Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης έγραψαν όμως ιστορία με την κατάληψη της 4ης θέσης που είναι και η μεγαλύτερη στην καριέρα τους, καθώς μέχρι σήμερα είχαν φτάσει μέχρι την 5η θέση σε τουρνουά του παγκόσμιου Σιρκουΐ. Το Εθνικό μας δίδυμο μάζι με την 4η θέση αποχωρεί από την Τουρκία, 350 βαθμούς και 4,500 δολάρια.
Διαβάστε επίσης:
Στον μικρό τελικό οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης
Σε τροχιά μεταλλίου οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης!
Στην 8αδα με σούπερ ανατροπή οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης
Ξεκούραστα στους «16» οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης
Με μεγάλη ανατροπή στην επόμενη φάση οι «Κότσι, Ζούπα»
Νίκη-θρίλερ για Κότσι, Ζούπα και πάνε για πρόκριση
Στο κυρίως ταμπλό οι Κοτσιλιάνος, Ζουπάνης
Φουλ για το κυρίως ταμπλό Κότσι, Ζούπα
Αυστριακό εμπόδιο για Κοτσιλιάνο / Ζουπάνη
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 15-May | 16:45 | 1 | Böckermann/Flüggen GER [9] | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | forfeit team A | |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 15-May | 15:30 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | Fijalek/Prudel POL [6] | 0-2 (14-21, 13-21) | 0:32 |
Semifinals | |||||||
70 | 15-May | 12:30 | 1 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Fijalek/Prudel POL [6] | 2-1 (18-21, 25-23, 15-13) | 0:55 |
69 | 15-May | 11:30 | 1 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 0-2 (16-21, 17-21) | 0:38 |
Round 3 | |||||||
68 | 14-May | 18:30 | 2 | Fijalek/Prudel POL [6] | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | 2-0 (22-20, 21-17) | 0:40 |
67 | 14-May | 17:30 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 2-1 (21-15, 23-25, 15-9) | 0:47 |
66 | 14-May | 18:30 | 1 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 0-2 (16-21, 19-21) | 0:34 |
65 | 14-May | 18:30 | 3 | Erdmann/Matysik GER [7] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | 0-2 (20-22, 22-24) | 0:42 |
Round 2 | |||||||
64 | 14-May | 13:00 | 1 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:35 |
63 | 14-May | 13:00 | 3 | Fijalek/Prudel POL [6] | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | 2-0 (21-12, 21-18) | 0:35 |
62 | 14-May | 13:00 | 4 | Bryl/Kujawiak POL [26] | Horrem/Eithun NOR [22] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:32 |
61 | 14-May | 13:00 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | 2-0 (21-18, 21-16) | 0:33 |
60 | 14-May | 14:00 | 3 | Hyden/Bourne USA [3] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 1-2 (19-21, 21-16, 11-15) | 0:50 |
59 | 14-May | 14:00 | 2 | Losiak/Kantor POL [5] | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | 1-2 (21-17, 20-22, 14-16) | 0:51 |
58 | 14-May | 14:00 | 4 | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | Binstock/Schachter CAN [10] | 2-1 (16-21, 21-18, 16-14) | 0:51 |
57 | 14-May | 14:00 | 1 | Plavins/Regza LAT [16] | Erdmann/Matysik GER [7] | 0-2 (16-21, 20-22) | 0:37 |
Round 1 | |||||||
56 | 14-May | 09:00 | 3 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:36 |
55 | 14-May | 09:00 | 1 | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | Mermer/Urlu TUR [29] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:35 |
54 | 14-May | 09:00 | 4 | Horrem/Eithun NOR [22] | Olson/Casebeer USA [30] | 2-0 (21-17, 21-18) | 0:42 |
