Ο Πέτριτς πήρε 18 πόντους με 70% στην επίθεση και οδήγησε την ομάδα του στο 3-0. Πλέον ο ΠΑΟΚ και η Σασταμάλα θα διεκδικήσουν την τρίτη θέση που ενδεχομένως να τους δώσει το εισιτήριο για την επόμενη φάση (προκρίνονται και οι 3 καλύτερες τρίτες).
Μέχρι στιγμής έχουν εξασφαλίσει την πρόκριση οι Περούτζια, Φριντρισχάφεν, Χάλκμπανκ, Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ, Ζενίτ Καζάν.
Α όμιλος
1η αγωνιστική
6/12 Περούτζια (Ιταλία) – Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία) 3-2 (18-30, 20-25, 25-23, 25-19, 15-9)
7/12 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) – Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) 1-3 (20-25, 19-25, 25-21, 16-25)
2η αγωνιστική
21/12 Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία) – Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 26-24, 25-22)
20/12 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) – Περούτζια (Ιταλία) 0-3 (20-25, 21-25, 23-25)
3η αγωνιστική
16/1 Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) - Περούτζια (Ιταλία) 2-3 (25-21, 25-27,15-25, 25-21, 12-15)
17/1 Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία) – Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) 3-1 (25-22, 25-11, 21-25, 25-12)
4η αγωνιστική
31/1 Περούτζια (Ιταλία) – Κνάκ Ροζελάρε (Βέλγιο) 0-3 (20-25, 19-25, 18-25)
31/1 Φενέρμπαχτσε (Τουρκία) – Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία) 3-0 (25-16, 25-22, 25-17)
5η αγωνιστική
13/2 Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) – Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία)
15/2 Περούτζια (Ιταλία) – Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)
6η αγωνιστική
28/2 Λούμπε Τσιβιτανόβα (Ιταλία) – Περούτζια (Ιταλία)
28/2 Κνακ Ροζελάρε (Βέλγιο) – Φενέρμπαχτσε (Τουρκία)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ | Ομάδα | Ν-Η | Β | Σετ |
1 | Περούτζια | 4-0 | 10 | 12-4 |
2 | Λούμπε | 3-1 | 10 | 11-4 |
3. | Κνακ Ροζελάρε | 1-3 | 4 | 5-10 |
4. | Φενέμπαχτσε | 0-4 | 0 | 2-12 |
Β όμιλος
1η αγωνιστική
7/12: Φριντρισχάφεν (Γερμανία) – Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία) 3-1 (25-14, 25-23, 21-25, 28-26)
5/12: Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία) – ΠΑΟΚ 3-2(25-19, 27-29, 33-35, 25-23, 15-11)
2η αγωνιστική
21/12: Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία) - ΠΑΟΚ 3-1 (25-21, 24-26, 25-20, 25-22)
19/12: Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία) 0-3 (22-25, 15-25, 15-25)
3η αγωνιστική
18/1: ΠΑΟΚ - Φριντρισχάφεν (Γερμανία) 2-3 (25-17, 30-28, 14-25, 17-25, 9-15)
17/1: Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία) - Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία) 3-0 (25-22, 25-21, 25-16)
4η αγωνιστική
31/1, 21.00: Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - ΠΑΟΚ 3-0 (25-22, 25-17, 25-18)
1/2, 19.00: Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία) - Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία) 0-3 (21-25, 18-25, 21-25)
5η αγωνιστική
13/2: ΠΑΟΚ - Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία)
14/2: Φριντρισχάφεν (Γερμανία) - Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία)
6η αγωνιστική
28/2: Χάλκμπανκ Αγκυρας (Τουρκία) - Φριντρισχάφεν (Γερμανία)
28/2: ΠΑΟΚ - Λεβοράντα Σασταμάλα (Φινλανδία)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ | Ομάδα | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Φριντριχάφεν | 4-0 | 11 | 12-3 |
2. | Χάλκμπανκ | 3-1 | 9 | 10-4 |
3. | Σασταμάλα | 1-3 | 2 | 3-11 |
4. | ΠΑΟΚ | 0-4 | 2 | 5-12 |
Γ όμιλος
1η αγωνιστική
6/12: Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) – Σομόν (Γαλλία) 1-3 (25-19, 18-25, 19-25, 27-29)
7/12: Λοκομοτιβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 3-0 (25-23, 25-17, 25-22)
2η αγωνιστική
20/12 Σομόν (Γαλλία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 3-2 (22-25, 19-25, 25-22, 25-22, 15-11)
