Οι Ιταλοί μέχρι σήμερα είχαν να επιδείξουν μόνο ασημένια μετάλλια στο Πεκίνο στο Γκραν Σλαμ του 2012 και στο του Φούζου Όπεν του 2013
Οι αγώνες έγιναν κάτω από βροχή και το χάλκινο μετάλλιο κατέληξε στους Ολλανδούς Στικέμα - Βάρενχορστ που νίκησαν με 2-1 (17-21, 26-24, 16-14), τους Λετονούς Σαμοΐλοφς - Σμέντινς
Οι αγώνες έγιναν κάτω από βροχή και το χάλκινο μετάλλιο κατέληξε στους Ολλανδούς Στικέμα - Βάρενχορστ που νίκησαν με 2-1 (17-21, 26-24, 16-14), τους Λετονούς Σαμοΐλοφς - Σμέντινς
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
72 | 26-Apr | 14:30 | 1 | Nicolai-Lupo ITA [7] | Alison-Bruno BRA [6] | 2-1 (21-17, 16-21, 15-13) | 0:48 |
Final 3rd Place | |||||||
71 | 26-Apr | 13:30 | 1 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | 2-1 (17-21, 26-24, 16-14) | 0:56 |
Semi-finals | |||||||
70 | 26-Apr | 10:00 | 1 | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | Alison-Bruno BRA [6] | 1-2 (21-13, 21-23, 7-15) | 0:53 |
69 | 26-Apr | 09:00 | 1 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Nicolai-Lupo ITA [7] | 0-2 (19-21, 15-21) | 0:35 |
Round 3 | |||||||
68 | 25-Apr | 18:00 | 2 | Alison-Bruno BRA [6] | Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] | 2-1 (21-14, 16-21, 17-15) | 0:54 |
67 | 25-Apr | 18:00 | 1 | Pedro-Emanuel BRA [4] | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | 0-2 (14-21, 19-21) | 0:35 |
66 | 25-Apr | 18:00 | 3 | Nicolai-Lupo ITA [7] | Brouwer-van Dorsten NED [13] | 2-1 (18-21, 21-15, 15-11) | 0:45 |
65 | 25-Apr | 18:00 | 4 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | 2-0 (21-15, 21-17) | 0:34 |
Round 2 | |||||||
64 | 25-Apr | 13:50 | 1 | Chevallier-Prawdzic SUI [15] | Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] | 1-2 (18-21, 21-19, 12-15) | 1:00 |
63 | 25-Apr | 13:50 | 2 | Alison-Bruno BRA [6] | Dalhausser-Rosenthal USA [2] | 2-1 (15-21, 21-17, 15-12) | 0:55 |
62 | 25-Apr | 13:50 | 3 | Herrera-Gavira ESP [3] | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | 1-2 (25-23, 17-21, 14-16) | 0:55 |
61 | 25-Apr | 13:50 | 4 | Pedro-Emanuel BRA [4] | Virgen-Ontiveros MEX [14] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:39 |
60 | 25-Apr | 13:00 | 3 | Brouwer-van Dorsten NED [13] | Salvetti-Daguerre FRA [30] | 2-0 (21-11, 21-17) | 0:36 |
59 | 25-Apr | 13:00 | 2 | Nicolai-Lupo ITA [7] | De J Santos-Santos Pereira QAT [32] | 2-0 (21-18, 24-22) | 0:35 |
58 | 25-Apr | 13:00 | 4 | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | Pedlow-O'Gorman CAN [24] | 2-1 (20-22, 21-18, 15-11) | 0:50 |
57 | 25-Apr | 13:00 | 1 | Plavins-Solovejs LAT [18] | Stiekema-Varenhorst NED [12] | 0-2 (18-21, 17-21) | 0:34 |
Round 1 | |||||||
56 | 25-Apr | 08:50 | 4 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] | Chevallier-Prawdzic SUI [15] | 1-2 (26-24, 23-25, 12-15) | 1:02 |
55 | 25-Apr | 08:50 | 1 | Dalhausser-Rosenthal USA [2] | Marco-García ESP [21] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:38 |
54 | 25-Apr | 08:50 | 3 | Herrera-Gavira ESP [3] | Prokopiev-Goncharov RUS [25] | 2-1 (28-26, 19-21, 15-13) | 0:58 |
53 | 25-Apr | 08:50 | 2 | Semenov-Krasilnikov RUS [8] | Virgen-Ontiveros MEX [14] | 1-2 (21-19, 14-21, 10-15) | 0:45 |