53 | 14-May | 09:00 | 2 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Krou/Rowlandson FRA [11] | 2-0 (21-19, 21-18) | 0:36 |
52 | 14-May | 10:00 | 3 | Kapa/McHugh AUS [12] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 0-2 (16-21, 18-21) | 0:37 |
51 | 14-May | 10:00 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Jefferson/Cherif QAT [15] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:32 |
50 | 14-May | 10:00 | 4 | Binstock/Schachter CAN [10] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:39 |
49 | 14-May | 10:00 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Erdmann/Matysik GER [7] | 1-2 (15-21, 21-18, 8-15) | 0:50 |
Pool H | |||||||
48 | 13-May | 14:50 | 2 | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | forfeit team A | |
47 | 13-May | 14:50 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Böckermann/Flüggen GER [9] | 2-1 (19-21, 21-19, 15-9) | 0:56 |
32 | 12-May | 16:30 | 2 | Böckermann/Flüggen GER [9] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | 1-2 (22-20, 18-21, 11-15) | 0:52 |
31 | 12-May | 16:30 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | 2-1 (23-25, 21-17, 15-13) | 0:57 |
16 | 12-May | 13:10 | 3 | Böckermann/Flüggen GER [9] | Kvamsdal/Sørum NOR [24] | 2-0 (21-13, 21-16) | 0:32 |
15 | 12-May | 12:20 | 1 | Giginoglu/Gögtepe V. TUR [8] | Kotsilianos/Zoupanis GRE [25] | 1-2 (13-21, 21-17, 13-15) | 0:51 |
Pool G | |||||||
46 | 13-May | 14:50 | 4 | Hordvik/Usken NOR [23] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 1-2 (21-17, 19-21, 12-15) | 0:44 |
45 | 13-May | 14:50 | 5 | Erdmann/Matysik GER [7] | Binstock/Schachter CAN [10] | 2-0 (21-15, 26-24) | 0:41 |
30 | 12-May | 16:30 | 5 | Binstock/Schachter CAN [10] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 2-1 (29-27, 18-21, 15-13) | 0:57 |
29 | 12-May | 16:30 | 4 | Erdmann/Matysik GER [7] | Hordvik/Usken NOR [23] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:29 |
14 | 12-May | 12:20 | 5 | Binstock/Schachter CAN [10] | Hordvik/Usken NOR [23] | 2-0 (21-16, 21-16) | 0:34 |
13 | 12-May | 12:20 | 4 | Erdmann/Matysik GER [7] | Bryl/Kujawiak POL [26] | 0-2 (10-21, 16-21) | 0:31 |
Pool F | |||||||
44 | 13-May | 14:00 | 5 | Horrem/Eithun NOR [22] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-1 (21-18, 17-21, 15-12) | 0:47 |
43 | 13-May | 14:00 | 4 | Fijalek/Prudel POL [6] | Krou/Rowlandson FRA [11] | 1-2 (21-16, 17-21, 13-15) | 0:51 |
28 | 12-May | 15:40 | 5 | Krou/Rowlandson FRA [11] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-0 (21-17, 21-14) | 0:27 |
27 | 12-May | 15:40 | 4 | Fijalek/Prudel POL [6] | Horrem/Eithun NOR [22] | 2-0 (21-15, 21-19) | 0:40 |
12 | 12-May | 11:30 | 4 | Krou/Rowlandson FRA [11] | Horrem/Eithun NOR [22] | 0-2 (15-21, 14-21) | 0:35 |
11 | 12-May | 11:30 | 5 | Fijalek/Prudel POL [6] | Júlio/Ahmed Tijan QAT [27] | 2-0 (21-16, 21-13) | 0:33 |
Pool E | |||||||
42 | 13-May | 14:00 | 2 | Gabathuler/Gerson SUI [21] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-0 (21-15, 22-20) | 0:36 |
41 | 13-May | 14:00 | 1 | Losiak/Kantor POL [5] | Kapa/McHugh AUS [12] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:33 |
26 | 12-May | 14:50 | 5 | Kapa/McHugh AUS [12] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-1 (21-13, 17-21, 16-14) | 0:43 |
