Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης η Αμρισβίλ θα αντιμετωπίσει τη Ρωσική Ντιναμό Μόσχας και την Ιταλική Τρεντίνο.
ΤΟ ΠΑΝΟΡΑΜΑ ΤΟΥ ΤΣΑΜΠΙΟΝΣ ΛΙΓΚ ΑΝΔΡΩΝ 2020-21
Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Ζάγκρεμπ - Κροατία)
1η αγωνιστική - 22 Σεπτεμβρίου
Σιγιακούτ (Αλβανία) - Μλαντόστ Ζάγκρεμπ (Κροατία) 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
2η αγωνιστική - 23 Σεπτεμβρίου
Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Σιγιακούτ (Αλβανία) 3-0 (25-16, 25-19, 25-19)
3η αγωνιστική - 24 Σεπτεμβρίου
Μλαντόστ Ζάγκρεμπ (Κροατία) - Κάποσβαρ (Ουγγαρία) 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)
Α΄ΟΜΙΛΟΣ - Β' ΦΑΣΗ (Κάποσβαρ - Ουγγαρία)
4η αγωνιστική - 29 Σεπτεμβρίου
Σιγιακούτ (Αλβανία) - Κάποσβαρ (Ουγγαρία) 0-3 (18-25, 16-25, 15-25)
5η αγωνιστική - 30 Σεπτεμβρίου
Μλαντόστ Ζάγκρεμπ (Κροατία) - Σιγιακούτ (Αλβανία) 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)
6η αγωνιστική - 1 Οκτωβρίου
Κάποσβαρ (Ουγγαρία) - Μλαντόστ Ζάγκρεμπ (Κροατία) 3-0 (25-00, 25-00, 25-00)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Α' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Κάποσβαρ | 12 | 12-0 | 4 | 0 |
2. | Σιγιακούτ | 6 | 6-6 | 2 | 2 |
3. | Μλαντόστ Ζάγκρεμπ | 0 | 0-12 | 0 | 4 |
Β΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Γκαλάτι - Ρουμανία)
1η αγωνιστική - 22 Σεπτεμβρίου
Ριμπόλα Καστέλα (Κροατία) - Αρκάντα Γκαλάτι (Ρουμανία) 0-3 (00-25, 00-25, 00-25)
2η αγωνιστική - 23 Σεπτεμβρίου
Σασταμάλα (Φινλανδία) - Ριμπόλα Καστέλα (Κροατία) 3-0 (25-10, 25-22, 25-17)
3η αγωνιστική - 24 Σεπτεμβρίου
Αρκάντα Γκαλάτι (Ρουμανία) - Σασταμάλα (Φινλανδία) 3-2 (28-26, 18-25, 25-13, 23-25, 20-18)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Β' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Αρκάντα Γκαλάτι | 5 | 6-2 | 2 | 0 |
2. | Σασταμάλα | 4 | 5-3 | 1 | 1 |
3. | Ριμπόλα Καστέλα | 0 | 0-6 | 0 | 2 |
Γ΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Γιαστρέμπιε - Πολωνία)
1η αγωνιστική - 22 Σεπτεμβρίου
Μινσκ (Λευκορωσία) - Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 0-3 (25-27, 24-26, 14-25)
2η αγωνιστική - 23 Σεπτεμβρίου
Άπελντορν (Ολλανδία) - Μινσκ (Λευκορωσία) 3-0 (25-23, 25-16, 25-18)
3η αγωνιστική - 24 Σεπτεμβρίου
Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) - Άπελντορν (Ολλανδία) 3-0 (25-20, 25-16, 25-17)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Γ' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Γιαστρέμπσκι | 6 | 6-0 | 2 | 0 |
2. | Άπελντορν | 3 | 3-3 | 1 | 1 |
3. | Μινσκ | 0 | 0-6 | 0 | 2 |
Δ΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Μπλάιμπουργκ - Αυστρία)
1η αγωνιστική - 27 Σεπτεμβρίου
Νεφτοχιμίκ (Βουλγαρία) - SK Ζαντρούγκα (Αυστρία) 1-3 (22-25, 19-25, 25-16, 20-25)
2η αγωνιστική - 28 Σεπτεμβρίου
Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) - Νεφτοχιμίκ (Βουλγαρία) 3-1 (25-21, 32-30, 21-25, 25-22)
3η αγωνιστική - 29 Σεπτεμβρίου
SK Ζαντρούγκα (Αυστρία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 1-3 (23-25, 17-25, 25-17, 22-25)
4η αγωνιστική - 30 Σεπτεμβρίου
SK Ζαντρούγκα (Αυστρία) - Νεφτοχιμίκ (Βουλγαρία) 2-3 (20-25, 25-13, 25-21, 18-25, 13-15)
5η αγωνιστική - 1 Οκτωβρίου
Νεφτοχιμίκ (Βουλγαρία) - Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 1-3 (19-25, 23-25, 32-30, 11-25)
6η αγωνιστική - 2 Οκτωβρίου
Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) - SK Ζαντρούγκα (Αυστρία) 3-0 (25-17, 25-17, 25-21)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Δ' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Ντιναμό Μόσχας | 12 | 12-3 | 4 | 0 |
2. | SK Ζαντρούγκα | 4 | 6-10 | 1 | 3 |
3. | Νεφτοχιμίκ | 2 | 6-11 | 1 | 3 |
Ε΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Αμρισβίλ - Ελβετία)
1η αγωνιστική - 6 Οκτωβρίου
Σαχτιόρ Σόλιγκορσκ (Λευκορωσία) - Αμρισβίλ (Ελβετία) 2-3 (22-25, 18-25, 25-13, 25-16, 08-15)
2η αγωνιστική - 7 Οκτωβρίου
Γκρίνγιαρντ Μάασεϊκ (Βέλγιο) - Σαχτιόρ Σίλιγκορσκ (Λευκορωσία) 2-3 (25-23, 18-25, 25-23, 24-26, 14-16)
3η αγωνιστική - 8 Οκτωβρίου
Αμρισβίλ (Ελβετία) - Γκρίνγιαρντ Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-1 (25-21, 21-25, 25-16, 25-20)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ε' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Αμρισβίλ | 5 | 6-3 | 2 | 0 |
2. | Σαχτιόρ Σίλιγκορσκ | 3 | 5-5 | 1 | 1 |
3. | Γκρίνγιαρντ Μάασεϊκ | 1 | 3-6 | 0 | 2 |
Ζ΄ΟΜΙΛΟΣ - Α' ΦΑΣΗ (Λονδίνο - Αγγλία)
1η αγωνιστική - 29 Σεπτεμβρίου
Πολόνια Λονδίνου (Αγγλία) - Τρεντίνο (Ιταλία) 0-3 (16-25, 17-25, 15-25)
2η αγωνιστική - 30 Σεπτεμβρίου
Βοϊβοντίνα (Σερβία) - Πολόνια Λονδίνου (Αγγλία) 3-1 (21-25, 25-21, 25-23, 25-18)
3η αγωνιστική - 1 Οκτωβρίου
Τρεντίνο (Ιταλία) - Βοϊβοντίνα (Σερβία) 3-0 (25-19, 25-20, 25-18)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ Ζ' ΟΜΙΛΟΥ | |||||
Θ. | ΟΜΑΔΑ | Β. | ΣΕΤ | Ν | Η |
1. | Τρεντίνο | 3 | 6-0 | 2 | 0 |
2. | Βοϊβοντίνα | 0 | 3-4 | 1 | 1 |
3. | Πολόνια Λονδίνου | 0 | 1-6 | 0 | 2 |