Στη φωτογραφία η ομάδα της Ρωσίας και στο βάθος διακρίνεται ο Μιχάλης Κουτσούλας.
Το πρόγραμμα του 9ου Ευρωπαϊκού πρωταθλήματος Κορασίδων:
Α΄ΟΜΙΛΟΣ (Μπαρ – Μαυροβούνιο)
1η ημέρα – Σάββατο 30 Μαρτίου
16.00: Πολωνία – Σλοβενία 3-2 (25-19, 12-25, 22-25, 25-20, 15-12)
18.30: Ιταλία – Ελλάδα 3-0 (25-21, 25-19, 25-22)
21.00: Μαυροβούνιο – Τσεχία 1-3 (17-25, 25-15, 13-25, 25-27)
2η ημέρα – Κυριακή 31 Μαρτίου
16.00: Πολωνία – Ιταλία 2-3 (27-25, 25-16, 16-25, 23-25, 06-15)
18.30: Σλοβενία – Τσεχία 3-1 (19-25, 25-13, 25-13, 26-24)
21.00: Ελλάδα – Μαυροβούνιο 3-1 (25-23, 14-25, 25-20, 25-10)
3η ημέρα – Δευτέρα 1 Απριλίου
16.00: Ιταλία – Σλοβενία 3-0 (25-11, 25-14, 25-20)
18.30: Τσεχία – Ελλάδα 3-1 (25-21, 20-25, 29-27, 26-24)
21.00: Μαυροβούνιο – Πολωνία 1-3 (20-25, 14-25, 25-22, 13-25)
Ρεπό - Τρίτη 2 Απριλίου
4η ημέρα – Τετάρτη 3 Απριλίου
16.00: Σλοβενία – Ελλάδα 2-3 (25-20, 25-14, 15-25, 18-25, 10-15)
18.30: Πολωνία – Τσεχία 3-1 (23-25, 25-13, 25-18, 27-25)
21.00: Ιταλία – Μαυροβούνιο 3-0 (25-10, 25-15, 25-09)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ |
Θ. |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓ. |
ΒΑΘ. |
ΣΕΤ |
1. |
Ιταλία |
5 |
11 |
(12-2) |
2. |
Πολωνία |
5 |
9 |
(11-7) |
3. |
Tσεχία |
5 |
6 |
(8-8) |
4. |
Eλλάδα |
5 |
5 |
(7-9) |
5. |
Σλοβενία |
5 |
5 |
(7-10) |
6. |
Μαυροβούνιο |
5 |
0 |
(3-12) |
5η ημέρα – Πέμπτη 4 Απριλίου
16.00: Ελλάδα – Πολωνία Live & TV
18.30: Τσεχία – Ιταλία Live & TV
21.00: Μαυροβούνιο – Σλοβενία Live & TV
Β΄ΟΜΙΛΟΣ (Κλάντοβο – Σερβία)
1η ημέρα – Παρασκευή 29 Μαρτίου
16.00: Ρωσία – Γερμανία 2-3 (23-25, 23-25, 28-26, 25-20, 10-15)
18.30: Τουρκία – Γαλλία 3-1 (25-22, 18-25, 25-21, 25-22)
21.00: Σερβία – Ολλανδία 3-1 (18-25, 25-12, 25-22, 25-11)
2η ημέρα – Σάββατο 30 Μαρτίου
16.00: Ρωσία – Τουρκία 1-3 (13-25, 25-21, 18-25, 20-25)
18.30: Γερμανία – Ολλανδία 1-3 (20-25, 21-25, 25-19, 23-25)
21.00: Γαλλία – Σερβία 0-3 (15-25, 22-25, 22-25)
3η ημέρα – Κυριακή 31 Μαρτίου16.00: Τουρκία – Γερμανία 3-1 (23-25, 25-23, 25-15, 25-21)
18.30: Ολλανδία – Γαλλία 3-1 (25-18, 23-25, 25-21, 25-20)
21.00: Σερβία – Ρωσία 3-1 (22-25, 25-19, 25-14, 25-22)
Ρεπό Δευτέρα 1 Απριλίου
4η ημέρα – Τρίτη 2 Απριλίου16.00: Γερμανία – Γαλλία 3-1 (28-26, 25-19, 22-25, 25-13)
18.30: Ρωσία – Ολλανδία 3-1 (18-25, 25-19, 25-18, 25-14)
21.00: Τουρκία – Σερβία 3-0 (25-18, 25-19, 25-23)
5η ημέρα – Τετάρτη 3 Απριλίου16.00: Γαλλία – Ρωσία 1-3 (25-20, 17-25, 15-25, 19-25)
18.30: Ολλανδία – Τουρκία 0-3 (17-25, 23-25, 15-25)21.00: Σερβία – Γερμανία 2-3 (18-25, 12-25, 26-24, 27-25, 07-15)
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ |
Θ. |
ΟΜΑΔΑ |
ΑΓ. |
ΒΑΘ. |
ΣΕΤ |
1. |
Τουρκία |
5 |
15 |
(15-3) |
2. |
Σερβία |
5 |
10 |
(11-8) |
3. |
Γερμανία |
5 |
7 |
(11-11) |
4. |
Ρωσία |
5 |
7 |
(10-11) |
5. |
Ολλανδία |
5 |
6 |
(8-11) |
6. |
Γαλλία |
5 |
0 |
(4-15) |
ΧΡΥΣΗ ΒΙΒΛΟΣ
2009: Τουρκία
2007: Βέλγιο
2005: Γερμανία
2003: Κροατία
2001: Ιταλία
1999: Πολωνία
1997: Ρωσία
Οι αγώνες του ομίλου του Μπαρ, όπου αγωνίζεται η Εθνική μας, θα μεταδοθούν από το διαδικτυακό κανάλι Laola.tv, ενώ ο όμιλο του Κλάντοβο θα μεταδοθεί από την ιστοσελίδα της Σερβικής Ομοσπονδίας http://eng.ossrb.org.