Στο ντέρμπι της παραμονής η Ροδίων Άθληση αντιμετωπίζει τα Ελληνικά Ναυπηγεία με τον χαμένο να... χάνεται.
Δύσκολο αγώνα έχει και η πρωτοπόρος του Β ομίλου, Παναχαϊκή που κοντράρεται με τον Πανερυθραϊκό στο μεγάλο ντέρμπι κορυφής που είναι πολύ σημαντικό κυρίως για την δεύτερη θέση που διεκδικεί με την Παλλήνη, η ομάδα της Ερυθραίας. Έναν βαθμό πίσω από τον Πανερυθραϊκό βρίσκεται η ομάδα του Γιάννη Φάκα που υποδέχεται την Ολυμπιάδα Πατρών.
Στο ντέρμπι της ουράς, η Φθία (9β) φιλοξενείται από τον ΑΓΣΙ και ελπίζει σε νίκη παραμονής. Το ίδιο ελπίζει και ο Ερμής (10β) που αντιμετωπίζει τον Πήγασο.
Ντέρμπι κορυφής έχουμε και στον Γ όμιλο με τον Ηρακλή να υποδέχεται τη Νίκη Αιγινίου, η οποία έχει την τελευταία ευκαιρία να πλησιάσει τον Γηραιό που προηγείται με 6 βαθμούς και με παιχνίδι περισσότερο.
Στη μάχη της παραμονής η ΧΑΝΘ (παίζει με τον Αίαντα) και ο ΣΠΑΚ (με την Ελπίδα) θέλουν βαθμούς καθώς ισοβαθμούν στην προτελευταία θέση.
Α2 Ανδρών - 1ος όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
Μίλωνα 16.00, ΑΟΝΣ Μίλων - ΣΦΠ Χανίων, Διαιτητές: Προκοπίου, Μάλφας
Αργυρούπολης 20.00, ΑΟΝ Αργυρούπολης - ΓΣ Πανελλήνιος, Διαιτητές: Σταρίδας, Οικονόμου Β.
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Ρόδος 13.00, Ροδίων Άθλησις - Ελληνικά Ναυπηγεία, Διαιτητές: Μαρκάτσας, Κατσούλης
Ρεθύμνου 14.00, ΟΠ Ρεθύμνου - ΔΑΣ Δραπετσώνας, Διαιτητές: Βλαχάκης, Κανακάκης
Σαλπέας 20.00, Εθνικός Πειραιώς - ΑΠΣ Κύζικος, Διαιτητές: Φραγκάκης, Μενεσλής
Ρεπό ο ΓΣ Απόλλων
Α2 Ανδρών - 2ος όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο 14 Φεβρουαρίου
Κάντζας 18.15, Παλλήνη - ΑΕΠ Ολυμπίας, Διαιτητές: Μιχαήλογλου, Πορτοκαλίδης
ΕΑΝΚ Ιωαννίνων 18.00, ΑΓΣ Ιωαννίνων - ΑΠΣ Φθία, Διαιτητές: Χαρδαλίδης, Παπαγεωργίου Αχ.
Αγυιά 18.00, Παναχαϊκή - Πανερυθραϊκός, Διαιτητές: Μπακλέσης, Σπυρόπουλος
Αμαλιάδος 18.00, ΑΣ Κόροιβος - ΓΕ Μεσολογγίου, Διαιτητές: Γκόλφης, Λεβέντης
Κυριακή 15 Φεβρουαρίου
Κουκούλι 17.00, ΑΣΠ Ερμής - ΑΠΣ Πήγασος, Διαιτητές: Πετούσης, Μπακλέσης
Ρεπό η Καλαμάτα 80
Α2 Ανδρών - 30ς όμιλος
17η αγωνιστική
Σάββατο 14 Φεβαρουαρίου
Κατσάνειο 18.00, ΓΣ Ηρακλής - ΜΑΣ Νίκη, Διαιτητές: Δημητρίου - Μπέλλος
Κομοτηνής 18.00, ΜΓΣΑΕ Κομοτηνής - ΑΣ Μακεδονικός, Διαιτητές: Κωστόπουλος, Μιστιλιάδης
ΔΑΚ Πολίχνης 18.00, Πήγασος Πολίχνης - ΓΕ Αλεξανδρούπολης, Διαιτητές: Παπαδόπουλος Αρ., Τσιούλα
Καρδίτσας 18.00, ΣΠΑ Καρδίτσας - ΑΣ Ελπίς, Διαιτητές: Παρασκευάς, Κολτίτσας
Μ. Τσικίνας 20.30, ΧΑΝΘ - ΑΠΣ Αίας, Διαιτητές: Παπακοσμάς, Κάλλης
Νάουσας 20.00, ΕΓΣ Ζαφειράκης - ΣΦΚ Πιερικός, Διαιτητές: Λιοτόπουλος, Αβραμίδης