ΧΑΝΘ και Κεραυνός νίκησαν στο Τουρνουά του ΒΑΟ (photos)

Cannot find volleynews.v2/WOMEN/2014-15/tournoua-bao/1imera folder inside /var/www/volleynews.gr/images/volleynews.v2/WOMEN/2014-15/tournoua-bao/1imera/ folder.
Server OS:nginx/1.14.0
Client OS:Unknown
PHP:5.6.38
Θεσσαλονίκη του Γιώργου Γκολέμα.
Παρουσία αρκετών φιλάθλων η ΧΑΝΘ με ολική ανατροπή, ύστερα από ένα συναρπαστικό αγώνα νίκησε δύσκολα τον Καμπανιακό με σκορ 3 – 1 (25 – 27, 25 – 22, 25 – 18 και 30 – 28). Σίγουρα οι ανωτέρω ομάδες χρειάζονται και άλλα παιγνίδια, αλλά μαζί με τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου θα είναι υποψήφιες για το Final Four της Β΄ Εθνικής Γυναικών του τρίτου ομίλου (Α΄ τοπικό της ΕΠΕΣΘ). Οι δύο προπονητές χρησιμοποίησαν σχεδόν όλες τις παίκτριές τους στον αγώνα και θα έβγαλαν χρήσιμα συμπεράσματα.

XANΘ (Βασίλης Χριστόπουλος): Αρμουτάκη, Αβδελά, Γαλλικα, Γκολέμα, Μανωλοπούλου, Βενάρδου (λ), Τζοβενου, Σωτηρίου, Μπακοπούλου, Πετρουλάκη, Ρωσιάδου, Κάππα.
ΚΑΜΠΑΝΙΑΚΟΣ (Κώστας Αγγουρας): Ροϊδου, Δαρίβα, Φαλέγκα, Γερακούδη, Γούγουλα, Κελπέκη, Ρογκότη, Ακριβοπούλου, Λιακοπούλου, Κελπέκη Αγγελ, Κηπουρου, Μητροπούλου Στ, Μητροπούλου Κ, Λιολιοπούλου, Χαγιαρη Ασπ, (λ).

Στο δεύτερο παιγνίδι οι έμπειρες παίκτριες του Κεραυνού Ωραιοκάστρου νίκησαν άνετα τα κορίτσια του ΒΑΟ με σκορ 3 – 0 ( 25 – 12, 25 – 17 και 25 – 18). Μόνο στο τρίτο σετ οι παίκτριες του ΒΑΟ βρήκαν τον ρυθμό τους και δυσκόλεψαν τον αντίπαλό τους καθώς είχαν προηγηθεί με 18 – 16, αλλά στο τέλος οι νικήτριες με ένα σερί 9 – 0 κέρδισαν το σετ και τον αγώνα. Αν και νωρίς ακόμα οι έμπειρες παίκτριες του Κεραυνού, όλες σχεδόν οι βασικές έχουν την εμπειρία της Α2, έδειξαν πιο έτοιμες και ότι θα πρωταγωνιστήσουν στο πρωτάθλημα. Αντιθέτως η ομάδα του ΒΑΟ με νέο ρόστερ, σίγουρα θα χρειαστεί και άλλους αγώνες για βρει τον ρυθμό της.

Αύριο στο μικρό τελικό στις 19:00 ο Καμπανιακός θα αντιμετωπίσει τον ΒΑΟ, ενώ στις 21:00 η ΧΑΝΘ τον Κεραυνό Ωραιοκάστρου.