03-11-2020 15:14

ΕΣΠΑΑΑ: Καρέ νικών για τον αήττητο Φοίβο Μελισσίων, συνέχισαν με τρίποντα Απόλλωνας και Νίκη Αμαρουσίου

Τέταρτη σερί νίκη για τον πρωτοπόρο Φοίβο Μελισσίων, ο οποίος διατηρήθηκε στην πρώτη θέση με 12 βαθμού μετά από μία εντυπωσιακή εμφάνιση στην έδρα του ΑΣ Τυφών με 0-3 για την 4η αγωνιστική της Β εθνικής γυναικών ΕΣΠΑΑΑ.

Οι παίκτριες του Σπύρου Νικολάκη, ήταν ανώτερες, έφτασαν ευκολα στο τρίποντο και συνέχισαν την αήττητη, μέχρι τώρα, πορεία τους.

Την ήττα του Αστέρα Αγ. Δημητρίου από τον Παπάγου στο «Σαλούν» με 3-2, εκμεταλλεύτηκε ο Απόλλων Αγίου Δημητρίου. Ο Απόλλων επικράτησε με άνεση της ΑΕ Γκράβας με 3-0 και με τη διαφορά να είναι μεγαλύτερη των 10 πόντων στο πρώτο και το τρίτο σετ.

Έτσι ο Απόλλων παρέμεινε ψηλά στη βαθμολογία, 3 βαθμούς πίσω από το Φοίβο.Η Νίκη Αμαρουσίου, παρά το χαμένο πρώτο σετ, ανέβασε κατακόρυφα απόδοση στη συνέχεια του αγώνα και πήραν τη νίκη με 1-3 απέναντι στους Ίωνες.

Οι Ίωνες αν και πήραν το πρώτο σετ, δεν μπόρεσαν να πάρουν κάτι θετικό στη συνέχεια, καθώς η Νίκη Αμαρουσίου με περισσότερο βάθος σον πάγκο και λιγότερα λαθη έκαναν την ανατροπή, και με 1-3 πήραν μια καθαρή νίκη.

ΓΣ Χαλανδρίου και ΑΕ "Αθηνά" Μαγκουφάνας δεν αγωνίστηκαν, με τις γηπεδούχες να μην κατεβαίνουν και να μηδενίζονται και την ομάδα της Πεύκης να παίρνει το τρίποντο χωρις αγώνα.