52 | 25-Apr | 08:00 | 4 | Brouwer-van Dorsten NED [13] | Kubala-Dumek CZE [23] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:39 |
51 | 25-Apr | 08:00 | 1 | De J Santos-Santos Pereira QAT [32] | Sorokins-Buivids LAT [29] | 2-0 (21-17, 21-15) | 0:31 |
50 | 25-Apr | 08:00 | 3 | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | Gabathuler-Gerson SUI [17] | 2-0 (21-19, 21-16) | 0:34 |
49 | 25-Apr | 08:00 | 2 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Winter-Petutschnig AUT [22] | 2-0 (21-15, 21-13) | 0:28 |
Pool H | |||||||
48 | 24-Apr | 12:10 | 3 | Pedlow-O'Gorman CAN [24] | Prokopiev-Goncharov RUS [25] | 2-0 (21-19, 21-17) | 0:39 |
47 | 24-Apr | 12:10 | 1 | Semenov-Krasilnikov RUS [8] | Wu Jiaxin-Li CHN [9] | 2-1 (21-16, 19-21, 15-12) | 0:54 |
32 | 23-Apr | 16:20 | 1 | Wu Jiaxin-Li CHN [9] | Prokopiev-Goncharov RUS [25] | 0-2 (18-21, 19-21) | 0:39 |
31 | 23-Apr | 16:20 | 2 | Semenov-Krasilnikov RUS [8] | Pedlow-O'Gorman CAN [24] | 1-2 (21-13, 19-21, 12-15) | 0:43 |
16 | 23-Apr | 11:20 | 1 | Wu Jiaxin-Li CHN [9] | Pedlow-O'Gorman CAN [24] | 0-2 (15-21, 12-21) | 0:34 |
15 | 23-Apr | 11:20 | 2 | Semenov-Krasilnikov RUS [8] | Prokopiev-Goncharov RUS [25] | 2-0 (21-15, 21-14) | 0:33 |
Pool G | |||||||
46 | 24-Apr | 13:00 | 3 | Kubala-Dumek CZE [23] | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | 0-2 (16-21, 15-21) | 0:34 |
45 | 24-Apr | 13:00 | 1 | Nicolai-Lupo ITA [7] | HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] | 2-0 (21-15, 21-15) | 0:37 |
30 | 23-Apr | 17:10 | 1 | HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | 0-2 (19-21, 17-21) | 0:37 |
29 | 23-Apr | 17:10 | 2 | Nicolai-Lupo ITA [7] | Kubala-Dumek CZE [23] | 0-2 (23-25, 19-21) | 0:44 |
14 | 23-Apr | 12:10 | 1 | HA Likejiang-CH. Chen CHN [10] | Kubala-Dumek CZE [23] | 0-2 (19-21, 14-21) | 0:39 |
13 | 23-Apr | 12:10 | 2 | Nicolai-Lupo ITA [7] | Kovatsch-Kissling, J. SUI [26] | 2-0 (21-18, 21-15) | 0:34 |
Pool F | |||||||
44 | 24-Apr | 13:50 | 3 | Winter-Petutschnig AUT [22] | Hyden-Bourne USA [27] | 2-1 (21-15, 13-21, 16-14) | 0:44 |
43 | 24-Apr | 13:50 | 1 | Alison-Bruno BRA [6] | Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] | 2-1 (14-21, 21-15, 15-10) | 0:44 |
28 | 23-Apr | 18:00 | 2 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] | Hyden-Bourne USA [27] | 2-1 (23-21, 16-21, 15-11) | 0:49 |
27 | 23-Apr | 18:00 | 1 | Alison-Bruno BRA [6] | Winter-Petutschnig AUT [22] | 2-0 (22-20, 21-16) | 0:39 |
12 | 23-Apr | 13:00 | 2 | Sidorenko-Dyachenko KAZ [11] | Winter-Petutschnig AUT [22] | 2-1 (22-20, 16-21, 15-12) | 0:49 |
11 | 23-Apr | 13:00 | 1 | Alison-Bruno BRA [6] | Hyden-Bourne USA [27] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:39 |
Pool E | |||||||
42 | 24-Apr | 13:50 | 4 | Marco-García ESP [21] | Binstock-Schachter CAN [28] | 2-1 (17-21, 21-18, 15-11) | 0:55 |
41 | 24-Apr | 13:50 | 2 | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | Stiekema-Varenhorst NED [12] | 2-0 (21-17, 21-16) | 0:37 |
26 | 23-Apr | 18:00 | 4 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Binstock-Schachter CAN [28] | 2-1 (21-19, 18-21, 15-10) | 0:53 |
