Στο Β όμιλο η Βραζιλία πήρε την πρώτη της νίκη στη διοργάνωση, αφού επικράτησε με 3-0 του Μεξικό. Στον όμιλο όμως εντυπωσιάζει η Λευκορωσία που νίκησε και τις ΗΠΑ με 3-1 κάνοντας το 3Χ3. Η Χανα Χρίσκεεβιτς σκόραρε 20 πόντους για δώσει τη νίκη στην ομάδα της, που απειλείται μόνο από τη Ρωσία την οποία αντιμετωπίζει αύριο.
Αήττητη είναι και η Πολωνία που νίκησε την Ταϊλανδη με 3-1 για τον 3ο όμιλο με την αρχηγό Ολιβια Μπάλουκ σημειώνει 18 πόντους. Μεγάλη μάχη έγινε στον 4ο όμιλο όπου ο Άγιος Δομίνικος επικράτησε δύσκολα του Περού με 3-1, αλλά η Ιαπωνία σημείωσε την τρίτη της νίκη με το 3-0 απέναντι στην Κίνα.
ΣΑΝΤΑ ΦΕ (Αργεντινή)
Α όμιλος
18 Αυγούστου
Σλοβενία - Κορέα 3-0 (25-16, 25-18, 26-24)
19 Αυγούστου
Γερμανία - Αργεντινή 1-3 (17-25, 23-25, 27-25, 14-25)
Κούβα - Γερμανία 2-3 (22-25, 25-16, 25-22, 20-25, 10-15)
20 Αυγούστου
Σλοβενία - Αργεντινή 1-3 (21-25, 20-25, 25-21, 18-25)
23.30 Κούβα - Σλοβενία
21 Αυγούστου
01.30 Κορέα - Αργεντινή
23.30 Γερμανία - Σλοβενία
22 Αυγούστου
01.30 Κούβα - Κορέα
23.30 Γερμανία - Κορέα
23 Αυγούστου
01.30 Κούβα - Αργεντινή
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Αργεντινή | 2 | 2-0 | 6 | 6-2 |
2. | Σλοβενία | 2 | 1-1 | 3 | 4-3 |
3. | Γερμανία | 2 | 1-1 | 2 | 4-5 |
4. | Κούβα | 1 | 0-1 | 1 | 2-3 |
5. | Κορέα | 1 | 0-1 | 0 | 0-3 |
Β όμιλος
18 Αυγούστου
Λευκορωσία - Βραζιλία 3-0 (25-18, 26-24, 25-14)
Ρωσία - Μεξικό 3-0 (25-18, 25-14, 25-13)
19 Αυγούστου
ΗΠΑ - Ρωσία 0-3 (17-25, 20-25, 19-25)
Λευκορωσία - Μεξικό 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
20 Αυγούστου
Βραζιλία - Μεξικό 3-0 (25-17, 25-16, 25-19)
ΗΠΑ - Λευκορωσία 1-3 (20-25, 13-25, 25-21, 20-25)
21 Αυγούστου
16.00 Ρωσία - Λευκορωσία
18.00 ΗΠΑ - Βραζιλία
22 Αυγούστου
16.00 ΗΠΑ - Μεξικό
18.00 Ρωσία - Βραζιλία
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Λευκορωσία | 3 | 3-0 | 9 | 9-1 |
2. | Ρωσία | 2 | 2-0 | 6 | 6-0 |
3. | Βραζιλία | 2 | 0-2 | 3 | 3-3 |
4. | ΗΠΑ | 2 | 0-2 | 0 | 1-6 |
5. | Μεξικό | 3 | 0-3 | 0 | 0-9 |
ΡΟΖΑΡΙΟ (Αργεντινή)
Γ όμιλος
18 Αυγούστου
Πολωνία - Κολομβία 3-0 (25-23, 25-07, 27-25)
19 Αυγούστου
Σερβία - Ταϊλάνδη 3-0 (25-16, 27-25, 25-06)
Ιταλία - Σερβία 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
20 Αυγούστου
Πολωνία - Ταϊλάνδη 3-1 (25-21, 23-25, 25-17, 25-11)
23.30 Ιταλία - Πολωνία
21 Αυγούστου
01.30 Κολομβία - Ταϊλάνδη
23.30 Σερβία - Πολωνία
22 Αυγούστου
01.30 Ιταλία - Κολομβία
23.30 Σερβία - Κολομβία
23 Αυγούστου
01.30 Ιταλία - Ταϊλάνδη
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Πολωνια | 2 | 2-0 | 6 | 6-1 |
2. | Ιταλία | 1 | 1-0 | 3 | 3-0 |
3. | Σερβία | 2 | 1-1 | 3 | 3-3 |
4. | Ταϊλάνδη | 2 | 0-2 | 0 | 1-6 |
5. | Κολομβία | 1 | 0-1 | 0 | 0-3 |
Δ όμιλος
18 Αυγούστου
Ιαπωνία - Περού 3-0 (25-23, 26-24, 25-18)
Τουρκία - Άγιος Δομίνικος 3-1 (25-21, 18-25, 25-16, 25-14)
19 Αυγούστου
Κίνα - Τουρκία 0-3 (22-25, 08-25, 5-25)
Ιαπωνία - Άγιος Δομίνικος 3-0 (25-20, 25-8, 25-19)
20 Αυγούστου
Περού - Άγιος Δομίνικος 1-3 (18-25, 25-16, 22-25, 23-25)
Κίνα - Ιαπωνία 0-3 (13-25, 11-25, 16-25)
21 Αυγούστου
16.00 Τουρκία - Ιαπωνία
18.00 Κίνα - Περού
22 Αυγούστου
16.00 Κίνα - Άγιος Δομίνικος
18.00 Τουρκία - Περού
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Ιαπωνία | 3 | 3-0 | 9 | 9-0 |
2. | Τουρκία | 2 | 2-0 | 6 | 6-1 |
3. | Άγ. Δομίνικος | 3 | 1-2 | 3 | 4-7 |
4. | Περού | 2 | 0-2 | 0 | 1-6 |
5. | Κίνα | 2 | 0-2 | 0 | 0-6 |