17. Αναστασία Ματσαρόκη 10/08/1999 1.85 Κεντρικός Πρωταθλητές Πεύκων
20. Άννα Ιωαννίδου 20/12/2000 1.70 Λίμπερο Πρωταθλητές Πεύκων
Ιατρός: Πέτρος Γιανακοβίτης
Γραφείο Τύπου: Ελένη Σταμπουλή
Τιμ μάνατζερ: Δημήτρης Ιακωβάκης
Φιλικό διαζύγιο των Πεύκων με τον Κώστα Παπαδόπουλο.
Όλα τριγύρω αλλάζουνε και όλα τα ίδια μένουν στην Volley League γυναικών με τους προπονητές να κάθονται σε νέους πάγκους, αυτή τη φορά όχι ως αντίπαλοι, με τον Λορέντσο Μιτσέλι να παραμένει στον Ολυμπιακό.
Σε λιγότερο από μία ώρα ο Παναθηναϊκός νίκησε την Ακαδημία Πρωταθλητών Πεύκων με 3-0 σετ σε έναν αγώνα που όπως αποδείχτηκε είχε διαδικαστικό χαρακτήρα.
Τη νίκη που του δίνει μεγάλο προβάδισμα πρόκρισης στα ημιτελικά της Volley League Γυναικών πέτυχε ο Παναθηναϊκός στην Θεσσαλονίκη επί των Ακαδημιών Πρωταθλητών Πεύκων.
Η Θέτις έφυγε από τα Πεύκα με το πολύτιμο τρίποντο που την έστειλε στην 5η θέση της βαθμολογίας, ενώ η γηπεδούχος ομάδα που είχε εξασφαλίσει τα play off από τις προηγούμενες αγωνιστικές πήρε την 7η θέση στην κανονική περίοδο.
ΤΟΥ ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΛΕΜΟΝΙΔΗ
Επιστροφή στις νίκες για τον Παναθηναϊκό και ντεμπούτο με το δεξί για τον Ντράγκαν Νέσιτς με τις πράσινες να επικρατούν 3-0 των Πεύκων.Το τελικό σκορ αδικεί την προσπάθεια των φιλοξενούμενων καθώς και στα τρία σετ ήταν πολύ ανταγωνιστικές (στο 2ο είχαν σετ μπολ, στο τρίτο ήταν μπροστά με 21-23), αλλά στα κρίσιμα σημεία η εμπειρία του Παναθηναϊκού έκανε τη διαφορά.
Ο Ολυμπιακός επιβεβαίωσε την ανωτερότητά του στον εκτός έδρας αγώνα με τους Πρωταθλητές Πεύκων και πέτυχε την 16η συνεχόμενη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Volley League με 3-0 σετ, σε 76 λεπτά.
Λίγες ημέρες πριν τη διεξαγωγή του Final-4 του Κυπέλλου Ελλάδος Γυναικών Loco, διεξάγονται οι αναμετρήσεις της 20ης αγωνιστικής της Volley League όπου η αγωνία για την τελική κατάταξη των ομάδων κορυφώνεται.
Επιστροφή στα θετικά αποτελέσματα για τις Ακαδημίες Πρωταθλητών Πεύκων που πέρασαν χωρίς απώλειες από την έδρα του Απολλώνιου Κερατσινίου με 3-0 σετ.
 H κορυφαία επτάδα της 18ης αγωνιστικής της Volley League Γυναικών:
Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για την Λαμία που πήρε σπουδαίο τρίποντο στο Κερατσίνι και άφησε στην τελευταία θέση τον Απολλώνιο (13β) που υπέστη την έκτη συνεχόμενη ήττα. Τελευταία νίκη των γηπεδούχων στις 6 Ιανουαρίου, 3-2 το Μαρκόπουλο. Απο την αλλη οι φιλοξενούμενες ξεκόλησαν απο την δωδέκατη και τελευταία θέση και ανέβηκαν στην 11η με 15 πόντους.
Μετά τον προημιτελικό κυπέλλου πριν τρεις ημέρες, η ΑΕΚ νίκησε εκτός έδρας τους Πρωταθλητές Πεύκων και στην αναμέτρηση της 18ης αγωνιστικής της Volley League, αυτή τη φορά με 3-0 σετ.
Πιστή στο ραντεβού του Final-4 του Κυπέλλου στο Λουτράκι και η περυσινή κάτοχος του θεσμού ΑΕΚ, η οποία επικράτησε εύκολα με 1-3 σετ των Πρωταθλητών Πεύκων στη Θεσσαλονίκη για τα προημιτελικά της διοργάνωσης.