25 | 23-Apr | 18:00 | 3 | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | Marco-García ESP [21] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:35 |
10 | 23-Apr | 13:00 | 4 | Stiekema-Varenhorst NED [12] | Marco-García ESP [21] | 2-0 (21-19, 21-17) | 0:39 |
9 | 23-Apr | 13:00 | 3 | Samoilovs-Smedins, J. LAT [5] | Binstock-Schachter CAN [28] | 1-2 (19-21, 26-24, 8-15) | 0:57 |
Pool D | |||||||
40 | 24-Apr | 13:00 | 4 | Dittelbach-Koreng GER [20] | Sorokins-Buivids LAT [29] | 1-2 (15-21, 22-20, 13-15) | 0:51 |
39 | 24-Apr | 13:00 | 2 | Pedro-Emanuel BRA [4] | Brouwer-van Dorsten NED [13] | 2-0 (21-16, 21-15) | 0:35 |
24 | 23-Apr | 17:10 | 4 | Brouwer-van Dorsten NED [13] | Sorokins-Buivids LAT [29] | 2-0 (22-20, 21-18) | 0:40 |
23 | 23-Apr | 17:10 | 3 | Pedro-Emanuel BRA [4] | Dittelbach-Koreng GER [20] | 2-0 (21-13, 22-20) | 0:40 |
8 | 23-Apr | 12:10 | 4 | Brouwer-van Dorsten NED [13] | Dittelbach-Koreng GER [20] | 2-0 (23-21, 21-13) | 0:41 |
7 | 23-Apr | 12:10 | 3 | Pedro-Emanuel BRA [4] | Sorokins-Buivids LAT [29] | 2-0 (21-17, 26-24) | 0:45 |
Pool C | |||||||
38 | 24-Apr | 12:10 | 4 | Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] | Salvetti-Daguerre FRA [30] | 1-2 (21-17, 18-21, 12-15) | 0:58 |
37 | 24-Apr | 12:10 | 2 | Herrera-Gavira ESP [3] | Virgen-Ontiveros MEX [14] | 1-2 (19-21, 21-19, 6-15) | 0:53 |
22 | 23-Apr | 16:20 | 4 | Virgen-Ontiveros MEX [14] | Salvetti-Daguerre FRA [30] | 0-2 (22-24, 9-21) | 0:38 |
21 | 23-Apr | 16:20 | 3 | Herrera-Gavira ESP [3] | Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] | 2-0 (21-15, 26-24) | 0:42 |
6 | 23-Apr | 11:20 | 4 | Virgen-Ontiveros MEX [14] | Ingrosso M.-Ingrosso P. ITA [19] | 2-0 (25-23, 27-25) | 0:55 |
5 | 23-Apr | 11:20 | 3 | Herrera-Gavira ESP [3] | Salvetti-Daguerre FRA [30] | 2-0 (26-24, 21-12) | 0:41 |
Pool B | |||||||
36 | 24-Apr | 11:20 | 1 | Plavins-Solovejs LAT [18] | C. Yang-Bao J. CHN [31] | 2-0 (21-12, 27-25) | 0:36 |
35 | 24-Apr | 11:20 | 3 | Dalhausser-Rosenthal USA [2] | Chevallier-Prawdzic SUI [15] | 2-0 (21-17, 25-23) | 0:48 |
20 | 23-Apr | 15:30 | 1 | Chevallier-Prawdzic SUI [15] | C. Yang-Bao J. CHN [31] | 2-0 (21-15, 21-12) | 0:35 |
19 | 23-Apr | 15:30 | 2 | Dalhausser-Rosenthal USA [2] | Plavins-Solovejs LAT [18] | 1-2 (21-17, 10-21, 12-15) | 0:48 |
4 | 23-Apr | 10:30 | 2 | Chevallier-Prawdzic SUI [15] | Plavins-Solovejs LAT [18] | 0-2 (17-21, 18-21) | 0:40 |
3 | 23-Apr | 10:30 | 1 | Dalhausser-Rosenthal USA [2] | C. Yang-Bao J. CHN [31] | 2-0 (23-21, 21-11) | 0:37 |
Pool A | |||||||
34 | 24-Apr | 11:20 | 4 | Gabathuler-Gerson SUI [17] | De J Santos-Santos Pereira QAT [32] | 0-2 (17-21, 14-21) | 0:34 |
33 | 24-Apr | 11:20 | 2 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] | Fuchs-Kaczmarek GER [16] | injury team B | |
18 | 23-Apr | 15:30 | 3 | Fuchs-Kaczmarek GER [16] | De J Santos-Santos Pereira QAT [32] | injury team A | |
17 | 23-Apr | 15:30 | 4 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] | Gabathuler-Gerson SUI [17] | injury team B | |
2 | 23-Apr | 10:30 | 3 | Fuchs-Kaczmarek GER [16] | Gabathuler-Gerson SUI [17] | injury team A | |
1 | 23-Apr | 10:30 | 4 | Ricardo-Álvaro Filho BRA [1] | De J Santos-Santos Pereira QAT [32] | 2-1 (20-22, 21-13, 15-11) | 0:50 |