25 | 12-May | 14:50 | 4 | Losiak/Kantor POL [5] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | 2-1 (21-16, 18-21, 15-12) | 0:47 |
10 | 12-May | 10:40 | 5 | Kapa/McHugh AUS [12] | Gabathuler/Gerson SUI [21] | 2-1 (19-21, 21-15, 15-10) | 0:48 |
9 | 12-May | 10:40 | 4 | Losiak/Kantor POL [5] | Kavalenka/Dziadkou BLR [28] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:32 |
Pool D | |||||||
40 | 13-May | 11:30 | 1 | Kunert/Dressler AUT [20] | Mermer/Urlu TUR [29] | 1-2 (21-18, 19-21, 13-15) | 0:49 |
39 | 13-May | 11:30 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | 2-0 (21-19, 21-12) | 0:36 |
24 | 12-May | 14:50 | 1 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Mermer/Urlu TUR [29] | 2-1 (21-15, 17-21, 18-16) | 0:53 |
23 | 12-May | 14:50 | 2 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Kunert/Dressler AUT [20] | 2-1 (21-10, 18-21, 15-9) | 0:47 |
8 | 12-May | 11:30 | 2 | Ingrosso M./Ingrosso P. ITA [13] | Kunert/Dressler AUT [20] | 2-1 (21-17, 16-21, 15-10) | 0:48 |
7 | 12-May | 11:30 | 1 | Samoilovs/Smedins J. LAT [4] | Mermer/Urlu TUR [29] | 2-0 (21-17, 25-23) | 0:41 |
Pool C | |||||||
38 | 13-May | 11:30 | 5 | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | Olson/Casebeer USA [30] | 2-1 (13-21, 21-17, 15-9) | 0:50 |
37 | 13-May | 11:30 | 4 | Hyden/Bourne USA [3] | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | 2-1 (21-18, 19-21, 15-10) | 0:44 |
22 | 12-May | 14:00 | 4 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Olson/Casebeer USA [30] | 2-1 (21-15, 18-21, 15-11) | 0:48 |
21 | 12-May | 14:00 | 5 | Hyden/Bourne USA [3] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:35 |
6 | 12-May | 09:50 | 5 | Kadziola/Szalankiewicz POL [14] | Walkenhorst/Poniewaz B. GER [19] | 2-1 (19-21, 21-17, 15-9) | 0:45 |
5 | 12-May | 09:50 | 4 | Hyden/Bourne USA [3] | Olson/Casebeer USA [30] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:40 |
Pool B | |||||||
36 | 13-May | 10:40 | 4 | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-0 (21-12, 21-16) | 0:34 |
35 | 13-May | 10:40 | 5 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Jefferson/Cherif QAT [15] | 2-1 (19-21, 21-15, 15-8) | 0:44 |
20 | 12-May | 13:10 | 5 | Jefferson/Cherif QAT [15] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-1 (19-21, 21-16, 15-8) | 0:44 |
19 | 12-May | 13:10 | 4 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | 2-1 (21-16, 14-21, 15-13) | 0:48 |
4 | 12-May | 09:00 | 5 | Jefferson/Cherif QAT [15] | Pedlow/O'Gorman CAN [18] | 1-2 (14-21, 21-17, 11-15) | 0:45 |
3 | 12-May | 09:00 | 4 | Brouwer/Meeuwsen NED [2] | Zeljkovic/Silic CRO [31] | 2-0 (21-14, 21-15) | 0:29 |
Pool A | |||||||
34 | 13-May | 10:40 | 1 | Huber/Seidl AUT [17] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-15, 21-12) | 0:37 |
33 | 13-May | 10:40 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Plavins/Regza LAT [16] | 1-2 (21-17, 19-21, 11-15) | 0:48 |
18 | 12-May | 15:40 | 1 | Plavins/Regza LAT [16] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-12, 21-12) | 0:28 |
17 | 12-May | 15:40 | 2 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-1 (21-13, 19-21, 15-13) | 0:45 |
2 | 12-May | 12:20 | 2 | Plavins/Regza LAT [16] | Huber/Seidl AUT [17] | 2-1 (21-16, 21-23, 15-11) | 0:48 |
1 | 12-May | 12:20 | 3 | Nummerdor/Varenhorst NED [1] | Sah/Alibaba TUR [32] | 2-0 (21-14, 21-12) | 0:27 |