Η Ιταλία νίκησε την Πολωνία με 3-2 και είναι πια η μοναδική αήττητη ομάδα του Γ ομίλου, κι ας είναι στη δεύτερη θέση. Τη νίκη οφείλει στην Έλενα Πιετρίνι που πήρε 34 πόντους με 5 μπλοκ, 5 άσσους και 24 επιθέσεις. Στον άλλο αγώνα, η Κολομβία νίκησε την Ταϊλάνδη εξασφάλισε το εισιτήριο για την 16άδα.
Στον Δ όμιλο, μεγάλη εμφάνιση έκανε η Τουρκία που σταμάτησε την Ιαπωνία επικρατώντας με 3-1 μετά από μια μεγάλη μάχη στο 4ο σετ (30-28). Εκπληκτική ήταν η Εμπράρ Καρακούρτ που πήρε 32 πόντους.
ΣΑΝΤΑ ΦΕ (Αργεντινή)
Α όμιλος
18 Αυγούστου
Σλοβενία - Κορέα 3-0 (25-16, 25-18, 26-24)
19 Αυγούστου
Γερμανία - Αργεντινή 1-3 (17-25, 23-25, 27-25, 14-25)
Κούβα - Γερμανία 2-3 (22-25, 25-16, 25-22, 20-25, 10-15)
20 Αυγούστου
Σλοβενία - Αργεντινή 1-3 (21-25, 20-25, 25-21, 18-25)
Κούβα - Σλοβενία 0-3 (12-25, 17-25, 22-25)
21 Αυγούστου
01.30 Κορέα - Αργεντινή 0-3 (21-25, 15-25, 10-25)
23.30 Γερμανία - Σλοβενία
22 Αυγούστου
01.30 Κούβα - Κορέα
23.30 Γερμανία - Κορέα
23 Αυγούστου
01.30 Κούβα - Αργεντινή
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Αργεντινή | 3 | 3-0 | 9 | 9-2 |
2. | Σλοβενία | 3 | 2-1 | 6 | 7-3 |
3. | Γερμανία | 2 | 1-1 | 2 | 4-5 |
4. | Κούβα | 2 | 0-2 | 1 | 2-6 |
5. | Κορέα | 2 | 0-2 | 0 | 0-6 |
Β όμιλος
18 Αυγούστου
Λευκορωσία - Βραζιλία 3-0 (25-18, 26-24, 25-14)
Ρωσία - Μεξικό 3-0 (25-18, 25-14, 25-13)
19 Αυγούστου
ΗΠΑ - Ρωσία 0-3 (17-25, 20-25, 19-25)
Λευκορωσία - Μεξικό 3-0 (25-19, 25-20, 25-14)
20 Αυγούστου
Βραζιλία - Μεξικό 3-0 (25-17, 25-16, 25-19)
ΗΠΑ - Λευκορωσία 1-3 (20-25, 13-25, 25-21, 20-25)
21 Αυγούστου
Ρωσία - Λευκορωσία 3-0 (25-18, 25-20, 25-19)
ΗΠΑ - Βραζιλία 3-2 (26-24, 19-25, 8-25, 25-19, 15-11)
22 Αυγούστου
16.00 ΗΠΑ - Μεξικό
18.00 Ρωσία - Βραζιλία
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Ρωσία | 3 | 3-0 | 9 | 9-0 |
2. | Λευκορωσία | 4 | 3-1 | 9 | 9-4 |
3. | Βραζιλία | 3 | 1-2 | 4 | 5-6 |
4. | ΗΠΑ | 3 | 1-2 | 2 | 4-8 |
5. | Μεξικό | 3 | 0-3 | 0 | 0-9 |
ΡΟΖΑΡΙΟ (Αργεντινή)
Γ όμιλος
18 Αυγούστου
Πολωνία - Κολομβία 3-0 (25-23, 25-07, 27-25)
19 Αυγούστου
Σερβία - Ταϊλάνδη 3-0 (25-16, 27-25, 25-06)
Ιταλία - Σερβία 3-0 (25-15, 25-18, 25-18)
20 Αυγούστου
Πολωνία - Ταϊλάνδη 3-1 (25-21, 23-25, 25-17, 25-11)
Ιταλία - Πολωνία 3-2 (22-25, 25-16, 25-20, 23-25, 15-12)
21 Αυγούστου
Κολομβία - Ταϊλάνδη 3-0 (25-14, 25-17, 25-22)
23.30 Σερβία - Πολωνία
22 Αυγούστου
01.30 Ιταλία - Κολομβία
23.30 Σερβία - Κολομβία
23 Αυγούστου
01.30 Ιταλία - Ταϊλάνδη
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Πολωνια | 3 | 2-1 | 7 | 8-4 |
2. | Ιταλία | 2 | 2-0 | 5 | 6-2 |
3. | Σερβία | 2 | 1-1 | 3 | 3-3 |
4. | Κολομβία | 2 | 1-1 | 3 | 3-3 |
5. | Ταϊλάνδη | 3 | 0-3 | 0 | 1-9 |
Δ όμιλος
18 Αυγούστου
Ιαπωνία - Περού 3-0 (25-23, 26-24, 25-18)
Τουρκία - Άγιος Δομίνικος 3-1 (25-21, 18-25, 25-16, 25-14)
19 Αυγούστου
Κίνα - Τουρκία 0-3 (22-25, 08-25, 5-25)
Ιαπωνία - Άγιος Δομίνικος 3-0 (25-20, 25-8, 25-19)
20 Αυγούστου
Περού - Άγιος Δομίνικος 1-3 (18-25, 25-16, 22-25, 23-25)
Κίνα - Ιαπωνία 0-3 (13-25, 11-25, 16-25)
21 Αυγούστου
Τουρκία - Ιαπωνία 3-1 (25-20, 25-23, 21-25, 30-28)
Κίνα - Περού 1-3 (17-25, 25-22, 18-25, 18-25)
22 Αυγούστου
16.00 Κίνα - Άγιος Δομίνικος
18.00 Τουρκία - Περού
Βαθμολογία | |||||
Θ. | Χωρα | Αγ | Ν-Η | Β | Σετ |
1. | Τουρκία | 3 | 3-0 | 9 | 9-2 |
2. | Ιαπωνία | 4 | 3-1 | 9 | 10-3 |
3. | Περού | 3 | 1-2 | 3 | 4-7 |
4. | Αγιος Δομίνικος | 3 | 1-2 | 3 | 4-7 |
5. | Κίνα | 3 | 0-3 | 0 | 1-9 |