT [48] | 2-0 (21-13, 21-14) |
1 | 01-Jul | Forrer-Vergé-Dépré SUI [24] | Bieneck-Großner GER [25] | 1-2 (26-24, 26-28, 9-15) |
1 | Xue-Zhang Xi | CHN | 1000 | 60'000.00 | |
2 | Borger-Büthe | GER | 900 | 45'000.00 | |
3 | Lili-Seixas | BRA | 800 | 35'000.00 | |
4 | Ross-Pavlik | USA | 700 | 28'000.00 | |
5 | Schwaiger D.-Schwaiger S. | AUT | 600 | 18'000.00 | |
Ludwig-Walkenhorst | GER | 600 | 18'000.00 | ||
Cicolari-Menegatti | ITA | 600 | 18'000.00 | ||
Fendrick-Hochevar | USA | 600 | 18'000.00 | ||
9 | Hansel-Schützenhöfer | AUT | 500 | 11'000.00 | |
Liliana-Baquerizo | ESP | 500 | 11'000.00 | ||
Nystrom Em.-Nystrom Er. | FIN | 500 | 11'000.00 | ||
Keizer-Van Iersel | NED | 500 | 11'000.00 | ||
Kolosinska-Brzostek | POL | 500 | 11'000.00 | ||
Ukolova-Khomyakova | RUS | 500 | 11'000.00 | ||
Dubovcova-Nestarcova | SVK | 500 | 11'000.00 | ||
Elwin-Iatika | VAN | 500 | 11'000.00 | ||
17 | Bawden-Clancy | AUS | 400 | 7'000.00 | |
Antonelli-Agatha | BRA | 400 | 7'000.00 | ||
Maria Clara-Carol | BRA | 400 | 7'000.00 | ||
Talita-Lima | BRA | 400 | 7'000.00 | ||
Pavan-Bansley | CAN | 400 | 7'000.00 | ||
Kolocova-Slukova | CZE | 400 | 7'000.00 | ||
Bieneck-Großner | GER | 400 | 7'000.00 | ||
Holtwick-Semmler | GER | 400 | 7'000.00 | ||
Gioria-Giombini | ITA | 400 | 7'000.00 | ||
Mashkova-Tsimbalova | KAZ | 400 | 7'000.00 | ||
Bloem-Kadijk R. | NED | 400 | 7'000.00 | ||
Meppelink-van Gestel | NED | 400 | 7'000.00 | ||
Forrer-Vergé-Dépré | SUI | 400 | 7'000.00 | ||
Zumkehr-Heidrich | SUI | 400 | 7'000.00 | ||
Fopma-Sweat | USA | 400 | 7'000.00 | ||
Ross-Day | USA | 400 | 7'000.00 | ||
33 | Arvaniti-Karagkouni | GRE | 300 | 4'800.00 | |
Sinnema-Stiekema | NED | 300 | 4'800.00 | ||
Van der Vlist-Wesselink | NED | 300 | 4'800.00 | ||
Goricanec-Hüberli | SUI | 300 | 4'800.00 | ||
37 | Artacho-Ngauamo | AUS | 200 | 3'400.00 | |
Broder-Valjas | CAN | 200 | 3'400.00 | ||
Bonnerova-Hermannova | CZE | 200 | 3'400.00 | ||
Dampney-Boulton | ENG | 200 | 3'400.00 | ||
Minusa-Ikauniece | LAT | 200 | 3'400.00 | ||
Dumbauskaite-Povilaityte | LTU | 200 | 3'400.00 | ||
Pati-Michelle | PAR | 200 | 3'400.00 | ||
Bekier-Oleksy | POL | 200 | 3'400.00 | ||
Paszek-Kociolek | POL | 200 | 3'400.00 | ||
Prokopeva-Popova | RUS | 200 | 3'400.00 | ||
Kayser-Graessli | SUI | 200 | 3'400.00 | ||
Radarong-Udomchavee | THA | 200 | 3'400.00 |