29-09-2014 17:07

Του... τάι μπρέικ στη 2η αγωνιστική του Beach Volleyleague Championship

Με θετική ενέργεια και πολύ ανταγωνιστικούς αγώνες ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική του Beach Volleyleague Championship 2014-15 που διοργάνωσε ο Παύλος Μπελιγράτης την Κυριακή 28 Σεπτεμβρίου στον αθλητικό πολυχώρο Αnimaclub στην Ανάβυσσο. Το πρωτάθλημα τελεί υπό την αιγίδα της ΕΣΑΠ, η οποία είναι συμπαραστάτης στη νέα αυτή καινοτόμα προσπάθεια.

Η 2η αγωνιστική του Beach Volleyleague Championship 2014-15 είχε τα εξής ιδιαίτερα χαρακτηριστικά:
• MVP ανδρών για την 2η αγωνιστική ο Κωνσταντίνος Ποθητάκης, που κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά ανδρών και στο τουρνουά του μεικτού στην κατηγορία golden
• MVP γυναικών για την 2η αγωνιστική η Βάνα Μπενάκη, που κατέκτησε την πρώτη θέση στο τουρνουά γυναικών και στο τουρνουά του μεικτού στην κατηγορία GOLDEN
• Την πρώτη νίκη σε τουρνουά, με εξαιρετική εμφάνιση της Άννας Μαρίας Περάκη (με συμπαίκτη τον Νίκο Χαραλάμπους ) που κατέκτησε το μεικτό τουρνουά στην κατηγορία SILVER.
• Την συμμετοχή στο τελικό GOLDEN ανδρών των αδελφών Μπαλοδημο - Μπαλοδήμο
• Την πρώτη νίκη σε τελικό και κατάκτηση τής πρώτης θέσης στην κατηγορία silver μικτού του Νίκου Χαραλάμπους
Την εξαιρετική εμφάνιση των Άννα φραδέλλου- Έλλη Μαλλιωτακη και Ρενατα Κοταρη-Γιάννα Μεριανου στους δύο ημιτελικούς των γυναικών στην κατηγορία golden γυναικών
• Τα πάρα πολλά ταϊ-μπρέικ που παίχτηκαν στα τουρνουά ανδρών και των 2 κατηγοριών, δείγμα του μεγάλου ανταγωνισμού των ομάδων.

Τα αποτελέσματα της 2ης αγωνιστικής/2ο τουρνουά του Beach Volleyleague Championship 2014-2015 έχουν ως εξής:
Στον τελικό του GOLDEN ανδρών οι Κωνσταντίνος Ποθητάκης και Δημήτρης Νίτης νίκησαν με 2-0 σετ την ομάδα των αδελφών Μπαλοδήμου- Μπαλοδήμου
Στον τελικό του SILVER ανδρών οι Αντρέας Νικολάρος- Δημήτρης Βασιλακόπουλος επικράτησαν Με 2-1 σετ των Μπαλοδήμου- Ρέγκου
Στον τελικό του Golden γυναικών οι Αλεξάνδρα Κορού και Βάνα Μπενάκη νίκησαν με 2-0 σετ τις Στέλλα Κωλέττη και Ειρήνη Γιαντζόγλου
Στον τελικό του GOLDEN μεικτού οι Κώστας Ποθητάκης- Βάνα Μπενάκη επικράτησαν Με 2-0 σετ των Σοφοκλή Σοφοκλέους- Σοφία Ιωακειμιδου
Στον τελικό του SILVER μεικτού οι Νίκος Χαραλάμπους- Άννα Μαρία Περακη επικράτησαν Με 2-1 σετ των μάρκο κωσταντακη και Χριστίνα φαραντζου

Η 3 αγωνιστική τού πρωταθλήματος beachvolleyleague 2014-2015 Θα πραγματοποιηθεί στον αθλητικό πολυχώρο the wall climbing center στην Παλλήνη την κυριακή 12 Οκτωβρίου υπό την εποπτεία του Μιχάλη Τριανταφυλλίδη..