20/12 Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) – Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) 3-0 (25-18, 25-18, 25-19)
3η αγωνιστική
17/1 Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) – Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) 2-3(15-25, 25-23, 20-25, 25-23, 12-15)
16/1 Σομόν (Γαλλία) – Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) 2-3 (27-29, 25-22, 25-18, 19-25, 15-17)
4η αγωνιστική
31/1 Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) – Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) 3-1 (25-23, 22-25, 25-22, 25-13)
31/1 Λοκομοτιβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία) – Σομόν (Γαλλία) 3-1 (23-25, 25-22, 25-19, 25-18)
5η αγωνιστική
14/2 Ντιναμο Μόσχας (Ρωσία) – Σομόν (Γαλλία)
13/2 Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία) – Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
6η αγωνιστική
28/2 Σομόν (Γαλλία) – Σκρα Μπελσάτοφ (Πολωνία)
28/2 Ντιναμό Μόσχας (Ρωσία) – Λοκομοτιβ Νοβοσιμπίρσκ (Ρωσία)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ | Ομάδα | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Λοκομοτίβ Νοβοσιμπίρσκ | 4-0 | 11 | 12-3 |
2. | Σομόν | 2-2 | 6 | 9-9 |
3. | Σκρα Μπελσάτοφ | 2-2 | 5 | 7-9 |
4. | Ντιναμό Μόσχας | 0-4 | 2 | 5-12 |
Δ όμιλος
1η αγωνιστική
6/12 Τουλούζ (Γαλλία) – Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 1-3 (31-29, 20-25, 23-25, 19-25)
6/12 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) – Μπερλίν (Γερμανία) 3-0 (25-21, 25-19, 26-24)
2η αγωνιστική
21/12 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) – Μπερλίν (Γερμανία) 3-1 (25-20, 25-19, 25-27, 25-22)
19/12 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) – Τουλούζ (Γαλλία) 3-0 (25-10,25-21, 25-20)
3η αγωνιστική
17/1 Μπερλίν (Γερμανία) – Τουλούζ (Γαλλία) 3-0 (25-15 28-26, 25-16)
16/1 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) – Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) 3-0 (25-13, 25-23, 25-12)
4η αγωνιστική
30/1 Τουλούζ (Γαλλία) – Μπερλίν (Γερμανία) 1-3 (20-25, 25-15, 23-25, 18-25)
31/1 Γιαστρέμπσκι (Πολωνία) – Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) 0-3 (24-26, 20-25, 18-25)
5η αγωνιστική
14/2 Μπερλίν (Γερμανία) – Ζενίτ Καζάν (Ρωσία)
13/2 Τουλούζ (Γαλλία) – Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
6η αγωνιστική
28/2 Ζενίτ Καζάν (Ρωσία) – Τουλούζ (Γαλλία)
28/2 Μπερλίν (Γερμανία) – Γιαστρέμπσκι (Πολωνία)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ | Ομάδα | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Ζενίτ Καζάν | 4-0 | 12 | 12-2 |
2. | Μπερλίν | 2-2 | 6 | 7-7 |
3. | Γιαστρέμπσκι | 2-2 | 6 | 6-6 |
4. | Τουλούζ | 0-4 | 0 | 2-12 |
Ε όμιλος
1η αγωνιστική
6/12 Αρκάς (Τουρκία) – Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 0-3 (23-25, 28-30, 23-25)
5/12 Νόλικο Μάσεϊκ (Βέλγιο) – Τρεντίνο (Ιταλία) 1-3 (17-25, 23-25, 25-23, 17-25)
2η αγωνιστική
20/12 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) – Τρεντίνο (Ιταλία) 3-2 (18-25, 24-26, 25-23, 25-16, 15-12)
20/12 Νόλικο Μάσεϊκ (Βέλγιο) – Αρκάς (Τουρκία) 3-2 (25-23, 22-25, 23-25, 25-21, 15-10)
3η αγωνιστική
18/1 Τρεντίνο (Ιταλία) – Αρκάς (Τουρκία) 3-0 (25-22, 26-24, 25-17)
17/1 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) – Νόλικο Μάασεϊκ (Βέλγιο) 3-0 (25-22, 25-20, 25-18)
4η αγωνιστική
1/2 Αρκάς (Τουρκία) – Τρεντίνο (Ιταλία) 1-3 (25-22, 9-25, 17-25, 17-25)
30/1 Νόλικο Μάσεϊκ (Βέλγιο) – Κεντζιέρζιν (Πολωνία) 3-2 (26-24, 24-26, 25-20, 22-25, 17-15)
5η αγωνιστική
14/2 Τρεντίνο (Ιταλία) – Κεντζιέρζιν (Πολωνία)
14/2 Αρκάς (Τουρκία) – Νολικο Μάσεϊκ (Βέλγιο)
6η αγωνιστική
28/2 Κεντζιέρζιν (Πολωνία) – Αρκάς (Τουρκία)
28/2 Τρεντίνο (Ιταλία) – Νόλικο Μάσεϊκ (Βέλγιο)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | ||||
Θ | Ομάδα | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Τρεντίνο | 3-1 | 10 | 11-5 |
2. | Κεντζιέρζιν | 3-1 | 9 | 11-5 |
3. | Νόλικο | 2-2 | 4 | 7-10 |
4. | Αρκάς | 0-4 | 1 | 3-12 |