Στον ημιτελικό επικράτησαν με 2-1 επί τις αδερφες Νίνστρομ από την Φινλανδία. Αντίθετα η Ισπανία νίκησε 2-0 τις Ολλανδές Μέππελινκ / Βαν Λέρσελ.
No. | Local | Court | Team A | Team B | Result | Dur. | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Date | Time | ||||||
Final 1st Place | |||||||
30 | 01-Jun | 16:30 | 1 | Liliana-Baquerizo ESP [1] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | 0-2 (21-23, 14-21) | 0:43 |
Final 3rd Place | |||||||
29 | 01-Jun | 15:30 | 1 | Meppelink-Van Iersel NED [3] | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | forfeit team A | |
Semi-finals | |||||||
28 | 01-Jun | 13:00 | 1 | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | 2-1 (14-21, 21-15, 15-8) | 0:46 |
27 | 01-Jun | 12:00 | 1 | Liliana-Baquerizo ESP [1] | Meppelink-Van Iersel NED [3] | 2-0 (21-18, 21-15) | 0:37 |
Loser are ranked 5th | |||||||
26 | 31-May | 13:00 | 1 | Lehtonen-Lahti FIN [13] | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | 0-2 (16-21, 16-21) | 0:40 |
25 | 31-May | 16:00 | 1 | Dubovcova-Nestarcova SVK [4] | Meppelink-Van Iersel NED [3] | forfeit team A | |
Loser are ranked 7th | |||||||
24 | 31-May | 09:00 | 3 | Lehtonen-Lahti FIN [13] | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [9] | 2-0 (21-16, 21-18) | 0:39 |
23 | 31-May | 10:00 | 2 | Dubovcova-Nestarcova SVK [4] | Brzostek-Kolosinska POL [6] | 2-1 (13-21, 21-15, 15-13) | 0:49 |
Round 3 | |||||||
22 | 31-May | 10:00 | 1 | Meppelink-Van Iersel NED [3] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | 0-2 (13-21, 21-23) | 0:40 |
21 | 31-May | 09:00 | 2 | Liliana-Baquerizo ESP [1] | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | 2-0 (21-19, 21-14) | 0:35 |
Loser are ranked 9th | |||||||
20 | 30-May | 18:10 | 2 | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [9] | Behrens-Seyfferth GER [11] | 2-1 (16-21, 21-16, 15-12) | 0:49 |
19 | 30-May | 18:10 | 3 | Lehtonen-Lahti FIN [13] | Kongshavn-Kjølberg NOR [10] | 2-0 (21-14, 21-17) | 0:35 |
18 | 30-May | 17:20 | 3 | Brzostek-Kolosinska POL [6] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 2-0 (21-16, 23-21) | 0:42 |
17 | 30-May | 17:20 | 2 | Hansel-Zass AUT [7] | Dubovcova-Nestarcova SVK [4] | 0-2 (19-21, 19-21) | 0:39 |
Loser are ranked 13th | |||||||
16 | 30-May | 14:00 | 2 | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [9] | Juliana-Ana Freches POR [16] | 2-1 (21-19, 18-21, 15-11) | 0:48 |
15 | 30-May | 14:00 | 1 | Lehtonen-Lahti FIN [13] | Rimser-Swoboda AUT [12] | 2-1 (21-16, 22-24, 15-11) | 0:59 |
14 | 30-May | 14:50 | 4 | Brzostek-Kolosinska POL [6] | Heinemann-Culav GER [14] | 2-0 (21-17, 21-17) | 0:41 |
13 | 30-May | 14:50 | 2 | Giaoui-Giordano FRA [15] | Hansel-Zass AUT [7] | 0-2 (19-21, 21-23) | 0:40 |
Round 2 | |||||||
12 | 30-May | 14:50 | 1 | Kongshavn-Kjølberg NOR [10] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | 0-2 (16-21, 9-21) | 0:31 |
11 | 30-May | 14:50 | 3 | Meppelink-Van Iersel NED [3] | Behrens-Seyfferth GER [11] | 2-0 (21-15, 21-11) | 0:32 |
10 | 30-May | 14:00 | 4 | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | Dubovcova-Nestarcova SVK [4] | 2-0 (22-20, 21-15) | 0:37 |
9 | 30-May | 14:00 | 3 | Liliana-Baquerizo ESP [1] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 2-1 (21-11, 17-21, 15-11) | 0:45 |
Round 1 | |||||||
8 | 30-May | 11:30 | 1 | Giaoui-Giordano FRA [15] | Schwaiger D.-Schwaiger S. AUT [2] | 1-2 (15-21, 21-12, 14-16) | 0:45 |
7 | 30-May | 11:30 | 2 | Hansel-Zass AUT [7] | Kongshavn-Kjølberg NOR [10] | 0-2 (18-21, 18-21) | 0:37 |
6 | 30-May | 11:30 | 3 | Behrens-Seyfferth GER [11] | Brzostek-Kolosinska POL [6] | 2-1 (21-17, 19-21, 15-12) | 0:53 |
5 | 30-May | 11:30 | 4 | Meppelink-Van Iersel NED [3] | Heinemann-Culav GER [14] | 2-0 (21-12, 21-14) | 0:29 |
4 | 30-May | 10:40 | 4 | Lehtonen-Lahti FIN [13] | Dubovcova-Nestarcova SVK [4] | 1-2 (15-21, 21-19, 12-15) | 0:55 |
3 | 30-May | 10:40 | 2 | Nyström Er.-Nyström Em. FIN [5] | Rimser-Swoboda AUT [12] | 2-1 (16-21, 21-13, 15-13) | 0:44 |
2 | 30-May | 10:40 | 1 | Schützenhöfer-Plesiutschnig AUT [9] | Grawender-Lundqvist SWE [8] | 0-2 (17-21, 20-22) | 0:41 |
1 | 30-May | 10:40 | 3 | Liliana-Baquerizo ESP [1] | Juliana-Ana Freches POR [16] | 2-0 (21-15, 21-11) | 0:31 |